Hard-brick olmuş telefon

Bu konuyu okuyanlar

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar:
Birkaç gün önce telefonumu root yaptım ve rom yüklemeyi düşündüm ama ilk kez yapıyordum ve hiç bir bilgim yoktu.
Telefona bir tane rom manager yükledim.Orada değişik romlar varı içinden birini seçip yükleyeyim dedim.
Romu indirdikten sonra install dedim ve uyarı penceresi açıldı reboot system falan diyordu bende onayladım.
Telefon kapandı yeniden açılacak sandım ama açılmadı.
Pilini çıkarıp 10 dk bekledim tekrar denedim yine açılmadı.
Şarjı bitti sandım şarja taktım şarj logosu gelmedi.
Şu an telefonda hiç bir yanıt yok.
Download moda girmiyor.Hiç bir şekilde açılmıyor.Işığı yanmıyor.
Hard brick telefonu geri getirebilen varsa lütfen yazsın.
ÇÖZÜMÜ YOK diye mesaj atmayın sadece çözümü olan mesaj atsın.
(Youtubede dirençlerle falan gerigetirebilenlar var)

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Telefonun ses kısma tusuna basıp , power tusuna basın. Eger recovery modda acılıyorsa problem yok rom yuklenebılır.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Sorması biraz ayıp olacak ama;
Telefonun modeli nedir?!

Ekleme: Gerek kalmadı.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Garantisi var servise vermeyi düşünüyorum.
Rootlu ama anlaşılmayacağını düşünüyorum.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim garantiye vermiş.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Garanti için servise vermeden önce telefonu bu işlerden anlayan bir telefoncuya göstermenizi öneririm. Linkte verilen işlem JTAG. Belki cihazınızın JTAG gibi karışık bir işleme ihtiyacı yoktur. Zaten pahalı olmasının sebebi de bu. Bazı cihazlar usb jig ile de tekrar çalışabiliyor.

[video=youtube;METM3teG5rI]http://www.youtube.com/watch?v=METM3teG5rI[/video]

Ayrıca eğer cihazın brick olma sebebi başka cihaza ait bir ROM yükleme ise USB jig bir işe yaramıyor haberiniz olsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben telefonuma elektrik verdim telefon birdaha çalışmadı 2ay oldu telefoncu hala uğraşıor galaxy mini:thumbdown:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsung galaxy s telefonuma yanlıs room yuklemısım ve tlefon tamamen calısmaz hale geldı hıcbır hayat belırtısı yoktu daha sonra ınternettekı arastırmalarımda cozum olmadıgını ve telefonu atmam gerektıgını soyleyen bıle oldu aslında bu sacmalıktan baska bısey degıl cunku jtag denen bı sıstemle telefon eskı halıne donebılıyo ustelık 50 lıra kadar bı fıyatı cıkıyo su an kullanıyorum eskısı gıbı hıc degısen bısey yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben cihazımda bu sorunu yaşıyorum en azından en şanslı brick grubundayım unnoticeable brick grubu bu sadece recovery veya download moda girerken brick oluyor çözümü şarjı takıp cihaz yeniden başlayana kadar bekle açılır
sizin yaşadığınız brick türü kalıcı ama servise götürsen bile rootlu olduğunu farkederler zaten farketmeseler bile yapabilme ihtimalleri %12 kadar düşük

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Root u anlamalırını bırak custom rom yüklemeye çalışmışsın ve hard brick yapmışın hard brick garanti kapsamına girmez çünkü telefonu normalde hard brick yapamazsın hadi onuda geçelim samsunglar vbvb her markanın anlama yöntemleride var direk bakmalarına bile gerek yok counter denilen sayaçlar var yaptığın işlemleri kaydeden download modda görünür tek başına bu kaydeder bir defa çıktıktan sonra eski haline orjinal rom yüklesen de dönmez genel kültür olsun diye söyledim jtag boot yapman lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çözümü var kardeşim mazemeler 3tane drienç 1 tane usb kablosu bu şekilde üzeliyor ben yapmıştım benim teleonumda hard vrick olmuştu intanette detaylısı var kolay gelsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Galaxy ace yanış recoryvery clocvorkmod kurulumu sonucu kapanmıştır telefoncular saçmalıyor yok ana kartı yanmış yok harddisk sorunlu falan arkadaşlar usbjig alsam çözürülmu

Starbowl

Müdavim
Reaksiyon puanı
266
Usb jig hard brickde çalışmıyor diye biliyorum. Diğer arkdaşların dediği gibi JTAG da oluyor diye biliyorum. Ama bu işleri iyice bilgi sahibi olmadan yapmayın. Ben 13 yaşındayım. 2013 yılının sonuna doğru Rootun ne olduğunu öğrendim ve bir yıl sonra bu işlemi yaptim ve geçen gün ilk romumu kurdum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim hangi şehirde yaşıyosun bi de nereye verdin yer tarif etsene ben buyralarda bulamadım istanbul *küçükçekmece ben

yahyamert38

Asistan
Reaksiyon puanı
12
galaxy s5 G900v cihazımı yanlış ROM yukleme sonucu brick ettim usb jig ile yada box ile düzeltilebilir mi download-recovery tarzı şeylere girmiyor sustu yani cihaz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende aynı şeyi yaşadım cyanogenMod 11 kurdum 12 ye yükseltecektim ama telefona samsung yazısı bile gelmiyor artık ne recovery menü açılıyor nede download menü öyle kaldı telefon acil yardım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar telefonuma s4 romu yükledim değişiklik olsun biraz farklı gözüksün telefonum diye fakat telefon samsung yazısında kalıyor ve 3 saniye sonra tekrardan samsung yazısı çıkıyor bu işlemi telefon 10 dan fazla yapıyor amam yinede herhangi bir açılma yok söyle birseyde vardırki ses açma ve güc tuşuna bastığımda recovery mod geliyor karşıma

Raistlin Majere

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar telefonuma s4 romu yükledim değişiklik olsun biraz farklı gözüksün telefonum diye fakat telefon samsung yazısında kalıyor ve 3 saniye sonra tekrardan samsung yazısı çıkıyor bu işlemi telefon 10 dan fazla yapıyor amam yinede herhangi bir açılma yok söyle birseyde vardırki ses açma ve güc tuşuna bastığımda recovery mod geliyor karşıma

Cm 12yi kurmadan once full wipe yapmadiysan olabilir

isayusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cep Telefonu ve Tablet Bilgisayarla ilgili Teknik - Full Brick ve Yazılımsal Destek alabileceğiniz professional bir servis arıyorsanız size boyut gsm tavsiye ederim. detaylı bilgiye boyutgsm .com' dan ulaşabilirsiniz.

enyumen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu çözemeyen arkadaşların belki işine yarar, ben cihazımı boyut gsm bıraktım ertesi gün çalışır halde aldım. firmaya ulaşmak için google firma ismini yazmanız yeterli olur.