Harici disk sorunu

Konusu 'Donanım Sorunları ve Çözümler' forumundadır ve Lordkarayel tarafından 25 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. Lordkarayel

Lordkarayel Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Harici disk sorunu

Merhaba arkadaşlar forumunuzda yeniyim öncelikle hepinize selamlar.sorunumu burada çözebileceğimi düşündüm..yaklaşık 1 ay önce seagate external drive 2tb usb 2.0 harddisk aldım.bugün kasanın üzerinden düştü.mesafe yüksek bir mesafe degil ancak harddiskten alarm benzeri dıt dıt diye belirli aralıklarla ses geliyor.pc harddiski hiçbirşekilde görmüyor ne usb girdi sesi cıkıyor nede baska birşey..tahminimce elektrik almasıyla ilgili bir problem var.harddiskte bir problem olduğunu düşünmüyorum

Garantiye vericem ama içinde 700gb veri var bilgisayar konusunda varım yoğum içinde.garantiye verince verileri kurtarmıyorlarmış.içini açıp kurtarmaya çalışsam bu seferde garanti gidecek.lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım.ilginize teşekkürler

2. EnverYigit

EnverYigit Profesör

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    tık tık diye bir ses değil mi, eğer o ise kafa vuruyordur.

3. evowinds

evowinds Dekan Onursal Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    0
  4. Lordkarayel

Lordkarayel Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır tık tık diye bir ses değil.özel olarak içinde bulunan bi alarm tarzında bişey.yani hddden gelmiyor ses

TestDisk programıyla nasıl yapabilirimki bilgisayar hiç bir şekilde görmüyor? donanım bulunamadı tarzı birşeyde gelmiyor bir tepki yok anlayacagın.Şöyle söyliyim harddisk calısmıyor.elektriğe taktığımda o alarm sesi cıkıyor.yoksa normalde harddisk calısır bi titreşim olurdu yani

5. Uso!

Uso! Doçent

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Diskinizi POST ekranında görebiliyor musunuz?
    Kısa bir araştırmadan sonra sorunun FreeAgent serisinde olduğunu buldum, yarın bilgileri derleyip buraya ekleyeceğim.

6. Rom.

Rom. Rektör Onursal Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Ankara
    eğer siz açıp yapabiliyorsanız yapın bence, garantiye gönderirseniz hiç bi şekilde içindekilere dikkat etmezler direk değiştirirler, en azından siz yapabiliyorsanız yapın bişeyler, yapamıyosanız da en yakın bi tanıdık bilgisayarcıya götürün yanlarında durun yapabilirmisiniz deyin yaparız derlerse bile ayrılmayın yanlarından yoksa onlar da bilgileri dikkate almadan yok edebilirler.

7. zebaniselo

zebaniselo Doçent

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bu gibi durumlar yüzünden ben hdd ve disk kutusunu ayrı alıcam.rahatlıkla çıkartıp kasa içine de takabilecem.eğer çıkarabiliyorsan sen de çıkar ve hdd yi pc içine tak.bi de eğer hdd ye güç gelmiyor,ışığı yanmıyorsa büyük ihtimal hdd ye bişi olmamıştır.güç girişinde sorun çıkmıştır.

8. Lordkarayel

Lordkarayel Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.internete giremediğim için cevaplayamadım..garantiyi aradım veri kurtarma yapmıyoruz dediler.gönderin biz soruna göre sizi ararız dediler.ama yinede güvenemiyorum.. ışık yanıyor ama dediğim gibi en ufak bi titreşim yok diskte çalıştıgına dair.sadece alarm veriyor

9. apse

apse Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Lordkarayel garanti servislerine zaten güvenme.Veri Kurtarma işi çok farklı bir sektör. Bu işi profosyonel olarak yapan firmalar var. Biraz pahalı fiyatları ama verilerin önemli ise yapcak bişey yok o para senden çıkıcak. İstersen bi kaçtane firma ismi söyleyebilirim.

10. Lordkarayel

Lordkarayel Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    biliyorum o firmaları en az 1000 dolar fiyat çekiyolar.zaten harddiski 190 liraya aldım :D

11. apse

apse Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    veriler önemli olunca mecburen o ödemeyi yapıyosun:) Benim işlemim o kadar tutmamıştı.

12. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Arkadaşımın harddiskini taktım bnm pc ye sonra açtım (power ı felan taktım ) pc yi actim alarm verdi hemen güç düğmesindem gücü kestim arkadasimin hdd sini cikarttın sonra yine aynı şekilde alarm verdi anakart normal gözüküyor ram e bakcam yine olmassa ana kart cezalı nedeni ( arkadsmkini taktim alarm cikarttimbyine alarm yani harddisk le alakasi yok ve nu sekilde alarmi harddiskten duymamistim ram in de alarmina benzemiyor ama denemekten zarar gelmez kolay gelsin

Sayfayı Paylaş