Hangi telefonu seçmeli?

Hangisi telefonu seçmeli?

• Kullanılan toplam oy
    90

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
16,118
yalan mı aç youtube'ta bi ton video var izle gör...

the-grudge sızma yapmış hayırlı bayramlar gerçi deliye her gün bayram özellikle bu apple masalları ilede daha mutlu olurlar burda amacına hangisi uyarsa onu almak önemli seçenekler:
iphone5s
lg g2
htc one
xperia z1
s4
seçim yapacak en iyisini seçecek senden para istemiyor fikir istiyor mantıklı fikir iphone5s mavi ekran veriyor deyip boş boş konuşma resile,video ile destekle.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Note 3 derim 5s in alınma zamanı 2000 ve altı seviyesine geldiğinde alınır aynı şekilde Note 3 2-3 ay sonra 1500-1600 olacaktır telefonları anında çıktığında alıp sonradan ucuzlamasını görmek insanı sinirlendirir ama acelen varsa hepsi muhteşem telefon görüş farklılığından Note 3 derim ama başkası Z1 der saygımda var

ysfakbas

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ios 7 nin fazla sorunları yok ama eğer büyük ekranlı bir amiral gemi istiyosan lg g2 yi kesinlikle öneririm
sony z1 var ama oda pek tatminkar değil
oyun açışından en iyi lg g2

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Lumia 1020 derim başka birşey demem.Yukarıda yazılan bütün telefonların alayını ezim ezim ezer.

RoyaLDeviL007

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şimdi dostum internetten telefon karşılaştırma yazıp tüm telefonları karşılaştırabilirsin ve ben Nokia lumia 1020, HTC One, LG G2, S.G Note 3, ve İphone 5s kullanmış biriyim ve ben sana ne yapman gerekeni söyleyeceğim:

Bu saydığım telefonların hepsi cok güzel fakat karşılaştırdığımızda:
Android telefon istiyorum diyorsan, Ekran kartım güzel olsun Ram'ım güzel olsun Hızlı seri çalışsın büyük ekranım olsun diyorsan G2 al derim çünkü en iyi Android telefon ve onu geçen daha yok.
Ekran kücük istiyorum diyorsan 5s derim.
Nokia lumia 1020 almanı tavsiye etmiyorum.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ses yüksekliği hiçbir anlam ifade etmiyor önemli olan ses netliği kalitesi ve berraklığı ki bunu her sony telefon karşılıyor ki z1'i düşünün bir de

Hayır kalitede de sonuncu gelmiş Xperia, ne anlatmak istedin? :)

Ses konusu önemliyse HTC'den başka alernatif yok. Ama nyiye bu kadar önemli diye sorarım :)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Ses konusu önemliyse HTC'den başka alernatif yok.

Afedersiniz sohbetinize giriyorum ama;

En kaliteli sesi HTC' nin verdiğini nereden biliyirsunuz? Z1 ve Iphone 5s daha başarılı buldum ben incelememde. Hafta sonları doğubank tayım, her cihazı yan yana inceliyorum. Beats olunca hep en iyisi mi olmak zorunda?

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Afedersiniz sohbetinize giriyorum ama;

En kaliteli sesi HTC' nin verdiğini nereden biliyirsunuz? Z1 ve Iphone 5s daha başarılı buldum ben incelememde. Hafta sonları doğubank tayım, her cihazı yan yana inceliyorum. Beats olunca hep en iyisi mi olmak zorunda?

Estağfurullah, kimsenin sohbeti yok burada, herkes tabii ki istediği konuya konuşmaya yorum yapar.
Nereden biliyorum? Yapılan bütün laboratuvar testlerinin sonuçlarından biliyorum. Örneklerinden birinin yukarıda olduğu, bir sürü testi internette basit bir aramayla bulabilirsiniz.

Ayrıca Beats'le hiç bir alakası yok olayın. Beats teknoloji dünyasının en büyük balonudur, HTC de zaten Beats'den herhangi bir teknoloji yardımı falan almıyor, marka ortaklığı yaptılar, sonra HTC Beats'i satın aldı, sonra aldığı hissenin yarısını geri verdi. Bu HTC'nin daha iyi hoş olduğu anlamına da gelmiyor veya daha becerikli. Tercihtir, kim neye yoğunlaşmak isterse o konuda daha iyi donanım ve yazılım kullanır. HTC de kendi pazarlaması için ses konusunu önemli alanlardan biri kabul etti ve buna yatırım yaptı, bu kadar basit. Ondan sonra da genelde iPhone gelir zaten ki HTC ilk Sensation ile ses konusuna bu kadar eğilene kadar iPhone en kaliteli ses çıkışına sahip telefondu.
Ayrıca artık Beats logosu kullanmayacak HTC'ler ve ilk örnek de One Max. Buyrun ses kalite ve kapasitesini inceleyin, onun da testleri yapıldı.

Siz nasıl inceliyorsunuz bilemem, kabalık da etmek istemem ama bilimsel herhangi bir yöntem uyguluyor musunuz? 32ohm kulaklıklar ile noise testleri, amfiler ile çıkış güç testleri mi yapıyorsunuz? Ben zaten alıntı yaptığınız mesajın ta kendisinde "niye bu kadar önemli diye sorarım?" demişim. Zaten bu farklar kulaklığa 400-500tl para verebilecek audiophile'ler dışında çoğu kişinin fark edebileceği şeyler değiller, bu kadar takılmamak lazım.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Estağfurullah, kimsenin sohbeti yok burada, herkes tabii ki istediği konuya konuşmaya yorum yapar.
Nereden biliyorum? Yapılan bütün laboratuvar testlerinin sonuçlarından biliyorum. Örneklerinden birinin yukarıda olduğu, bir sürü testi internette basit bir aramayla bulabilirsiniz.

Ayrıca Beats'le hiç bir alakası yok olayın. Beats teknoloji dünyasının en büyük balonudur, HTC de zaten Beats'den herhangi bir teknoloji yardımı falan almıyor, marka ortaklığı yaptılar, sonra HTC Beats'i satın aldı, sonra aldığı hissenin yarısını geri verdi. Bu HTC'nin daha iyi hoş olduğu anlamına da gelmiyor veya daha becerikli. Tercihtir, kim neye yoğunlaşmak isterse o konuda daha iyi donanım ve yazılım kullanır. HTC de kendi pazarlaması için ses konusunu önemli alanlardan biri kabul etti ve buna yatırım yaptı, bu kadar basit. Ondan sonra da genelde iPhone gelir zaten ki HTC ilk Sensation ile ses konusuna bu kadar eğilene kadar iPhone en kaliteli ses çıkışına sahip telefondu.
Ayrıca artık Beats logosu kullanmayacak HTC'ler ve ilk örnek de One Max. Buyrun ses kalite ve kapasitesini inceleyin, onun da testleri yapıldı.

Siz nasıl inceliyorsunuz bilemem, kabalık da etmek istemem ama bilimsel herhangi bir yöntem uyguluyor musunuz? 32ohm kulaklıklar ile noise testleri, amfiler ile çıkış güç testleri mi yapıyorsunuz? Ben zaten alıntı yaptığınız mesajın ta kendisinde "niye bu kadar önemli diye sorarım?" demişim. Zaten bu farklar kulaklığa 400-500tl para verebilecek audiophile'ler dışında çoğu kişinin fark edebileceği şeyler değiller, bu kadar takılmamak lazım.

Testler şöyle;

Telefon dükkana gelir, dükkan sahibinin tanıdığının pasaportuna telefon kaydettirilir. Telefonu açarız, kontrol ederiz. Aynı şarkıları telefonların içine atarız. Kendi kulaklıkları ile test ederiz sonra hangisi daha kaliteli. Bu savaştan Iphone 5s geldi galip gözümde. HTC ve Z1 onu takip ediyor. Tabi ses kalitesinde önemli olan netlik, bas kalitesi ve doygunluk.

Reaksiyon puanı
16,118
ch@t527'nin sesi nasıldır? earpods çakmasında philips she1360 ile iyi sayılacak ses veriyor...
kurtulamadım bundan...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ch@t527'nin sesi nasıldır? earpods çakmasında philips she1360 ile iyi sayılacak ses veriyor...
kurtulamadım bundan...

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Testler şöyle;

Telefon dükkana gelir, dükkan sahibinin tanıdığının pasaportuna telefon kaydettirilir. Telefonu açarız, kontrol ederiz. Aynı şarkıları telefonların içine atarız. Kendi kulaklıkları ile test ederiz sonra hangisi daha kaliteli. Bu savaştan Iphone 5s geldi galip gözümde. HTC ve Z1 onu takip ediyor. Tabi ses kalitesinde önemli olan netlik, bas kalitesi ve doygunluk.

Laboratuvarda yapılan ölçümlerden farklı şekilde sonuçlar elde ettiğiniz için sizleri tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum, ne diyeyim daha? :)
Laboratuvar diyor ki, One'dan çıkan ses daha temiz, daha kaliteli, daha geniş range'li vs vs. Sen diyorsun ki iPhone 5S'in sesi daha iyi. OK, bişey diyemem.

Lakin her telefonu kendi kulaklığı ile deniyor olmanız bir garip geldi mi hani, diyemeden geçemedim.

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Testler şöyle;

Bence bu test telefonun calisip calismadigi yonunde.

Aklima gecen izledigim bir video geldi. Video cin de bir atolye de tablet ureten 40 50 kisinin videosu idi. Herkesin kendine gore bir gorevi vardi. Kimisi ekrani takip karsisindaki arkadasina veriyor kimisi de kasayi takip yaninda ki arkadasina veriyor. Sonlara dogru tablet tamamlaninca kizin biri aliyor tableti , takiyor kulakligi 10 15 sn dinliyor. Ben buna benzettim sizin test olayinizi.

Arkadasin dedigi gibi bilimsel yonden bakarsak olaya ki testlerin amaci budur zaten. Yuzbinlerce dolarlik cihazlar ile testler yapilir. Yani galeriye gidip arabayi alip surdugunuzde onun hakkinda fazla bir bilgi elde edemezsiniz. Sizin yaptiginizde buna benzemis. Alip acip kulakligi takip dinlemek olmus.

Son mesajlar