harici ekran kartları hakkında

Bu konuyu okuyanlar

ohtar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar,
niyet ettiğim ancak çok ta sağlam kaynak bulamadığım için emin olamadığım bu kartlar hakkında tecrübesi olan var ise sorum olacak.
thunderbolt - PCIe harici ekran kartı modülü ile nvidia ekran kartları Mac OS ile çalışıyor mu? bulduğum video ve yabancı kaynak açıklamaları genelde bootcamp ve Windows ile kullanım üzerine yoğunlaşmış lakin ben doğrudan Mac OS ile kullanmak niyetindeyim. nvidia' nın (zannederim resmi olmayan) Mac OS sürücülerini buldum, buna dayanarak çalışabilir gibi geliyor ama boşuna yatırım yapmak istemiyorum.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Çalışmaması için bir sebep yok ki. PCI Slotuna takacaksın ve bunu anakartının kuzey köprüsü donanım olarak tanıyacak. Gerekli sürücüleri yükleyip işletim sistemine donanımı tanıttıktan sonra sıkıntı olmaz.

ohtar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevap için teşekkür ederim lakin başlıkta belirttiğim gibi alıntıdaki gibi bir aparat ile macbook pro üzerinde kullanacağım. anakarta doğrudan takılamadığı içindi şüphem ama sizin bahsettiğiniz şekil de çok farklı değil anladığım kadarı ile. link eklemeyi beceremediğim için ekran görüntüsü ekledim.
21kcjo8.png

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Kullanacağınız cihaz marka model verir misiniz yada anakart marka model

ohtar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
macbook pro retina 13" a1502 kodlu, anakart modeli hakkında bilgim yok.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Thunderbolt girişli PCIe harici ekran kartı modülü ile bunu yaparsınız sizinde dediğiniz gibi. Laptop olduğunu belirtmediğiniz için bende masaüstü sandım. Problemsiz kullanırsınız. Ekran kartı içinde ayrı güç kaynağı gerekiyor unutmayın.

ohtar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tahmin ettim, eksik yazmışım başta. taşekkür ederim ilginiz için, bazı kutuların içinde güç kaynağı bulunuyormuş onlardan tercih edeceğim.