Harici hard diskimdeki bir çok dosyam görünmüyor..

Bu konuyu okuyanlar

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar harddsikimde 400gb lık veri vardı ama sadece şuan 20gb a yakını görünüyor..ama harddiske tıkladıgımda dolu alan 400gb görünüyor neden acaba böyle oldu..nolur yardım edin..inanın içinde önemli ders notları projelerim vardı..arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Harddisk içine winrar dosyası atıp winrar içinde bir adım geriye geldiğinde klasörleri görebiliyormusun denermisin?

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Harddisk içine winrar dosyası atıp winrar içinde bir adım geriye geldiğinde klasörleri görebiliyormusun denermisin?
winrar dosyası attım..geriye geldigimde göremiyorum klasörleri..
diger ddosyalar görünüyorda klasör ettiklerim görünmüyor....yardım edermisin...lütfen..

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Klasörün adını ve yolunu biliyorsan öyle açmayı dene
örnek: E:\deneme

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
EASEUS Data Recovery Wizard şu program ile dosya kurtarmayı deneyebilirsin.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
%90 virus ama sen şu söylediklerimi yap

aşlat>calıştır>cmd

komut istemi açılcak

örnek D de bu sorunu yaşıyosan

komut satırına D: yazıp enter a bas

sonra şu komutu aynen yaz

attrib /d /s -h -r -s

bunu yazınca bekle yazı çıkıncaya kadar (uzun sürüyo biraz)

sonra görünüyor...

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0

aşlat>calıştır>cmd

komut istemi açılcak

attrib /d /s -h -r -s

sonra görünüyor...
bende virusten şüpheleniyorum
access denied li 7-8 satır yazı geldi..

---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:40 ----------

kardeşim oldu...NEKADAR MUTLU ETTİN BENİ BİLEMEZSIN....ALLAH NE MURADIN VARSA VERSİN...diyecek bir şey bulamıyorum... Allah tuttugunu altın etsin..ABİM KRALSIN valla.. shiftdelete sitesi seni çokkkkkkkkk seviyorummm

---------- Post added at 00:46 ---------- Previous post was at 00:44 ----------

arkadaşlar hepinize çokkkkkkkk teşekkür ederim..IThelp nickli abime teşekkür azdır...çokkkkkkkkkkkkkkkk sagol abi ...nickinin hakkını veriyosun....ohhh beeeee diyebiliyorum sayenizde...:) çok mutluyum......

---------- Post added at 00:46 ---------- Previous post was at 00:46 ----------

arkadaşlar hepinize çokkkkkkkk teşekkür ederim..IThelp nickli abime teşekkür azdır...çokkkkkkkkkkkkkkkk sagol abi ...nickinin hakkını veriyosun....ohhh beeeee diyebiliyorum sayenizde...:) çok mutluyum......

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
sana tek yapman gerekeni söylecem HDD bir bilgisayara takacaksın ağ bağlantılı bir bilgisayara örnek internet cafe de bilgisayara takdığın hdd paylaşıma acacaksın ve gidib başka bilgisayarda hdd bağladığın bilgisayar da paylaşıma actığın hdd girecen tüm dosyaları görürsün o dosyları taşıyacaksın sana en cok gerekli olanları hdd güzel bir format atacaksın hard format hdd lerde coğunluk alman nab virusu bulaşır buda dosyaları gizli hale getirir ağ üzerinde hdd actığında zaten dosyların arasına bak virus görürsün bi pencere gibi birşey lanet olsası cok götü birşey registre direk bulaşıyor coğu anti virus bulmaz kaspersky ile temizle ama temiz bir kaspersky sadece o temizliyor kaspersky ile güvenlik mod tarat sana o virus da disklere bulaşan bir örnek verim

E:\Info.exe - Win32/Alman.NAB virus - internal error

artı hiren boot cd son sürümünü indir hdd tak hirenboot daki antivirus program ile de dene

arkadaşım sana şimdi den kolay gelsin uğraşacan bununla biraz ben cok uğraştım bir internet cafe bulaşmıştı tüm diskler oyun olan diskler görünmezdi 77 tane pc bulaşmıştı

başka pc takma onlarada bulaşır :)

---------- Post added at 00:56 ---------- Previous post was at 00:54 ----------

aşlat>calıştır>cmd

komut istemi açılcak

attrib /d /s -h -r -s

sonra görünüyor...

tşk nedemek herzaman yardım icin burdayız

illeride bu sornu yaşamak istemiyorsan yukarda dediğim gibi virus taraması yap hdd bu hale gelmesinin sebebi o virus dur dosyalarını pc kopyala hdd sağlam bir format at

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sana tek yapman gerekeni söylecem HDD bir bilgisayara takacaksın ağ bağlantılı bir bilgisayara örnek internet cafe de bilgisayara takdığın hdd paylaşıma acacaksın ve gidib başka bilgisayarda hdd bağladığın bilgisayar da paylaşıma actığın hdd girecen tüm dosyaları görürsün o dosyları taşıyacaksın sana en cok gerekli olanları hdd güzel bir format atacaksın hard format hdd lerde coğunluk alman nab virusu bulaşır buda dosyaları gizli hale getirir ağ üzerinde hdd actığında zaten dosyların arasına bak virus görürsün bi pencere gibi birşey lanet olsası cok götü birşey registre direk bulaşıyor coğu anti virus bulmaz kaspersky ile temizle ama temiz bir kaspersky sadece o temizliyor kaspersky ile güvenlik mod tarat sana o virus da disklere bulaşan bir örnek verim

E:\Info.exe - Win32/Alman.NAB virus - internal error

artı hiren boot cd son sürümünü indir hdd tak hirenboot daki antivirus program ile de dene

arkadaşım sana şimdi den kolay gelsin uğraşacan bununla biraz ben cok uğraştım bir internet cafe bulaşmıştı tüm diskler oyun olan diskler görünmezdi 77 tane pc bulaşmıştı

başka pc takma onlarada bulaşır :)

---------- Post added at 00:56 ---------- Previous post was at 00:54 ----------

tşk nedemek herzaman yardım icin burdayız
abicim çok teşekkürler ..tavsiyelerinizi yapacagım... çok önemli dosyalarım kurtuldu.
çok sagolun...iyiki bu forumdasınız....

romasantaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar ayni problemin bir benzeri var bende bu gun bi oyun icin harici hard dick imi kullandim ve icinde birsürü dosyalar vardı su anda dediklerinizi okudum dosyalarin isimlerini hatirladim ve bi kacina girebildim hatta winrar atip icine geri geldim tüm dosyalar gözüktü peki ben bu sorunu nasil cözücem yoksa hepsini oradan kopyalayip format mi atmam gerekiyor 2. si o kadar dosyayi nasil alicam 370 gb :S

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
arkadaslar ayni problemin bir benzeri var bende bu gun bi oyun icin harici hard dick imi kullandim ve icinde birsürü dosyalar vardı su anda dediklerinizi okudum dosyalarin isimlerini hatirladim ve bi kacina girebildim hatta winrar atip icine geri geldim tüm dosyalar gözüktü peki ben bu sorunu nasil cözücem yoksa hepsini oradan kopyalayip format mi atmam gerekiyor 2. si o kadar dosyayi nasil alicam 370 gb :S

ITHelp'in dediği işlemin aynısını yapabilirsin.

Başlat'a gir. Çalıştır'a gir. cmd yaz

Sonra USB HDD'nin sürücü harfini yaz ve enterla . Örneğin " E: veya F:" gibi.

Sonra "attrib -h -r -s /d /s" komutunu yaz ve entera bas. Dosyaların büyüklüğüne göre bir süre bekleyebilirsin. Beklemeden sonra büyük ihtimal dosyaların gözükecektir. Eğer gözükmezse başka bir problem var demektir.

Kolay gelsin.

romasantaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
deniyorum beklemedeyim sanirim biraz uzun sürücek tskler..

romasantaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eet islem bitti fakat 1 tane dosya görünür hale geldi. sürekli tekrarlamalimiyim?

Turgenyev

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Yukarıda arkadaşların yazdığı işlemi bir de yönetici sıfatı ile deneyin:

win7 ve Vista için;
Başlat > Tüm programlar > Donatılar > Komut istemi üzerinde sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır deyin. Gelen Cmd ekranına yukarıdaki komutu yazın.

Yukarıdaki işlem başarısız olursa aşağıdaki komutu da deneyebilirsiniz:
cmd /c echo y|chkdsk c: /f | shutdown /r /t 30

Megaohm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eski bir konu imiş ama çok faydalı oldu..teşekkürler..

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
dediğinizi yaptım şimdide hard diskteki tüm dosyalar gitti biçimlendirmeden açmıyor ne yapabilirim.çok acil cevap verebilirmisiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
erişim engellendi yazısı çıkyor attrib /d /s -h -r -s yaptıktan sonra yardım lütfen
.....

orgstar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

aşlat>calıştır>cmd

komut istemi açılcak

attrib /d /s -h -r -s

sonra görünüyor...

Allah tuttugunu altın etsin üstadım çok teşekkür eder saygılarımı sunarım :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çok teşekkürler efendim... Kocaman film arşivim gitti sandım...
Tv filmleri açıyordu ama bilgisayarda yoktu...
Emeğinize elinize sağlık...

S

SDN Okuru

SDN Okuru

aşlat>calıştır>cmd

komut istemi açılcak

attrib /d /s -h -r -s

sonra görünüyor...
teşekkürler

1tek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun var takipteyim konuyu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş benim sorunum şu ben bir internet kafeden oyun ve flim falan attım sonra bilgsayar dondu reset atınca adam benim harddiski anladı.neyse harddiski aldım evdeki bilgisayara taktım ama attığım hiç bir şey içinde yok bu nasıl olabilir sanki hiç atmamış gibi....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ödev klasörüm ü göremiyorum kayıp silmedimde geri dönüşümede baktım yok ne yapmalıyım

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
dzw8x.png

benim erişim durmadan engelleniyor, bi virüs geldi lanet gitsin ya !!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarıma giriyorum g dosyam d dosyam ve 1 dosyam daha vardı yerel disk olarak görünmüyor dediğin şeyi yaptım olmadı nasıl erişiceğim

fengo61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba leptop bilgisayarıma yeğenim sağolsun ne yaptıysa bütün dosyalarımın uzantısı lnk oldu bilgisayardan fazla anlamadığım için format attırıp düzeltebilirim diye içinde ki önemli dosyalarımı başka harici diske boşaltmak için arkadaştan aldığım 1TB lık harici diskin içine dosyalarımı attım ama arkadaşın harici diskinde ki dosyalar bir anda kısayol görünümüne girdi ben leptobu formatlamaya verdiğim gün diğer masaüstü bilgisayara yedeklediğim resimelri ve videoları atarken arkadaşın kendi dosyaları masaüstünde pc de ki eset vürüs proğramı sayesinde katantinaya alındı ve silindi dedi sonra ben onları karantina içinden tekrar geri yükle yaptım sonra eset vürüs proğramını kapattıp dosyalara yeniden göz attım kısayol görünümünde ama içine girdiğimde dosyları resimleri videolarını görüyordum ama bugün ise aynen format attığım leptoba tekrar hariciyi taktım ki dosyalar kısayol gözüküyor ama içine giremiyorum tıkladığımda E:\RECYCLER\e621ca05.exe Windows tarafından bulunamıyor yazıyor ismi doğru yazdığınıza emin olup yeniden deneyin yazıyor LÜTFEN bu konuda bana yardım edin kendi dosyalarım olsa o kadar üzülmeyecem ama arkadaşın dosyaları acil yardım şimdiden Teşekkür ediyorum

Turgenyev

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Makinada virüs vardır.

Ağ desteği ile güvenli moda girin.

İExplore.exe yazılımını masaüstüne indirin.

MalwareBytes-AntiMalware Free
yazılımını sisteminize indirin ve kurun. Ve güncellemesini yapın.

* Önce İexplore.exe yi çalıştırın. 5 dakika bekleyin.Log verdiğinde kapatın.
* Sonra MalwareBytes ile derin tarama yaptırın. Bulunanları seçilileri kaldır diyerek kaldırın.

Son olarak da Eset online scanner taraması yapın.

( Başka antivirüs indirip de tarama yapmayın.Aksi taktirde bir de kaldırma sorunları ve kalıntı sorunları yaşamamış olursunuz)