Harici diskten veri kurtarma ( ödüllü ) !

Bu konuyu okuyanlar

canzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar teklifim bu forum kuralları ve ahlakı çerçevesinde hiç te etik bir teklif değil belki fakat illallah ettim lütfen yardımcı olun.

Harici harddiskimdeki esas yedeklerimin bulunduğu Energy adlı bir klasör vardı. Ne olduysa geçen bilgisayara takıp klasörü açmaya çalıştığımda "dleted or corrupted file" benzeri bir uyarı aldım. Ubuntu ile denedim windowsun bir saçmalığımı diye sonuç vermedi. Stellar phenix, r-studio gibi birkaç data recovery programı kullandım yine sonuç vermedi. Sonra internette sorunun çözümü için araştırırken birinin harddiskin Properties/Tools/Checkdisk yaptığını okudum. check now butonunda tıkladım ve başlattım, 5-6 saat geçtikten sonra daha %20 civarındaydı ve ofisten çıkmam gerekiyordu. Kapatmak zorunda kaldım. Akşam evde harddiski bir açtım ki Energy adlı klasör yok. İyice sinir oldum tekrar data recovery programlarını denedim ama bir sonuç alamadım.

Öncelikle energy klasörünü geri getirmem ve sonrasında da ona ulaşmam gerekiyor ama ben günlerdir uğraşıyorum bir ilerlerme yok.

Özür dileyerek tekrarlıyorum. Sorunu çözmemi sağlayacak arkadaşa 50TL havale geçicem.
(kurallara aykırı ise moderatör arkadaş ödül kısmını silsin lütfen)

Saygılarımla

canzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu akşam ontrack easy recovery programını deneyeceğim. Ama benim durumum altında hangi modda yapacağımı bilemedim.
-advanced recovery
-deleted recovery
-format recovery
-raw recovery
Deleted desen değil. bilemedim.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Professional.v5.5.1 Bunu dene %95 kurtarabilirsin ben çok şeyi bununla kurtardım !

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Diskinizdeki olası bad sektörlere karşı hdd-regenarator ile tarama yapmanızı öneriyorum. Benim için de sıkıntılı bir durumdur veri kaybı.. en az iki ayrı yerde saklarım

physco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hirens boot cdnin içinde çeşitli araçlar var dene bi.ben kurtarmıştım bad sectorlu harddiskimden