Harddiskten ses gelmesi

Bu konuyu okuyanlar

Jeok

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımı topladığım günden beri yaşadığım sorunumu tekrar söyleyeceğim

Gecenlerde 4 fanı etkisisiz hale getirdim ve bi ses duymaya başladım harddisk ve ssd kısmından geliyor cızırtı gibi, hdd bişey kurmaya çalışınca daha iyi anlaşılıyor

Yaşadığım sorun şu; bilgisayarım anlık takılıyor genellikle video izlerken yada oyundaki ara sahnelerde veya oyun oynarken yarım saniyelik takılıyor ve ses takılması sesi geliyor

Diğer sorunum fps drop yiyiyorum bazı oyunlarda ciddi bir şekilde lakin yememem lazım sistemi ona göre topladım bi parçada sorun var lakin bulamıyorum

Not: Ekran kartında bir sorun yok çünkü sistemi apu topladım sonradan taktım yani ondan önceden de oluyor

Biligsayarın parçaların garantisi 6 ay sonra bitiyor çözmek istiyorum fikrinşz varmı

System:
Ryzen2400g
Rx580 8g
16gb ram corsair 2x8
Msi b350 pc mate
1tb hdd segate 7200rpm
128 ssd

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Anlık takılma işlemciden kaynaklanır genellikle ama ses takılması yapmaz ( oynadığınız oyun Steam pubg ise ses takılması normel ) hdd'den çızırtı gelmesi gayet normal ama tak tak yapıyorsa kafası vuruyordur.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Cızırt sesi bana devrelerden birinde bobin coil gibi geldi eğer hdd kaynaklı değil ise!

Jeok

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Anlık takılma işlemciden kaynaklanır genellikle ama ses takılması yapmaz ( oynadığınız oyun Steam pubg ise ses takılması normel ) hdd'den çızırtı gelmesi gayet normal ama tak tak yapıyorsa kafası vuruyordur.
Bu takılma olayı yarım saniye bilgisayar donuyor ve ses de takılıyor gibi oluyor işlemcidenmidir sennce mesela şu oyunda çok ciddi bir drop yiyiorum

Ekli dosyalar

• aa.jpg
    aa.jpg
    77.9 KB · Görüntüleme: 256
  • aa2.jpg
    aa2.jpg
    106 KB · Görüntüleme: 244

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Takılma yaptığı zaman işlemci kullanımında ve GHz değerinde bir değişiklik oluyor mu ?

YNY

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Harddisk'ten,
Normal hdd yedek veya oyun kuruluysa ssd ye kur, hdd yi çıkar
Test et.