Hangi Ülke Yaşam için daha uygun?

Bu konuyu okuyanlar

Mert_mc7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Meraba arkadaşlar yeni hesabımda(eskisinin şifresini unuttum:D) size ilk sorum şu Finlandiya mı göç için daha uygun Avustralya mı? avustralyada ingilizce konuşulması benim için önemli bir kriter ama finlandiyanın yapısı çok hoşuma gidiyor özellikle bilgi sahibi olan arkadaşlar ne dersiniz?

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Bi matematik hocam lise yıllarında Norveçe gitmek için hıristiyan olacağını ama Balıkesirde papaz bulamadağını söylemişti. Adam o kadar istiyosa bi şeyler vardır :)

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Avustralya çöl olacak yakında. Boşver gitme.[emoji14]Kanada'yı düşün.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Imkan olsa Avusturalya'ya giderim, yaşarım. Bu ülkedeki vergi sistemi, her şeyin pahalı ve kalite yoksunu oluşu bunun en büyük etkeni. Onu geçtim bizim insanımız empati yapmıyor. Gürültü kirliliği, umursamazlık hat safhada. İnsan gibi yaşayamadığımı düşünüyorum ben burada. Halimizden anlayan yönetim desen...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bu ülkede yaşamak istemeyen herkesin cebine pasaportu koyacaksın istediği ülkeye göndereceksin bir daha dönmemek şartı ile. Vatandaşlıktan da çıkaracaksın.

Bu sözüm ülkemizde daha iyi şartlarda yaşamak isteyenlere değil bu ülkeden çektirip gitmek isteyenlere.

Sogeking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sevgilinden mi ayrıldın ?
Asi çocuk seniii

Meraba arkadaşlar yeni hesabımda(eskisinin şifresini unuttum:D) size ilk sorum şu Finlandiya mı göç için daha uygun Avustralya mı? avustralyada ingilizce konuşulması benim için önemli bir kriter ama finlandiyanın yapısı çok hoşuma gidiyor özellikle bilgi sahibi olan arkadaşlar ne dersiniz?

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Kanada yı bir düşün bence.Ayrıca şu devlet ,ülke olaylarını geçin artık.Yahu dünya hepimizin Fransa da benim ülkem,Kamerun'da benim ülkem, Türkiye'de benim ülkem.Devletler beni bağlamaz arkadaş.Halk ve insanlar devletten güçlü ve önemlidir.Ama çoğu insanın kafa almıyor.3-5 kişiye milyonlar bağlanıyor.Aksine o insanlar milyonlarca kişiye hizmet etmeli ama malesef pekte öyle olmuyor.Savaşı devletler çıkartıyor cezasını halk ödüyor.Kısacası konu başka yere gitmeden.Dünya hepimizin dünya bir bütün.O koyu çizgiler sadece "SİYASİ" haritalarda.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
ne demişler tilkinin dönüp dolaşacağı yer bellidir. gurbet yaşamamış adamlara vatan sevgisini anlatamazsın.

konuyu açan kişiye de gelince, yolu açık olsun. Work and travel ile gider ülkeleri önden görürsün, daha sonra beğendiğin birine temelli gitmenin yollarını ararsın.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
İlla bir yerde sonsuza kadar kalıcak diye bir şey yok, Ahbari güzel demiş önce bir bakarsın bir süre baktın hoşuna gitti orada kalırsın.Kolay değil elbet ama istiyorsan riski göze almaktan başka çaren yok.Aslında bizim ülkemiz çok güzel ama yere tüküren, çocuğun tuvaletini ortalık yerde yaptıranlar vs. böyle şeyler var.Olmayan ülke var mıdır orası tartışılır.Ayrıca siyasi ortam, insanlar gergin.Bunların olmadığının garantisi yok gittiğin yerde.Maddi durum tabi çok önemli.Maddi durumun fena değilse.Tatile vs. yine gelirsin Türkiyeye yada bunun yerine Türkiyede yaşar tatillerde yurt dışına çıkabilirsin.

Mert_mc7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
Arkadasim geri doncem merak etme;)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
vergilerde avantaj rusya'da medeniyet isviçre'de avustralya vahşi kediler ve kangurular ülkesi oraya gidersen çölde kedi görürsen sevmeye kalkma çok pis dalar...
Australia_satellite_plane.jpg

26589.jpg