Hangilerini Önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ben crysis'i, burnout'u dodurmadan oynatacak, çok pahalı olmayan, fiyat/performans oranı iyi olan sistem arıyorum. Kullandığım donanımlardan hangilerini upgrade yapmam gerektiğini söyler misiniz? Ben şu anlık sadece ekran kartı değişsin diyorum...

Sistemim:
- Intel Core 2 Duo E4600 (2.40 GHz "2.65 GHz Kullanıyorum")
- Kingston 2 GB 800 MHz Dual-Channel Bellek
- Sapphire Radeon HD 3650 256 MB DDR3 128-Bit
- Asus P5KPL <GREEN> Anakart
- 400W Güç Kaynağı

T_oretto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Teşekkürler ama Power (350W) bu yeter mi? 500W bir tane alacağım. Eğer güç kaynağı laırsam durum düzelir herhalde. Yoksa, sadece ekran kartı yeterli mi bilmiyorum. Çünkü en son çıkan Codename: Panzers Cold War en az 3.0 GHz core 2 duo (tavsiye edilen sistem gereksinimi) istiyor. İşlemciyi de bu sayede o/c yaparım diye düşünüyorum...

Ayrıca; şu an kullandığım power ile 2.65 GHz'ye çıkardığım işlemci yanar mı?

T_oretto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha stabil bir çalışma için, Gerçek değer veren bi PSU almanda yarar var.

OCZ, FSP, High Power gibi..

İşlemci yanması, Power ile ilgili bir konu değildir. Günümüzde zaten İşlemcileri yakmak bir hayli zor.

Anakartlar'da ve işlemcilerde buna karşı teknolojiler var. Ama, işlemcinin fanı'nın çalıştığındna emin olman yeterlidir.

İSYAN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler ama Power (350W) bu yeter mi? 500W bir tane alacağım. Eğer güç kaynağı laırsam durum düzelir herhalde. Yoksa, sadece ekran kartı yeterli mi bilmiyorum. Çünkü en son çıkan Codename: Panzers Cold War en az 3.0 GHz core 2 duo (tavsiye edilen sistem gereksinimi) istiyor. İşlemciyi de bu sayede o/c yaparım diye düşünüyorum...

Ayrıca; şu an kullandığım power ile 2.65 GHz'ye çıkardığım işlemci yanar mı?
yazından anladığım kadarıyla ilk amacın oyun, o yüzden işlemcin ne olursa olsun ekran kartın arkadaşın yazdığı gibi en düşük ATİ RODEON HD4830 veya 4850 olmalı, yoksa powerın veya işlemcin ne olursa olsun oyunlarda işine yaramaz.
diğer yandan powerinin kaliteli olması sistemin için tabiki çok iyi olur.

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Oyunlardan çok yüksek kalite + çözünürlük beklentim yok. Oyunlar yüksek kalite ayarlarına çıkarıldığında çözünürlük düşük olsa bile oynatan bir ekran kartı yeterlidir benim için.

Codename: Pazner Cold War, en düşük ayarlarda bile donuyordu...

T_oretto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyunlardan çok yüksek kalite + çözünürlük beklentim yok. Oyunlar yüksek kalite ayarlarına çıkarıldığında çözünürlük düşük olsa bile oynatan bir ekran kartı yeterlidir benim için.

Codename: Pazner Cold War, en düşük ayarlarda bile donuyordu...

Tamam ! Tavsiye ettiğim 4830 senin için ideal bir kart. Uzun süre idare eder seni.

Bütçem o kadar yok dersen, 4670 var 130 Lira'ya

Sapphire HD4670 512 MB 128Bit GDDR3 HDMI 16X | Ekran Kartları | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş

martial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ooo millet Bilişim sektöründe uzman oluyor millet aya gidiyor bizimkiler halen oyun sevdasında:)

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ooo millet Bilişim sektöründe uzman oluyor millet aya gidiyor bizimkiler halen oyun sevdasında:)

Vista'yı yüklediğimde devamlı oyunların tümünü donduran bir ekran sisteme sahip olduğum için sizlere bir danışayım dedim. Mario dos oyunu bile neredeyse donuyor. XP gibi rezalet, formatla düzelen bir işletim sisteminden bıktım usandım.

Düzgün bir sistemle yoluma devam etmek istiyorum, amacım oyun değil, iyi bir işletim sistemi, 3d işinde kararlı bir ekran kartı. Tavsiyeniz bu mu?

Edit: Benim PSU 400W mış. Kasayı açıp tekrar baktığımda gördüm. 350 olarak aklımda kalmış.