Harddiskimden bip sesleri gelyor ve çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Ms-Dos 6.20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Meraba arkadaşlar öncelikle yardımcı olmak isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Benim laptopumun içindeki hdd arkadaşın sayesune hasar aldı hdd nin olduğu yere yanlışlıkla vurdu ve pc bi anda dondu reset attığımda disk veya yazılım olmadığında yazan yazı yazdı başka bir hdd taktığımda pc açılıyodu sorun şuki 3 senelik yaklaşık 5000 tane fotoğraf vardı hdd başka bir pc ye bağlandığında çalışıyo motoru titreşimi hissediliyo ama bib bib diye sürekli ötüyor ve 2 dk sonra kesiliyor ama hdd okunmuyor sıkıntı sizce kontrol kartındamıdır okuyucu kafada falanmıdır veya diskmi hasar almıştır eğer disk gibi iç aksaamda sorun varsa profesyonel yardım alcağım ama eğer kartta sıkıntı varsa aynı hdd den alıp kartın üzerindeki rom cip leri değiştirip verileri kurtaracağın bildiğim kadarıyla rom cip bozuk karttan sağlam karta aktarılınca çalışıyor sizce sorun nerdedir. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Yeni HDD alın.Arkadaşınızıda tebrik edin :D

TlpAlc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
~BozKurt un dediği gibi yeni HDD alın ama parasını arkadaşınızdan alın.

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Diskin hasar almış olması çok muhtemel. Çünkü iğne ve disk arasında gözle görülemeyecek bir boşluk var. Ani darbeler çalışırken geldiğinde diske ciddi zararlar verebiliyor. Eğer resimler çok kıymetli ise ikamet ettiğiniz şehirde muhakkak dosya kurtarımı yapan insanlar vardır. Fiyatı biraz tuzlu olabilir bu durumda da hard disk kutusu (SATA biriminden USB birimine dönüştüren) alırsanız çok düşük de olsa dosyaları okuma ihtimaliniz var.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Okuma yazma kafasının bozulma ihtimalini görmüyorum. Disk arıza görmüştür.