Hangi telefon?

IOS mu? Android mi?

• IOS

Kullanılan: 5 26.3%
  • ANDROİD

Kullanılan: 14 73.7%

• Kullanılan toplam oy
    19
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Musa0606

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba kolay gelsin benim sizden bir isteğim ve ricam olacak ben telefonumu değiştirmek istiyorum ve Markalar ve segmentler arasında kararsız kaldım. Kendim Note 4 kullanıyorum. Ve hep Android telefonlar kullandım. Segment olarak hangi telefonu tercih etmeliyim bilemiyorum. Çok fazla telefon değiştiren biri değilim İOS mu yoksa Androidemi devam etmeliyim sizin gorusleriniz benim için çok önemli bana tavsiye edebileceğiniz bir telefon varmı? Fiyat önemli değil bana yardımcı olursanız sevinirim. Marka tavsiye etmek isteyen arkadaşlar lütfen marka ve sebebini eklesinler herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
İphone alırsan sade arayüze ve 4 yıl güncellemeye kavuşursun bence başka bir artısı yok ip 8 plus

Video kamera ve performans istiyorsan samsung s9+

Güzel fotolara çekiyim 3 kameram olsun dersen huawei p20 pro

Güzel bir ses yazılımı ve hoparlör dersen ve kamera htc u12+

Ucuz olsun performanslı olsun ve 2 güncelleme alsın dersen sony xz premium ve xz1

Daha ucuz olsun ve performanslı olsun dersen xiaomi mi 6 mi mix 2

Ortalama olsun performanslı olsun fiyatıda iyi olsun dersen oneplus 5t

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
P20 pro bu ara çok hoşuma gidiyor ve aşırı hafif bir telefon. Bana kalırsa onlara bütçeniz zorlayıp bir bakabilirsin.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Nokia 8 düşün madem :))

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S9 plus yada htc u12 plus alabilirsin.Ikisindede son nesil Snapdragon 845 yonga seti var güçlü bi işlemci kamera olarak u12 plus çok iddaalı geliyor s9 plusta çok iyi çekimler yapıyor tasarım görecelidir ama nedense u12 plusın tasarımını çok beğendim note 8 kullanmama rağmen gözüm kalmadı değil ama ikiside tasarım olarak çok güzel.Eğer mükemmele yakın bi ses kalitesi istiyosan u12 plus almalısın htc ses konusunda hep en iddaalı firma olmuştur hiçbir firma eline su dökemez ne samsung ne de apple.P20 pro kamera dışında bu cihazlarla kıyaslanabilecek bi model değil millet çok şişirecek şimdi burda sen aldanma.

Musa0606

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İphone alırsan sade arayüze ve 4 yıl güncellemeye kavuşursun bence başka bir artısı yok ip 8 plus

Video kamera ve performans istiyorsan samsung s9+

Güzel fotolara çekiyim 3 kameram olsun dersen huawei p20 pro

Güzel bir ses yazılımı ve hoparlör dersen ve kamera htc u12+

Ucuz olsun performanslı olsun ve 2 güncelleme alsın dersen sony xz premium ve xz1

Daha ucuz olsun ve performanslı olsun dersen xiaomi mi 6 mi mix 2

Ortalama olsun performanslı olsun fiyatıda iyi olsun dersen oneplus 5t
Tavsiyen için teşekkür ederim. Peki güvenlik olarak sence hangisi ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

P20 pro bu ara çok hoşuma gidiyor ve aşırı hafif bir telefon. Bana kalırsa onlara bütçeniz zorlayıp bir bakabilirsin.
Teşekkür ederim.

Nokia 8 düşün madem :))
Teşekkür ederim.?

S9 plus yada htc u12 plus alabilirsin.Ikisindede son nesil Snapdragon 845 yonga seti var güçlü bi işlemci kamera olarak u12 plus çok iddaalı geliyor s9 plusta çok iyi çekimler yapıyor tasarım görecelidir ama nedense u12 plusın tasarımını çok beğendim note 8 kullanmama rağmen gözüm kalmadı değil ama ikiside tasarım olarak çok güzel.Eğer mükemmele yakın bi ses kalitesi istiyosan u12 plus almalısın htc ses konusunda hep en iddaalı firma olmuştur hiçbir firma eline su dökemez ne samsung ne de apple.P20 pro kamera dışında bu cihazlarla kıyaslanabilecek bi model değil millet çok şişirecek şimdi burda sen aldanma.
Tavsiye için teşekkür ederim

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Tavsiyen için teşekkür ederim. Peki güvenlik olarak sence hangisi ?

Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim.?

Tavsiye için teşekkür ederim
Güvenilk konusunda şuan hepside eksi puanda
İPhone yi biliyorsun ünlülerin fotoları çalındı

Ama ben hiç android cihazdan foto çalındığını duymadım
O konuda pek bişey denemez

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Hep Android kullandıysan ve bir farklılık istiyorsan, iPhone 8 Plus ile IOS'a geçebilirsin. Beğenmezsen de pek zarar etmeden satma şansın bile var. Android alıcaksan da S9+ al direkt.

Hizir temizlik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
en iyisi android s9+ kaliteli ve eşsiz bir telefon teknoloji merkezlerine gidip incelemen de fayda var

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Donanım olarak p20 pro nasıl kötü anlamıyorum kirin en son işlemcisi exynos en son işlemcisinden nasıl kötü olcak bide yapay zeka var kirin işlemcide

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Donanım olarak p20 pro nasıl kötü anlamıyorum kirin en son işlemcisi exynos en son işlemcisinden nasıl kötü olcak bide yapay zeka var kirin işlemcide
Çıkış zamanı Snapdragon 835/Exynos 8895 zamanına denk geldi onuda geçtim intenette testlerde mevcut Kirin 970 daha 835 le zar zor baş ediyo bide üstüne 845 le Exynos 9810 çıktı hiç şansı yok

Musa0606

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güvenilk konusunda şuan hepside eksi puanda
İPhone yi biliyorsun ünlülerin fotoları çalındı

Ama ben hiç android cihazdan foto çalındığını duymadım
O konuda pek bişey denemez
Anladım bide yapay zeka ve google asistanı da bir araya getirirsen mantıklı gibi gözüküyor teşekkür ederim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yok P20 Pro'ymuş yok Xioami Mix 2S'miş
En üst segment için S9 Plus ve HTC U12 Plus biraz daha (hatta baya daha ucuz) ucuz cihaz için OnePlus 6. Gerisi hikaye.

Celal1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
IOS candir o yuzden Iphone X oneriyorum !!

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Ben s8 kullanıyorum exynos işlemci ıyi diyorsunuz ama ya samsung android sürümünü tam stabilize edemiyor yada exynos işlemci güçsüz kalıyor arada takılmalar oluyor exynos şu kadar puan aldı şu puanla solladı deniyor ama takılmalar olunca ister antutu bechmarkta birinci olsun bi anlamı kalmıyor evet video konusunda çok iyi çekiyor ama foto olarak huwai kadar ıyi çektiğini düşünmüyorum s9 plus olsada ki türk insanı video ne kadar çekiyor yada slow motion ne kadar önemli bilmiyorum ama herkes önem verdiği şey foto oluyor

Malesef uzun kullanım sonrası herşeyin kağıt üzerinde olduğu gibi olmadığını görüyorsun

Son düzenleme:

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Ben s8 kullanıyorum exynos işlemci ıyi diyorsunuz ama ya samsung android sürümünü tam stabilize edemiyor yada exynos işlemci güçsüz kalıyor arada takılmalar oluyor exynos şu kadar puan aldı şu puanla solladı deniyor ama takılmalar olunca ister antutu bechmarkta birinci olsun bi anlamı kalmıyor evet video konusunda çok iyi çekiyor ama foto olarak huwai kadar ıyi çektiğini düşünmüyorum s9 plus olsada ki türk insanı video ne kadar çekiyor yada slow motion ne kadar önemli bilmiyorum ama herkes önem verdiği şey foto oluyor

Malesef uzun kullanım sonrası herşeyin kağıt üzerinde olduğu gibi olmadığını görüyorsun
Hem Android bazlı bir sıkıntı hemde Samsung arayüzüyle alakalı. Klasik Android olarak bir süre sonra Ram kullanımı arttığından kasma, takılma olabiliyor. Bir de buna Touchwiz arayüzü eklenince bu kasmalar daha da artıyor. Android düzeldi, Samsung eski Samsung değil dense de kaçınılmaz bir şey bu.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Hem Android bazlı bir sıkıntı hemde Samsung arayüzüyle alakalı. Klasik Android olarak bir süre sonra Ram kullanımı arttığından kasma, takılma olabiliyor. Bir de buna Touchwiz arayüzü eklenince bu kasmalar daha da artıyor. Android düzeldi, Samsung eski Samsung değil dense de kaçınılmaz bir şey bu.
Artık experince arayüzünü kullanıyor
Bu sıkıntı exynos tan baya şikayet eden var