Hangi telefonu seçmeli?

Konusu 'Telefon Önerileri' forumundadır ve Asosyal Adam tarafından 11 Ekim 2013 başlatılmıştır.

?

Hangisi telefonu seçmeli?

1. Iphone 5S

26,7%
  2. LG G2

47,8%
  3. Sony Xperia Z1

20,0%
  4. LG Nexus 5

5,6%
  1. Asosyal Adam

Asosyal Adam Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Hangi telefonu seçmeli?

Aralık 2013'de yeni bir akıllı telefon almayı düşünüyorum fakat bir kaç model arasında kaldım. Forumdaki konuları detaylı bir şekilde inceledim fakat fanlar yüzünden kafam allak bullak oldu. İlk olarak Iphone 5S düşünüyordum iOS 7 ile birlikte gelen hatalar yüzünden Iphone'a bakış açım biraz değişti. Tasarımı ve stabilitesi nedeniyle iOS hâlâ ilk tercihim. Android açısından bakarsak Samsung'un ürünlerini beğenmiyorum. Daha önce s3 kullandım ve telefon daha 1 yılını doldurmadan kasmalar ve donmalar başladı. Sony'e bakarsak Xperia serileri gayet güzel fakat Z1'in ekranı beni tatmin etmedi. LG G2 tasarım, donanım hemde fiyat olarak olağanüstü bir telefon diye düşünüyorum. Ama güncelleme konusunda kötü olduğuna dair yazılar okumuştum. En son olarak LG NEXUS 5 beklemekteyim. Hem safkan Android olması hemde güncelleme desteği nedeniyle NEXUS 5'e oldukça iyi bakıyorum. Velhasıl olaylar bu yönde arkadaşlar IOS ve ANDROID rasında kalmış bulunmaktayım sizden objektif bir bakış açısıyla piyasadaki amiral gemilerini karşılaştırıp bu isteklerim doğrultusunda hangi ürünü seçmem gerektiği hakkında bana bilgi vermenizi rica ediyorum. :laugh:

2. hasanistan44

hasanistan44 Profesör

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Z1 alınır. Her yönüyle mükemmel.

3. basbeLası

basbeLası Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    48
    Sony Xperia Z1 Eleyin çünkü alınacak bir telefon değil, ekranı rakiplerinin çok gerisinde, bu yeni birşey değil sony çıkardığı her telefonda ekran konusunda hep eleştirildi, Z1d'e de değişen birşey olamamış, hoparlör vasat, pil performansı kötü.. Nexsus 5 çıkmadığı için birşey diyemem, sadece şunu söyleyebilirim, birkaç gün önce sızdırılan özelliklerinde bataryanın 2200 mah olacağı söylenmişti eğer gerçekten öyle olursa hayal kırıklığı olur. LG G2 nerdeyse kusursuz bir telefon olmuş, android telefonlarda daha iyisi çıkana kadar en iyisi LG G2.. iphone 5s bir önce ki iphonenin gerçekten 2 katı performanslı nitekim yayınlanan geekbench testleride bunu kanıtlar nitelikde, telefon tam bir oyun canavarı olmuş. Uzun ömürlü, stabil çalışan ve sattığınızda fazla zarar etmeyen bir telefon istiyorsanız kesinlikle iphone 5s alın. Androidli bir cihaz istiyorsanız kesinlikle LG G2..

Ayrıntılı Batarya Performansı. 3G Konuşma Süresi - İnternette Gezinme - Video Oynatma

LG G2

Sony Xperia Z1

Ses Çıkışı

Batarya Performansı

Ekran

Konstrat Oranları

Z1: 11353

LG G2: 11503

HTC ONE: 11781

Renk Sıcaklığı

Z1: 7037

HTC ONE: 7656

LG G2: 7931

Samsung Galaxy S4: 7980

Renk ışınları

Z1: 2.08

HTC ONE: 2.21

LG G2: 2.15

Samsung Galaxy S4: 2.34

Ekran Karşılaştırması

4. Sansar667

Sansar667 Profesör

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    g2 varken nexussu boşver ios mu android mi sana kalmış :confused1:

5. ConfickerBelasi

ConfickerBelasi Guru

Beğenileri:
    423
    Ödül Puanları:
    83
    lg gıcık olduğum marka ama g2 gıcıklığını giderdi bir tane bana hediye etse süper olurdu sonraki modeli g3 mü yapıcaklar?.

6. I_Silencer_I

I_Silencer_I Dekan

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    48
    Nexus güzeldir. Ben alıcak olsam Nexus ilk tercihim olurdu. :)

7. _X_

_X_ Asistan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Nexus 5 Olarak Oyladım
    Fakat Alternatif Olarak Z1 Diyebilirim.

8. SertKhan

SertKhan Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İphone yine şımarıklığıyla bence her rakibin üstesinden gelmeyi bilecektir. Cimri ve kibirli olması artık tartışılamaz bir damga onun için. Buna rağmen karşılaştırmalarda hiç altta kalır bir özelliği olmadı. O yüzden iphone 5s diyorum.
    Diğer markalara kolay kolay güvenemezsin. Çünkü iphone kadar kullanıcısı yok ve tatmin olmuyorsun nadir yorumlardan. LG G2 iyi diyorlar tadının kokusu yeterince daha yayılmadı bence. Sony marka olarak güven versede kullanıcılarından çok eleştiri aldı diye düşünüyorum. Nexus hakkında güzel kokular gelmeye devam ediyor burnuma kullananı görmedim ama aşığı baya çoğaldı. Sıralamam iphone 5s, LG Nexus 5, Sony Xperia Z1, LG G2...

9. boncuk2009

boncuk2009 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence 5s her yönüyle çok iyi bir telefon hele grafik işlemcisi muhteşem çok stabil ios 7 deki hatalarıda giderirler ayrıca bir ortamda telefonunu çıkardığında ayrı bir havan olur

10. kadirirdem

kadirirdem Profesör

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    ankara
    uzun uzun yazmıcam kısa ve öz yazcam android kullanırsan kesinlikle lg g2 derim nedenmi fiyatı uygun donanım süper o yüzden android cephesinden lg g2 ios cephesindende iphone 5 yada 5s derim ama ben olsam lg g2 alırım büyük ekran benim için büyük artı.

11. CHeTHiN

CHeTHiN Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Fiyatı normal ama 16 gb 1599tl 32gb 1799tl microsd desteği yk ekranı büyük yapcaklar diye tuş yk sanal klavye bazen sorun çıkartıyo arkadaki ses açıp kapatma tuşları kullanışlı değil güncelleme desteği ve servis sıkıntısı kamera 13mp ama lumia 920den daha kötü çekiyor ve ois'i zayıf artı samsungdan alıntı yapıyor tasarımda tek değişikliği arka tarafa koyduğu tuşlar önden galaxy ve nexus karışımı olmuş artı yazılım olarak pek bi gelişme yk LG'nin kendi kullanıcı arayüzünün bu telefona yakışmayan çocuksu görünümü,bir türlü ısınamadığım parlak plastik yüzey malzemesi.Hoparlör sesi ortalamanın altında.Bu telefonlar arasında Sony xperia z1 tercihimdir.

12. 88febo88

88febo88 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş şu ses çıkışındaki mavi ve kırmızı renk neyi ggöateriyor yazabilir misin acaba ?

13. basbeLası

basbeLası Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    48
    Mavi olan kulaklık çıkış gücü..

Kırmızı olan ise hoparlörün ses yüksekliği..

14. MyNickname

MyNickname Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ses yüksekliği hiçbir anlam ifade etmiyor önemli olan ses netliği kalitesi ve berraklığı ki bunu her sony telefon karşılıyor ki z1'i düşünün bir de

15. yigott

yigott Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bak sana sukadar soyluyorum aklındakı herseyı unut bı teknolojı magazasına gıt her telefonu elıne al bıraz kurcala hangısını begenırsen onu al kamera ıstıyosan fotograf cek karsılastır muzık kalıtesı ıstıyosan kulaklık gotur jack gırıslerını normal hoperlorlerını dene donanım artık 1500 tl üstü her telefonda iyi...

16. godofnight

godofnight Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam z1 veya 5s arasından birini al diğerlerini boşver :)

17. LittleMonster

LittleMonster Profesör

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    48
    Aynen androidde Z1 den başka önermem ben :)

18. kadirirdem

kadirirdem Profesör

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    ankara
    ya bunlar senin görüşün arkadaki tuşları ve dokunmatik kapacitif tuşarı bende sevmiyorum micsro sd eksisi evet ama 1600 tl ye de 16 gb lık başka tel bulamassın.ha z1 güzel ama ben olsam z1 yerinede note 3 alırım ama snaprogon s 800 lüsünü alırım.

19. ConfickerBelasi

ConfickerBelasi Guru

Beğenileri:
    423
    Ödül Puanları:
    83
    bunlardan hangileri 1-2metre'den çakılmaya dayanıklı?

20. alsonur

alsonur Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nokia 3310

Sayfayı Paylaş