Hangisini almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Laptop konusunda 1035G1 aşırı iyi bir işlemci yani eğer almazsan ilerde hatta şimdi bile pişman olabilirsin çünkü çok çok iyi ilerde bu kadar ucuza da bulamazsın.
Fırsatı kaçırırsan buna 4 gb ram alıp alabilirsin.

tylnaltn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Laptop konusunda 1035G1 aşırı iyi bir işlemci yani eğer almazsan ilerde hatta şimdi bile pişman olabilirsin çünkü çok çok iyi ilerde bu kadar ucuza da bulamazsın.
Fırsatı kaçırırsan buna 4 gb ram alıp alabilirsin.
Oyun için kullanıcam bir kaç kişiye daha sordum asus oyun için daha iyi olur dendi dell neden daha etkili olur açıklayabilir misiniz fazla bilgim yok ama

tylnaltn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Neden böyle bir şey demişler acaba?
İşlemcilerin alakaları dahi yok.
Dell linux işletim sistemine sahip olduğu için oyunlarda daha az verim alırsın dediler ondan düşünüyorum şimdi iyice karar vermek için beynim dellden yana galiba çünkü araştırmalarımdan dolayı daha iyi gibi ama kalbim ve maddi durumum asustan yana 10 yıldır asus kullanıyorum ondan kalbim asustan yana. Linux işletim sistemi oyunlarda neden daha az etkili olur bilginiz var mı acaba?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Dell linux işletim sistemine sahip olduğu için oyunlarda daha az verim alırsın dediler ondan düşünüyorum şimdi iyice karar vermek için beynim dellden yana galiba çünkü araştırmalarımdan dolayı daha iyi gibi ama kalbim ve maddi durumum asustan yana 10 yıldır asus kullanıyorum ondan kalbim asustan yana. Linux işletim sistemi oyunlarda neden daha az etkili olur bilginiz var mı acaba?
Format atabilirsin.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Başka forumlarda da sorarsan 1035G1 yerine 3200U önerilme ihtimali yok işlemciler alakasız hatta 1035G1, şuan en güçlü AMD laptop işlemciden bile daha iyi.

e00turk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Senin kafanı karıştırmışlar ya listelediğin pc'ler arasında Dell Asus'tan daha iyi. Dell'in tek eksiği SSD'ye sahip olmaması. Bence biraz daha araştır Dell'in özelliklerinde SSD'ye sahip bir PC senin için mükemmel olur. Oyun konusunda da Linux OS ve oyun oynama pek birbir ile yakın bir ikili değiller. Belki 500-600 TL daha fazla vereek SSSD'ye sahip DELL'in zöelliklerinde bir PC bulabilirsin. Bu arada MX ekran kartları oyun konusunda aşırı üst düzey bir performans göstermez.

Örneğin:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Senin kafanı karıştırmışlar ya listelediğin pc'ler arasında Dell Asus'tan daha iyi. Dell'in tek eksiği SSD'ye sahip olmaması. Bence biraz daha araştır Dell'in özelliklerinde SSD'ye sahip bir PC senin için mükemmel olur. Oyun konusunda da Linux OS ve oyun oynama pek birbir ile yakın bir ikili değiller. Belki 500-600 TL daha fazla vereek SSSD'ye sahip DELL'in zöelliklerinde bir PC bulabilirsin. Bu arada MX ekran kartları oyun konusunda aşırı üst düzey bir performans göstermez.

Örneğin:

Ama dell her konuda bu laptopları 2'ye katlar sadece SSD yok ama ilerde belki alınabilir çok da pahallı değil.

tylnaltn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12

Örneğin:

Ssd'yi ileride taktırmayı düşünüyorum zaten ve linuxu da vector'un dediği gibi format değiştirebilirim 1 sene içinde ssd takmayı da düşünüyorum zaten ama önerilerini dikkate alacağım teşekkürler

e00turk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ama dell her konuda bu laptopları 2'ye katlar sadece SSD yok ama ilerde belki alınabilir çok da pahallı değil.
Örnek verdiğim PC'ler sadece ilk başta gözemü çarpanlardı iyi bir araştırma ile daha iyileri tabiki bulunabilir. İşlemcilerin 8. nesil ile 10. nesil arasında gözle görülür performans farkı ilk başta olmaz zaten aralarında %15 lik bir performasn farkı falan var. Ama tabiki uzun kullanımda 10. nesil daha iyi olur. SSD takılablir ama sıfır bir bilgisayarın garantisini bozmadan yapmak gerekir yoksa sıkıntı çeker arkadaş. Garantisi bozulmadan SSD takmanın bir yolunu bulamazsa 2 yıl beklemeli garanti bitene kadar. Ve emin olun 8. nesil SSD'li PC > 10. nesil HDD'li PC'den.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
SSD için böyle bir düşüşe gerek yok aslında ve garantisinin bozulması da dünyanın sonu değil aslında üstelik 1035G1 intelin 10nm bir işlemcisi yani mükemmel performansı yanında düşük güç tüketimi neyse illaki SSD olacaksa ki FPS'e etki ettiği filan dahi yok sadece okuma yazma hızları daha yüksek böyle alınır.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
SAkın laptop almaaaa!!!! şimdiye kadar insanların övdüğü 1 tane bile laptop markası duymadım. :D

1MURAD1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Benimki Bu Memnun idim amma bozuk suan cpu%100 sicaklik %101 de (oyun lar kapali oldu halde
adasdas.jpg

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Arkaplanda birşeyler çalışıyor olabilir %99 ihtimal virüs bulaşmıştır.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
SAkın laptop almaaaa!!!! şimdiye kadar insanların övdüğü 1 tane bile laptop markası duymadım. :D
Her markanın bir şeyle özdeşmişliği var.

Dell: İş ve sadelik

HP: Model numarasını öğrenmek Da vinci şifresini çözmekten daha zor

Asus: Hatalı VBIOS ve BIOS kodlamada 1 numara

MSI: Hala pahalı ve Click BIOS yok

Lenovo: Phoenix ve Insyde partneri ayrıca üst üste dünyada 1 inci

Monster: Dandik malzeme

Casper: Taşınabilir soba

Toshiba: 2014 de AMD APU laptoplarda 15 yıllık AMI 32 bit EFI BIOS koyar. Bu yüzden Legacy 8.1 yüklü gelir kutudan. Ürünlerin arkasında durmaz

Gibi gibi...

1MURAD1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
@VECTORRR Baya Arastirdim fln macun yapsam duzelir mi acaba ? ? ( suan google acik 84 derece cpu )
cpu kulanimi %6
disk %0

tylnaltn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Her markanın bir şeyle özdeşmişliği var.

Dell: İş ve sadelik

HP: Model numarasını öğrenmek Da vinci şifresini çözmekten daha zor

Asus: Hatalı VBIOS ve BIOS kodlamada 1 numara

MSI: Hala pahalı ve Click BIOS yok

Lenovo: Phoenix ve Insyde partneri ayrıca üst üste dünyada 1 inci

Monster: Dandik malzeme

Casper: Taşınabilir soba

Toshiba: 2014 de AMD APU laptoplarda 15 yıllık AMI 32 bit EFI BIOS koyar. Bu yüzden Legacy 8.1 yüklü gelir kutudan. Ürünlerin arkasında durmaz

Gibi gibi...
Bi marka seçecek olsanız hangisini seçerdiniz peki?

1MURAD1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Abi Bisey Dicem 6-7 Senedir Aldik Hic Macun Surulmedi (Asigi Guclu oyuna girsem 20-30 dakika sonra thermal shutdown yaziyor) kapaniyor
bi arkadas ekran karti bozuktur oyuzden isiniyor dedi
ekran kartini devre disi yaptim bi oyuna girdim fps drop yedim
(bazilari da Ekran Karti Gunccele diyor )
Ekran Kartimi Amd Desteklemiyor gunceleyemiyorum :(

Son mesajlar