HardDisk Ve Pc Format

Bu konuyu okuyanlar

Haçlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben arkadaşıma format atsın diye harddiskimi verdim o format atıp xp yi yüklemiş.Ben kendi pc me taktım hdd yi bende açmadı.Bunun nedeni nedir?ve ne yapabilirim

fprot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açmama ihtimali yüksek hard-diske arkadaşının dononım bilgileri yane driverleri yüklenmiştir. Sende açarken senin aygıtlarıda tanımak isticek o zaman hata verir büyük ihtimal VXD hatası verir mavi ekran çıkar boot etmez windows. Sen en iyisi arkadaşında kurduracaksan gene kurdur ama kurulum bitince kapatsın bilgisayarı senin bilgisayara tak senin donanımları tanısın o zaman sorun çıkmaz hööh be ne yazdım...

Haçlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açmama ihtimali yüksek hard-diske arkadaşının dononım bilgileri yane driverleri yüklenmiştir. Sende açarken senin aygıtlarıda tanımak isticek o zaman hata verir büyük ihtimal VXD hatası verir mavi ekran çıkar boot etmez windows. Sen en iyisi arkadaşında kurduracaksan gene kurdur ama kurulum bitince kapatsın bilgisayarı senin bilgisayara tak senin donanımları tanısın o zaman sorun çıkmaz hööh be ne yazdım...

ben benim pc ye taktım açmadı arkadaşa verdim format at gene diye o format atamamış harddisk bios ta görünüyo ama format atma yerine gelince bağlı sabit disk bulunamadı diyor.şimdi ne yapaacm

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Kendi bilgisayarında arkadaşına formatlattır

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
diskin SATA ise ilk disk olarak format atabilmesi için SATA driverına da ihtiyacın olacaktır,
Önceki formatı ikincil dik yapıp atmış olabilir, yapabileceğin şey kendi anakartından SATA driverlarını diskete kopyalayıp formata başlamadn önce çıkan seçenekte 3. parti bilmem ne ekle seçeneğini seç, dah asonra formata devam et, harddiski tanımayınca senden diski takmanı ister, diketi takar devam edersin bir sorun olmaz.

Acil Destek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İnanmıyorum, başka sistem bileşenlerinde format basılıyor ve sende bu diskin sorunsuz bir şekilde windowsun açılmasını bekliyorsun :D

Sen benim acil destek hattıma gel bakayım, sana yararlı birşeyler aşılayalım :D

Haçlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnanmıyorum, başka sistem bileşenlerinde format basılıyor ve sende bu diskin sorunsuz bir şekilde windowsun açılmasını bekliyorsun :D

Sen benim acil destek hattıma gel bakayım, sana yararlı birşeyler aşılayalım :D

arkadaşlar disk Ide idi.Nasıl kurtulacam bu işten lütfen

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2

mantıklı ;)

cepo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bıosta ayar var orda ayar değişmiş ide yazması gerekli sende büyük ihtimale şu anda sata yazıyor orda onu ide yap diyorlar . hiç olmadı sata drıver yuklu bir xp ile kendin kur windowsunu en iyisi kendin pişir kendin ye.

casus916

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biosa gir advanced bölümüne gel orada IDE configuration kısmına gel ve enter a bas karşına gelen yeni bölümde sata operation mode nin karşısında raid yazar onu non-raid yap harddiskini görür.

Haçlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biosa gir advanced bölümüne gel orada IDE configuration kısmına gel ve enter a bas karşına gelen yeni bölümde sata operation mode nin karşısında raid yazar onu non-raid yap harddiskini görür.

sagolun deniyecem