Hangi Telefonu Almalıyım

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar Uzun zamandır iphone kullanıcısıyım iphone 2g 3g 3gs 4 kullandım son telefonum iphone 4 yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum onuda ama artık yeni bir telefon alıcam aklımda hep iphone 5s vardı ancak yeni iphone SE modeli çıkınca aklım karıştı iphone kullanmaya devam etmek istiyorum 1500 civarına 5s alıcaktım 1 2 ay bekledim şuan 5s 16gb 1300lerde iphone SE 16gb 1999tl bildiğiniz gibi iphone eski telefonlardan desteğini çektiği için 2 sene içinde 5sdende çeker diye düşünüyorum SE mantıklı geliyor sizce hangisini almalıyım

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Arkadaşlar Uzun zamandır iphone kullanıcısıyım iphone 2g 3g 3gs 4 kullandım son telefonum iphone 4 yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum onuda ama artık yeni bir telefon alıcam aklımda hep iphone 5s vardı ancak yeni iphone SE modeli çıkınca aklım karıştı iphone kullanmaya devam etmek istiyorum 1500 civarına 5s alıcaktım 1 2 ay bekledim şuan 5s 16gb 1300lerde iphone SE 16gb 1999tl bildiğiniz gibi iphone eski telefonlardan desteğini çektiği için 2 sene içinde 5sdende çeker diye düşünüyorum SE mantıklı geliyor sizce hangisini almalıyım
5S 2 sene taşımaz seni ha kasmalara alışığım diyorsan kullanabilirsin tabii iPhone SE şu an bana göre bütün iphonelardan daha performanslı bir telefon seçim sana kalmış

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
İphone SE güzel telefon çok güçlü ve en yeni çıkanı...Bekleme imkanın varsa 7 yi bekle ama onun fiyatı biraz daha pahalı olacaktır...Az para vermek istiyorum diyosan da SE alabilirsin...7 yi beklersen belki SE nin de fiyatı düşebilir...

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
İkisi arasından bencede SE daha mantıklı.İkinci el iPhone 6'yı 1600-2000 arası bulursun diye düşünüyorum.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

Iphone se, 4" ekran boyutuna sicak bakan kullanicilara kesinlikle tavsiye ettigim bir model. Cunku urunun iphone 6 ve 6s'e gore daha uygun fiyatla gelip iphone 6s donanimini barindirmasi cok olumlu bir durum. Ozellikle arka kamerada iphone 6s tadini vermeside bir diger arti noktasi. On kameradaki cozunurlugun dusuk olmasi konusunda buyuk elestiriler alsa da cektiginiz selfileri sosyal medya da paylastiginizda cozunurlugun dusuk olmasi cokta siritan bir etken degil. Ama cektiginiz selfileri baski almak isterseniz tabi o zaman cozunurlugun dusuk olmasi caninizi sıkabilir. Pil konusunda beklentiniz yuksek olmasin. Zaten ezeldeb beri iphone kullanan bir kullanici oldugunuz icin alismissinizdir bu duruma. Ozetle butceniz iphone se icin uygun ise kesinlikle cok guclu bir urun. Performansi dan oturu tavsiye ederim. Butceniz o kadar degil ise daha uygun fiyatlara guzel android urunler de mevcut onlardan da onerebiliriz.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
uzun zamandır iphone kullanıyorsan iphone se ile devam et...

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Merhaba,

Iphone se, 4" ekran boyutuna sicak bakan kullanicilara kesinlikle tavsiye ettigim bir model. Cunku urunun iphone 6 ve 6s'e gore daha uygun fiyatla gelip iphone 6s donanimini barindirmasi cok olumlu bir durum. Ozellikle arka kamerada iphone 6s tadini vermeside bir diger arti noktasi. On kameradaki cozunurlugun dusuk olmasi konusunda buyuk elestiriler alsa da cektiginiz selfileri sosyal medya da paylastiginizda cozunurlugun dusuk olmasi cokta siritan bir etken degil. Ama cektiginiz selfileri baski almak isterseniz tabi o zaman cozunurlugun dusuk olmasi caninizi sıkabilir. Pil konusunda beklentiniz yuksek olmasin. Zaten ezeldeb beri iphone kullanan bir kullanici oldugunuz icin alismissinizdir bu duruma. Ozetle butceniz iphone se icin uygun ise kesinlikle cok guclu bir urun. Performansi dan oturu tavsiye ederim. Butceniz o kadar degil ise daha uygun fiyatlara guzel android urunler de mevcut onlardan da onerebiliriz.
İPhone 6s ile SE arasında sadece boyut farkı mı var ? Sadece boyut farkı varsa yaklaşık 1000 TL'lik fiyat farkı çok değil mi ?

Heyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence iphone SE alırsan ve mutlu olursun ama hafıza konusunda bir şey diyemem çünki bende iphone 6 kullanıyorum oda 16 gb,bence hafızayı biraz yüksek tut.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
İPhone 6s ile SE arasında sadece boyut farkı mı var ? Sadece boyut farkı varsa yaklaşık 1000 TL'lik fiyat farkı çok değil mi ?
Iphone 6s ile iphone se arasinda sadece boyut farki yok.

Teknik detaylara cok girmeden kullanicinin bizzat gozlemledigi farklar su sekilde;

* Iphone se daha kucuk bir ekran ile geliyor 4". Iphone 6s 4.7".
* iphone se cok azda olsa daha dusuk bir cozunurluk ile geliyor. Iphone se 640p, iphone 6s 750p.
* iphone se pil kapasitesi daha dusuk.
* iphone se 3D touch ile gelmiyor. Iphonee 6s 3D touch ile geliyor.
* iphone se on kamera cozunurlugu iphone 6s'e gore daha dusuk. Arka kamera cozunurlukleri ayni. Live photos ikisinde de mevcut.
* Yanlis hatirlamiyorsam iphone se eski nesil touch id ile geliyor. Iphone 6s yeni nesil tocuh id ile geliyor.
* iphone se bluetooh 4.2 ile geliyor,iphone 6s 4.1 ile..

Ikisininde islemcileri ayni, ikisininde ram'leri ayni. Farklar yukardaki gibi. Hatta iphone se'nin ekran cozunurlugu iphone 6s'e gore 100p daha dusuk oldugu icin oyunlarda biraz daha iyi performans gosteriyor demek dogru olur. Ama gozle gorulur bir fark degil daha cok sentetik testlerde rakamsal olarak gozlenen bir durum bu.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Iphone 6s ile iphone se arasinda sadece boyut farki yok.

Teknik detaylara cok girmeden kullanicinin bizzat gozlemledigi farklar su sekilde;

* Iphone se daha kucuk bir ekran ile geliyor 4". Iphone 6s 4.7".
* iphone se cok azda olsa daha dusuk bir cozunurluk ile geliyor. Iphone se 640p, iphone 6s 750p.
* iphone se pil kapasitesi daha dusuk.
* iphone se 3D touch ile gelmiyor. Iphonee 6s 3D touch ile geliyor.
* iphone se on kamera cozunurlugu iphone 6s'e gore daha dusuk. Arka kamera cozunurlukleri ayni. Live photos ikisinde de mevcut.
* Yanlis hatirlamiyorsam iphone se eski nesil touch id ile geliyor. Iphone 6s yeni nesil tocuh id ile geliyor.
* iphone se bluetooh 4.2 ile geliyor,iphone 6s 4.1 ile..

Ikisininde islemcileri ayni, ikisininde ram'leri ayni. Farklar yukardaki gibi. Hatta iphone se'nin ekran cozunurlugu iphone 6s'e gore 100p daha dusuk oldugu icin oyunlarda biraz daha iyi performans gosteriyor demek dogru olur. Ama gozle gorulur bir fark degil daha cok sentetik testlerde rakamsal olarak gozlenen bir durum bu.
3D Touch ve ön kamera dışında diğerleri pek önemsenicek farklar değil bence. 1000 TL fazla vermektense SE almak daha mantıklı bana göre.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
mümkünse se yerine 6s tercih edin

Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar araştırdım biraz hız olarak SE iyi baya o yüzden Allah nasip ederse yarın iphoneSE 64 gb alıcam 16gb alıcaktım ama hafızanın yeteceğini sanmyorum arkadaşda 6s 64gb var onda direk kullanabilir hafıza 55gb, 16gb alsam 8-9 kullanılabilir alan kalıyor bana iphone 4ü 8gb kullanıyorum artık bi oyun 1gb ya ben iphonede hep 4inçlik ekrana alıştım iphone 6s i tutamıyom bile android kullanmadım hiç kullanmayıda düşünmüyorum karışık geliyor o işletim sistemi hep yorumlarınız için teşekkürler

Reaksiyon puanı
61
bugün telefonu almaya gittim operatör fatura üzerine alıcaktım ama 3-4 şube gezdim SE 64 gb bulamadık okula dönmem gerek o yüzden telefon işi biraz yattı :/

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
bugün telefonu almaya gittim operatör fatura üzerine alıcaktım ama 3-4 şube gezdim SE 64 gb bulamadık okula dönmem gerek o yüzden telefon işi biraz yattı :/

operatör de yoksa sizze bir alternatif olarak vatan bilgisayardan kredi ile satın alma yöntemini önerebilirim hem faizi daha düşük olur yani operatörler vade olunca taksitle fark çok oluyor bana göre bu yöntem daha karlı hemde krediniz anında yönlendiriliyor.

aslında iphone şu tuş çeklinden vazgeçse 4.7 inc telefon ekranı kullandığı telefona 5,2 ich sığdıranlar var öyle ince kenarlı çerçeveli bi 4,7 yapsa çok güzel olur

Reaksiyon puanı
61
onu biraz araştırdım aklıma yattı aslında nasıl başvuru yapıyoruz vatana gidip mi yapıyoruz yoksa direk bankaya gidip mi yapıyoruz

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
onu biraz araştırdım aklıma yattı aslında nasıl başvuru yapıyoruz vatana gidip mi yapıyoruz yoksa direk bankaya gidip mi yapıyoruz
Vatana gidiyosunuz orda 15 dk hemen hallediyolar yanılmıyosam 80 tl faiz veriyosunuz ama bi kaç kişi şikayet etmişti bu yaptğınız taksit odeabank yanılmıyorsam yaptığınız taksitde bazıları demişti benden habersiz kredi kartı çıkarttılar son anda felan haberim oldu onuda sorarsanız daha iyi olur

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798

evet vatan bilgisayarda kasa görevlisi yardımcı oluyor yada odeabank müşteri hizmetlerinden başvuru yapabilirsiniz. kredi kartı konusunda kredi kartı değil ama ödemeler için yanılmıyorsam hesap kartı çıkartıyorlar şahsen kullanmadım kullanmayı düşünüyordum hatta başvurdum kredi onaylandı sadece yönlendirme işlemi gerekiyordu (2 saat geçmeden onaylandı) 1 hafta ertelettirdim sonra da nakit geçince elime onu kullandım bayan tam hatırlamıyorum ama 1000 tl için 12taksit olursa 34 lira vade farkı alındığını söylemişti zaten bir şekilde karta çeken yerler daha fazla aldığı için bana çok mantıklı gelmişti büyük ihtimal birdaha ki telefon alışverişimde kesin kullanırım

Reaksiyon puanı
61
bende başvurdum kredi çıktı ancak 12 ay vadeli veremiyoruz dedi öğrenciyim diye heralde 110lira üzeri taksit ödiyemiyomuşum 36ay vade ile verelim dedi iptal ettirdim işlemi kabul etmiyorum dedim zaten vatandada SE 64gb yoktu eve geldim 1 saat sora mesaj geldi odeabanktan 36ay vadeli 2400tl ön krediniz onaylanmıştır dedi iptal ettirdiğim şeyi onaylatmışlar aradım tekrar iptal ettirdim :D bahtsız bedevilikte çığır açtım resmen telefon alma olayından vazgeçtim finallerden sonraya erteledim zaten telefonu şuan fazla kullanmam ozamana belki fiyatıda düşer mağazalara gelmeye başlar :D önerileriniz için teşekkür ederim bide anlamadığım nokta telefonu niye alamıyoruz taksitle kredi kartına herşeyi alabiliyoken