Hangi tv kartını almalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

Nickotin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben 100 TL'yi geçmiyecek analog çıkışlı bi tv kartı arıyorum. kablolu tv ile yayını sağlıcam.
bide bu tv kartlarında renk sorunu var yani normal bi televizyondaki renk kalitesinde vermediği oluyor onu nasıl anlıcazki alamdan önce.(öyle bişey oluyorsa 37 ekran 100 TL'ye tv'ler var onlardanmı aliyim ? ) ben aslında usb'li istiyorum ama onlarda ucuz değil gördüğüm kadarıyla
sistem:pentium D 3,00 1,5 gb ram, işletim sistemi:vista socket: 775 LGA

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Ben de arıyorum fiyat 165TL'ye kadar.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Bana tavsiye veriyorsanız @SmiLey derseniz sevinirim:DYoksa anlamam:D

Nickotin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
model olarak öneri yaparsanız daha iyi olur.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
dediğin fiyata gittigidiyordan ikinci el ss2 alabilirsin.Ben 100 tlye gittigidiyordan aldım şansıma az kullanılmış ve temiz bir ürün çıktı 1 yıldır sornsuz kullanıyorum.

Ancak ss2 kurulumu içinbir sürü yazılım gerekti çok karışık iş bunu kurmak(bana göre)..Yardım alarak kurdum ben de:)

GUVENAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
awertv a 700 cok memnunum kanal gecişleri cok güzel bence harika başka da denedim

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bende avermedia a700 var ama pek memnun değilim.
Kendi yazılımını tavsiye etmem. Kanal listesi geç açılıp geç kapanıyor, favori listesi oluşturma filan yok :D en büyük şikayetim bu, ama kayıt zamanlama, kayıt seçenekleri bakımından çok iyi program. Kumandası ile tv uygulaması açık değilken mouse kontrol edilebiliyor,sürükleme,çift tıklama, sağ tıklama işlemlerini destekliyor.
Progdvb kullanıyorum ama ondanda tv kumandasını kullanamayınca çok kötü. SS2 ler daha iyimiş diyorlardı alırken ama bende alırken kısıtlı bir bütçe ayırmıştım.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Alacaksan şöyle kaliteli ve digital alacaksın....SKYSTAR USB 2 Hatta kurulum kılavuzuna ihtiyaç duyan arkadaşlar varsa bilgisayarınıza pdf dosyası olarak indirebilirsiniz...DOvnload

Nickotin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alacaksan şöyle kaliteli ve digital alacaksın....SKYSTAR USB 2 Hatta kurulum kılavuzuna ihtiyaç duyan arkadaşlar varsa bilgisayarınıza pdf dosyası olarak indirebilirsiniz...DOvnload
naptın sen biz öğrenci adamız :biggrin: dijital özelliği lazım değil bana temmuzda uydunete geçtim kablolu tv'de var bari dedim bi tv kartı aliyim. öyle zaten ahım şahım özelliği olmasına gerek yok.
şu iki kart için ne diyorsunuz
AVERMEDIA AVerTV SÜPER 007 ANALOG TV KARTI 60 TL
INCA IT-AN17 WONDER PCI TV/FM CARD TV KARTI 52 TL(türkçe menü)

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
naptın sen biz öğrenci adamız :biggrin: dijital özelliği lazım değil bana temmuzda uydunete geçtim kablolu tv'de var bari dedim bi tv kartı aliyim. öyle zaten ahım şahım özelliği olmasına gerek yok.
şu iki kart için ne diyorsunuz
AVERMEDIA AVerTV SÜPER 007 ANALOG TV KARTI 60 TL
INCA IT-AN17 WONDER PCI TV/FM CARD TV KARTI 52 TL(türkçe menü)

Öylemi pardon o zaman şunu al derim....
AVERMEDIA AVerTV SÜPER 007 ANALOG TV KARTI 60 TL​

Nickotin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben yıllarca kablolu tv ve P4 3.0 Ghz işlemci 1 GB ram, 128 Mb Ati 9600 ekran kartlı sistemim ile avertv studio 203 anlog kart kullandım. çok da memnun kaldım. kasma, donma, hiçbir sorunum olmadı. benimkinin bir üst versiyonu var avertv studio 303. onu almanı öneririm. fiyatı da 75 TL. link:

http://www.hepsiburada.com/avermedi...s.aspx?categoryid=54&productid=bd61098#tablnk
renk ve keskinlik konusunda sorun çıkartmasında
bide senin kullandığın tv kartında kanal listesi yapabiliyomusun uyduda olduğu gibi
kumanda radyo frekansımı kullanıyor nasıl bağlantı kuruyor ?
yanlız bi problem var sadece avert studia 303 olanıda var.
http://www.vatanbilgisayar.com/aver...v-303-tv-karti/productDetails.aspx?I_ID=16905 kumanda farkı var ve kutularıda farklı.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
renk ve keskinlik konusunda sorun çıkartmasında
bide senin kullandığın tv kartında kanal listesi yapabiliyomusun uyduda olduğu gibi
kumanda radyo frekansımı kullanıyor nasıl bağlantı kuruyor ?
yanlız bi problem var sadece avert studia 303 olanıda var.
http://www.vatanbilgisayar.com/aver...v-303-tv-karti/productDetails.aspx?I_ID=16905 kumanda farkı var ve kutularıda farklı.
renk ve keskinlik analog kartlar için çok iyidir. ancak şunu belirtmeliyimki, hiçbir analog kart, kablotv de kullansan, dijital kart kadar parlak ve keskin görüntü vermez. ben şu an avermedia A700 DVB-S Pro dijital kart kullanıyorum. eminim.

analog kartlarda kanal listesi oluşturma olayı yok bildiğim kadarıyla. ama kanalları istediğin gibi sıralayabiliyorsun. bunun için aşağı/yukarı ok tuşları var. zaten analog yayında 20-25 tane kanal var. uydu gibi yüzlerce kanal yok. o yüzden listeye hiç ihtiyaç duymadım ben.

kumanda için normal tv kumandalarına benzer (kızılötesi galiba) bir sistem kullanılıyor. bir kumanda alıcı kablosu var. onu tv kartına bağlıyorsun. kulaklık girişine benzer bir de girişi var. alıcıyı karta takıp kumandayı kullanıyorsun. sürücü falan kurmana gerek yok.

verdiğin vatan bilgisayar linki benim verdiğim hepsiburada daki ürünle aynı. sadece "studio" yazmamışlar. paketi farklı yani. gönül rahatlığı ile alabilirsin.

Nickotin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
renk ve keskinlik analog kartlar için çok iyidir. ancak şunu belirtmeliyimki, hiçbir analog kart, kablotv de kullansan, dijital kart kadar parlak ve keskin görüntü vermez. ben şu an avermedia A700 DVB-S Pro dijital kart kullanıyorum. eminim.

analog kartlarda kanal listesi oluşturma olayı yok bildiğim kadarıyla. ama kanalları istediğin gibi sıralayabiliyorsun. bunun için aşağı/yukarı ok tuşları var. zaten analog yayında 20-25 tane kanal var. uydu gibi yüzlerce kanal yok. o yüzden listeye hiç ihtiyaç duymadım ben.

kumanda için normal tv kumandalarına benzer (kızılötesi galiba) bir sistem kullanılıyor. bir kumanda alıcı kablosu var. onu tv kartına bağlıyorsun. kulaklık girişine benzer bir de girişi var. alıcıyı karta takıp kumandayı kullanıyorsun. sürücü falan kurmana gerek yok.

verdiğin vatan bilgisayar linki benim verdiğim hepsiburada daki ürünle aynı. sadece "studio" yazmamışlar. paketi farklı yani. gönül rahatlığı ile alabilirsin.
yardımın için çok sağol. yanlız işin en kötü yanı sesi dahili olarak vermiyor olması:eek:hmy: bazı kartlar heraldeki dahili olarak sesi veriyor yani ses kartına giriş yapmadan.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
yardımın için çok sağol. yanlız işin en kötü yanı sesi dahili olarak vermiyor olması:eek:hmy: bazı kartlar heraldeki dahili olarak sesi veriyor yani ses kartına giriş yapmadan.
benim kullandığım 230'te tv kartının ses çıkışını ses kartının girişine bağlıyordum. ara kablosu vardı. ben memnundum ama. istersen tv kartının ses çıkışını ses sistemine de (ev sineması gibi) bağlayabiliyorsun. :)

Nickotin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim kullandığım 230'te tv kartının ses çıkışını ses kartının girişine bağlıyordum. ara kablosu vardı. ben memnundum ama. istersen tv kartının ses çıkışını ses sistemine de (ev sineması gibi) bağlayabiliyorsun. :)
en büyük problemde ses kartına bağlamak bide onun için çift çıkışlı bi kablo varsa ondan alıcaz. anma sorunlu şeymiş ya !!!

soyluakif

Asistan
Reaksiyon puanı
4
INCA WONDER DIGITAL SATALLITE TV

tavsiye ederim usb olması main board hasar görmesini ve tv kartını yanmasını engellemiş oluyor tv kartlarda büyük proplemdir

default.gif

Ürün Kodu IT-DG36 Açıklama
DiseqC 1.0, 1.1 ve 2.0
Composite girişinden Video kayıtı yapılabilir
Uzaktan kumandası ile programın tüm fonksiyonları kullanılır
Tamamen Türkçe ProgDVB v4.75 ile Kolay Kullanım
MPEG-2 formatında yüksek kalitede video kayıtı
EPG ile Yayın akışı takibi
Time-Shifting ile zamanlamalı kayıt imkanı
Ekran görüntüsünün resmini çekme (Snapshot)
MPEGCap yazılımı ile Composite girişinden yüksek kalitede video kayıtı
Windows 98/ME/XP/Vista ile uyumlu Menşei İTHAL Garanti 24 Stokta Bulunduğu Mağazalar Topkapı, Elmadağ, Bostancı, İzmir, Ankara, Adana, İnternet Özellikler Dahili / HariciHarici BağlantıUSB2.0 ArabirimUSB TV SinyaliDigital SES ÇıkışıStereo Fm RadyoVar Uzaktan KumandaVar Görüntü YakalamaMpeg2

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
avertv yi öneririm
Bence de doğru seçim olur. Elbette güncel bir versiyonunu alman lazım.
Aver Tv203 kullanıyorum. 5 yıl oldu yanlış hatılamıyorsam, hala gayet iyi.

AverMedia TV+FM+TeleText Capture Card TV kartı

• MPEG 1-2 olarak kayıt imkanı
  • 10-bit video-decoder
  • Windows XP WHQL sertifikalı T
  • Timeshift
  • Ses Çıkışı VAR
  • Uzaktan Kumanda VAR
  • Sistem Uyumluluğu WINDOWS 9X
  • Sistem Uyumluluğu Windows XP
  • Sistem Uyumluluğu WIN2000
  • Arabirim PCI
  • Tip TV TUNER (PCI)
  • Teletext Var
  • Video Bağlantıları TV ANTENI GIRIŞI
  • Video Bağlantıları COMPOSITE IN
  • Video Bağlantıları S-VIDEO IN
  • Video Capture Formatı MPEG2
  • Video Capture Formatı MPEG1
  • FM RADYO VAR
  • Time-Shift Özelliği VAR
  • PC Gerektirmeden Kullanım HAYIR
  • 16 Kanal
  • Ön izleme VAR
TV FM TeleText Capture Card, TVFMTeleTextCaptureCard, TV +FM+TeleText Capture Card olarak da bilinir.
67.50 TL civarı.

çokçetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
INCA WONDER DIGITAL SATALLITE TV

tavsiye ederim usb olması main board hasar görmesini ve tv kartını yanmasını engellemiş oluyor tv kartlarda büyük proplemdir

default.gif

Ürün Kodu IT-DG36 Açıklama
DiseqC 1.0, 1.1 ve 2.0
Composite girişinden Video kayıtı yapılabilir
Uzaktan kumandası ile programın tüm fonksiyonları kullanılır
Tamamen Türkçe ProgDVB v4.75 ile Kolay Kullanım
MPEG-2 formatında yüksek kalitede video kayıtı
EPG ile Yayın akışı takibi
Time-Shifting ile zamanlamalı kayıt imkanı
Ekran görüntüsünün resmini çekme (Snapshot)
MPEGCap yazılımı ile Composite girişinden yüksek kalitede video kayıtı
Windows 98/ME/XP/Vista ile uyumlu Menşei İTHAL Garanti 24 Stokta Bulunduğu Mağazalar Topkapı, Elmadağ, Bostancı, İzmir, Ankara, Adana, İnternet Özellikler Dahili / HariciHarici BağlantıUSB2.0 ArabirimUSB TV SinyaliDigital SES ÇıkışıStereo Fm RadyoVar Uzaktan KumandaVar Görüntü YakalamaMpeg2

kusura bakmayın ama ben bu ürünü aldım ama bir türlü çalıştıramıyorum çözebilen varsa yazssın lütfen

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
bende aver tv var..öyle böyle işte... !

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Aver tv kullandım uzun bir süre. Tavsiye ederim