Hangisi daha iyi??

Bu konuyu okuyanlar

xmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar.ilk sormak istediğim şey gerçek gtg olmayan 2ms li led güzel bi monitör almak mı yoksa 5ms li 3d li almak?3 d lerin sanırım genelde hepsi 5 ms.sizce hangi seçim daha doğru olur oyundan zevk alma açısından?2ms li(ıps olabilir) hdmi li led mi yoksa 5 ms ıpsli 3d mi? max 400 tl bütçem var ve monitörü 2.el alma niyetindeyim.önerileriniz nelerdir?şimdiden sağolun..

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Kardeş 3d alırsan gözlüksüz izleyemezsin ve gözleri bir zaman sonra yormaya başlar, 3d olmayan ve 2ms kontrass oranı iyi olandan al, böyle led ekranlarda, markasıda tanıdık al, sonra pişmaz olmazsın.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
400TL ye IPS li ve 3D monitör nerede var?

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Mevcut 3D teknolojisi gözleri son derece yoran, film belki ama çok dikkat gerektiren oyunlarda kesinlikle kullanılmaması gereken bir teknoloji. Kırk yılın başı sinemaya gider sinemada 3 boyutlu filmi izlersin, gözlerin yorulur ama kırk yılın başı olduğu için sıkıntı yaratmaz. Teknoloji zaten 1-2 film izledikten sonra ilginçliğini de kaybediyor.

Bu nedenle 3D monitör için ödeyeceğin paraya daha kaliteli ama 3D'si olmayan modeli almak çok daha akılcı...

xmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pardon kardeşim..sizin önerebileceğiniz ne var?şöyşe 650 700 tl lik bir monitörün 2.elini 400 e bulabileceğimi düşünüyorumda...hdmi 2 ms led ıps oyun monitörü anlacağınız..

.45 ACP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2ms ips monitor icat edilmedi bir de 3d mi olacak?1000 liralik nvidia ekran karti lazim 3d icin ama ikinci elde ara bulacagini dusunuyorsan.

xmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok hocam 3d den vazgeçtim.led 2 ms istiyorum...sadece sizden öneri bekliyorum..

.45 ACP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gtg olmayan 2ms istiyorsan ikinci elde bulamazsin cunku daha yeni cikmis yaygin olmayan bir sey.2ms(gtg) 24" acer s243 bilmemne monitoru 2 senedir kullaniyorum.oyunlarda super yandan bakanlar cam gibi diyor ama ayaga kalkarken renkler bozuluyor bu tn panellerin cilvesi ne oldugunu bildigim icin kafaya takmiyorum ayakta oyun oynamiyorum cunku.her lcd ayni degildir mesela benim onceki monitorum de 2ms idi(guya) 19" lg 1960tr-bf ve 2007'de 477'ye ula bu fiyata almayani doverler diye almistim.hala kullanirim notebooka bagli ve o monitore de goruntusu sahane derlerdi ama yan kanepeye oturanlar simdiki acer sahane gosteriyor diyor o da tn panel bu da.gecenlerde bir kuzenim 21.5 5ms philips almis ve saatlerce a.creed brotherhood oynatti adam(1975) bana ben oynayamiyorum sen oyna da izleyeyim diye ama bir farkini goremedim benim monitorden.muhtemelen bana test ettirdi monitoru.ayaga kalkarken de goruntu bozulmuyordu tasarim farki olur panel farki olur 2 sene sonra teknoloji farki olur.

http://www.vatanbilgisayar.com/moni...an-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=58390

hocam kafam karisti bana gercek 2ms bir monitor goster dersen gozumle gormedigim kagit uzerinden baktigim ve 170/160 gorus acili(ala ala acaba adamlar gercek 2ms yapacaz diye gorus acisindan mi kismis) su monitorun daha da indirime girmesini bekle derim.

http://www.vatanbilgisayar.com/Moni...an-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55699

vatandan olu piksel testi yaptirarak 2 sene garantiyle(olu piksel dahil cunku sonradan da cikabilen bir sey) almak bence daha mantikli ama sen bilirsin.

SmartResponse (tipik): 2 msn (Gri-Gri)
Tepki süresi (tipik): 5 ms

http://www.exa.com.tr/philips/monitorlcd/philips_215-407-15959.html

xmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sağol hocam peki ASUS 23" MS238H nasıl bilirsiniz?sanırım ıps değil..

ercet67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardes bende 3d monitor var. sana su sekilde yardimci olabilirim.oncelikle almak istedigin seyden beklentilerin ne. ve ne icin almak istedigin onemli. simdi sen eger 3d ekran alip 3d ozelligini kullanmicaksan gerek yok tabiki. ben 3d oyunlara merakimdan aldim. ama sana sunu diyebilirim 3d oyunlar pek guzel degil. gozluk gercek odaklanmayi bir nebzede olsa engelliyor. fluuu bir olay var hafifden. oda gozu yoruyor. hic rahat degil :) acikcasi. he ben arada film izlerim diyorsan eger bu olabilir. 3d tv olmadigi icin bende bu yuzden aldim. buda ikinci sebebimdi. bendeki 2ms. 2ms olanlari var. internetden arasdirip bulabilirsin.acer marka bendeki gayet memnunum. ama 3 d de su olaya dikkat et. mesela bendeki acer n vIDEA EKRAN KARTI ILE uyumlu. eger n videa nin belirtdigi ekran kartin yoksa 3d olayi calismiyor. direk ekranin kendi ozelligi olan monitor sec bence. bu olaya dikat et. yoksa ekran kartida almak zorunda kalirsin :) elindeki butce ile 3d monitor alman biraz zor gozukuyor. dedigim gibi film bakmicaksan eger. bide 3d oyun oynamicaksan ..ki tavsiye etmem kendi acimdan. bunun yerine hd monitor al daha iyi isini gorur. paranda cebinde kalir. he illa 3d diyorsan eger bol sans. umarim uygun birsey bulursun...

xmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgilendirmen için teşekkür ederim kardeşim..sappire 6970 ekran kartına sahibim..soğudum 3d den..vazgeçtim..sürekli fifa oynayan biri olduğum için tepkime süresine çok önem veriyorum..kontras oranı görüş açısı vs hdmi li 4 4 lük bir monütörün olması gereken özellikleri yazın olmadı ben kendim araştırayım kalabalık yapmıyım burada..tekrar teşekkürler...

xmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk bi vatana gidip orada incelemelerde bulunayım tekrar hortlatırım konuyu teşekkürler:)

xmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bugün vatan a gittim..arkadaş dedi ki oyun için alıcaksan ıps almıcaksın dedi.led alıcaksın dedi.inceledim monütörleri vatanın kampanyalarını beklememi söyledi beklemeye geçtim bende..doğrumudur bu ıps olayı?