Hangi Telefon (Anket) -Son karar-

Hangi telefon?

• s8 siyah renk

Kullanılan: 20 39.2%
  • s8 gri renk

Kullanılan: 8 15.7%
  • ıphone 7 plus siyah renk

Kullanılan: 13 25.5%
  • ıphone 7 plus jetblack renk

Kullanılan: 4 7.8%
  • S7 Edge siyah renk

Kullanılan: 0 0.0%
  • s7 Edge mavi renk

Kullanılan: 2 3.9%
  • LG G6 siyah renk

Kullanılan: 1 2.0%
  • nokıa 8 mavi renk

Kullanılan: 1 2.0%
  • nokıa 8 parlak mavi

Kullanılan: 2 3.9%

• Kullanılan toplam oy
    51

Bu konuyu okuyanlar

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
öncelikle bir telefonda aradığım özellikler.önem sırasına göre :
1-Büyük ekran(En az 5 inch ve üzeri)
2-en üst perfonmans (ısınma,takılma,donma vs mümkün olduğu az olması.pil gücü dayanıklılığı)
3- sar değerinin düşük olması (özgül sar 1 in altında olmalı)
4- kaliteli ses.hem kulaklıkla müzik dinlerken hemde hoparlörü dışarı vererek kaliteli yüksek ses çıkarması
5-mümkün olduğu kadar dış darbelere karşı sağlam olması
6- kamerasının iyi olması
7- Distribütör garantili yada ulusarası garantisinin olması

aradığım özellikler bunlar.suya dayanıklılığa pek önem vermiyorum
aklımda düşündüğüm telefonlar
1.samsung galaxy 8
benim için olumlu özellikleri: tasarımı güzel.yalnız s7 edge den sonra bu telefoın her nedense bana küçük geliyor,her ne kadar kameraya fazla önem vermesemde güzel foto,video çekiyor.arasıra da olsa gear vr gözlüğüm ile videolar izliyorum.sar değerinin düşük olması.programsız istemediğim numaraları ,mesajları kendi özelliğinden dolayı engelleyebiliyor olması
benim için olumsuz özellikleri : servis sorunu,müşteri memnuniyetsizliği.narin yapısı.diğer bazı olumsuz özelliklerinı burada arkadaşlar belirtmiş ama pek birşey anlamadım

2.ıphone 7 plus
benim için olumlu özelliği : ıphoneler sağlam telefona benziyor.yani yere düştüğünde hemen çizilmeyecek cinsten.müşteri memnuniyeti.başka bir olumlu özelliğini bilmiyorum :)
benim için olumsuz özelliği :biraz kalın telefonlar.bütçem ithalatcı olarak almaya yettiğinden çıkabilecek sorunlar.uluslarası 1yıl garantileri kaldırılmışsa kesinlikle almayı düşünmüyorum ve android den iosa alışmak zor gözüküyor.özellikle menü tasarımlarında

3.nokıa 8.
telefon hakkında pek birşey bilmiyorum.bugün inceledim.tasarımı pek iyi değil gibi.diğer özelliklerinden birşey anlamadım.burada kımse bu telefon hakkında olumlu yada olumsuz birşy söylemediğinden hala bilgi sahibi olamadım.yalnı bugün telefonu incelediğim vodafone bayiisindeki satış temcilcisi ileride telefonu satmayı düşünüyorsan nokıa 8 önermediğini bunun yerine s8 tavsiye etti.iki telefon arasında yani s8 ile noka 8 arasında internette fiyatı olarak 400 tl fark var.

Reaksiyon puanı
258
Uluslararası garanti kalktı 7 Plus alırsan garantisiz olacak.Sana tavsiyem S8 alman ve de gri al çünkü siyah renk arka tarafta el izi yapıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
zararlı yani ozaman eleyelim onu:D
1.34'müş :D
upload_2017-10-26_21-53-58.png

M

Murat Burç

SDN Okuru
sildim o mesajı.bugün tekrar baktım.4k video çekiyor.ama takoz gibi tasarımı var
S7 Edge'de olmayan 4K dakika sınırı S8'de 10 dakika olarak var haberin olsun. FHD 60 FPS ve üstünde var. Ama şu var S8'in OIS'i daha iyi yani videolar daha sarsıntısız.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Uluslararası garanti kalktı 7 Plus alırsan garantisiz olacak.Sana tavsiyem S8 alman ve de gri al çünkü siyah renk arka tarafta el izi yapıyor.
ön siyah ,arka gri.böyle tuhaf oluyor.siyah renk iz yapıp ,gri rengin yapmaması çok ilginç.onu alırsam mecburen kılıf alacağım

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
S7 Edge'de olmayan 4K dakika sınırı S8'de 10 dakika olarak var haberin olsun. FHD 60 FPS ve üstünde var. Ama şu var S8'in OIS'i daha iyi yani videolar daha sarsıntısız.
nasıl yani pek anlayamadım?s8 de 4k video 1o dakıka mı çekilebiliyor.gerçi 4k video benim için pek önemli değil.ama olması iyi tabi.OIS ne onu anlamadım?

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Bu listeden alıcak olsam ya Nokia 8 ya da LG G6 ama Nokia daha çok güven veriyor. LG'nin sabıka kaydı pek parlak değil.

M

Murat Burç

SDN Okuru
nasıl yani pek anlayamadım?s8 de 4k video 1o dakıka mı çekilebiliyor.gerçi 4k video benim için pek önemli değil.ama olması iyi tabi.OIS ne onu anlamadım?
OIS videolardaki fotoğraflardakı sarsıntıyı önlüyor. Bu sayede daha sarsıntısız video çekiyorsun. S7 Edge'de de var ama S8'deki biraz daha iyi.
S8'deki 4K sınırı şu. Note 7 yusuf yusufundan sonra Samsung S8'e FHD60 FPS ve üzerinde 10 dakika sınırı koydu. 10 dakika çektikten sonra hemen tekrar başlayabiliyorsun ama 10 dakika sınır var.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
OIS videolardaki fotoğraflardakı sarsıntıyı önlüyor. Bu sayede daha sarsıntısız video çekiyorsun. S7 Edge'de de var ama S8'deki biraz daha iyi.
S8'deki 4K sınırı şu. Note 7 yusuf yusufundan sonra Samsung S8'e FHD60 FPS ve üzerinde 10 dakika sınırı koydu. 10 dakika çektikten sonra hemen tekrar başlayabiliyorsun ama 10 dakika sınır var.
bu oıs daha önce söylemiştin ama ben s7 edge de video çekerken bu sarsıntı olayını hiç farketmedim.yani elimi kolumu salladığımda görüntüde biraz sallantı oluyor :D .neyse bunu anlamadığımdan benim için önemli değil
10 dk sınırı da önemli değil.daha uzun video çekimlerinde 10 dakıkalık videoları programla birleştırebılırım değil mi?
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu listeden alıcak olsam ya Nokia 8 ya da LG G6 ama Nokia daha çok güven veriyor. LG'nin sabıka kaydı pek parlak değil.
peki nokıa 8 in diğer secenekteki telefonlardan üstün kılan özellik yada özellıklerı neler ?
bu telefon hakkında pek bilgi sahibi değilım

M

Murat Burç

SDN Okuru
10 dk sınırı da önemli değil.daha uzun video çekimlerinde 10 dakıkalık videoları programla birleştırebılırım değil mi?
Cihazda gömülü uygulama var zaten onunla birleştirebilirsin. S8 4K videoları bile gayet hızlı şekilde birleştiriyor.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Sesi sıkıntılı sonylerin dışa az ses veriyor

Yüksek ses seviyesinin getirdiği avantajlar olduğu gibi dezavantajları da var. XZ'ye göre kesinlikle gelişme var XZ Premium'da. Yüksek ses seviyesinden ziyade sesteki netliğe bakmak lazım. Ayrıca Oreo ile birlikte ses seviyesinin %50'ye yakın artacağı söyleniyordu doğru mudur bilmiyorum.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
lg g6 yı ele.apple ele.bence s8.s8 ekranı 5.8 inç büyük gelebilir ama çoğu uygulama 18:9 desteklemiyor ve ekran 5 inç düşüyor.belki biraz daha fazlası.ama yinede 5 inçten büyük.kamerası iyi.dayanıklı değil ama spigen kılıf al yeter.s8 plus öneririm.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Nokia 8 in beğendiğim yanları:
+ Parmak izi okuyucu önde, Stok Android, 2K Ekrana rağmen iyi performans, Güncelleme Desteği, Zeiss Kamera, Arkadan takım elbise giyilmiş görüntüsü vermesi özellikle parlak mavi olan, Piyasadaki en sağlam telefonlardan biri (6000 serisi alüminyum)

- Ön ve arka tarafın rengi aynı olsa daha iyi olurdu, Suya dayanıklı değil (IP67 veya IP68 yok sadece sıçramaya karşı dayanıklı)

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
S8 dayanıklılık hariç tam sana göre. Nokia 8 güzel telefon hem daha sağlam. Op5 te sana göre onada bulabilirsin

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
Galaxy S8 al gerisini düşünme

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
kullanıcı yorumlarına baktım.sesi çok kısık diyorlar.daha önce kullandığım xperıa da böyleydi.ayrıca gece çekimleride kötüymüş.ayrıca 2 sata 40 dakıkada şarj oluyormuş.bu da fazla değil mi?

diğerlerinden üstün kılan özelliği nedir ?
aynı şekilde s8 ve diğer modelleri almamı tavsiye edenlere de soruyorum.diğer seçeneklerdeki telefonlardan üstün kılan özellikleri neler ?

Birşey sormak istiyorum.bu bahsedilen parmak izi okuyucusu sadece telefonun güvenlık kilidiyle alakalı mı?benim s7 edge telefonda bu özelliğini hiç kullanmadım.bazen yanlışlıkla çift tıklayınca kamera açılıyordu.başka ne işe yarıyordu unuttum.buradaki arkadaşlar sanırım bu özelliğini çok kullanıyorlar ki sürekli parmak izi okucusundan bahsediyorlar

s8 ile nokıa 8 arasındaki farklar neler ?
op5 ıthalatcı olduğundan düşünmüyoruım
S8 gece çekimi iyi. Nokia 8 çift kamera. S8 ekran kasa iyi. Nokia 8 daha sağlam. Onun dışında ufak tefek farklar var.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
kullanıcı yorumlarına baktım.sesi çok kısık diyorlar.daha önce kullandığım xperıa da böyleydi.ayrıca gece çekimleride kötüymüş.ayrıca 2 sata 40 dakıkada şarj oluyormuş.bu da fazla değil mi?

aynı şekilde s8 ve diğer modelleri almamı tavsiye edenlere de soruyorum.diğer seçeneklerdeki telefonlardan üstün kılan özellikleri neler ?

Birşey sormak istiyorum.bu bahsedilen parmak izi okuyucusu sadece telefonun güvenlık kilidiyle alakalı mı?benim s7 edge telefonda bu özelliğini hiç kullanmadım.bazen yanlışlıkla çift tıklayınca kamera açılıyordu.başka ne işe yarıyordu unuttum.buradaki arkadaşlar sanırım bu özelliğini çok kullanıyorlar ki sürekli parmak izi okucusundan bahsediyorlar

Nokia 8 olmamış seni her detaya takılan bir olarak varsayım yaparsam o telefondan bir süre sonra nefret etmeye başlarsın Eğer Ekra kasa oranını umursamıyorsan htc u11 güzel tercih olacaktır

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
7 Plus’ın üstün özellikleri, çift kamera, dayanıklı, stereo hoparlör, bence tasarımı da çok zarif. En önemlisi de iOS olması.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Baya artilrildj deniyordu sesi
2.5 saate şarj oluyor Sony pili korumak için diyor
Yok üstün bir tarafı :D
7 Plus’ın üstün özellikleri, çift kamera, dayanıklı, stereo hoparlör, bence tasarımı da çok zarif. En önemlisi de iOS olması.
Çift kamera ama düşük ışıkta sürünen bir çift kamera
Tasarım görecelidir tamam da 7 Plus'un tasarımdan zarif demek nedir yahu

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S8 plus desen hiç düşünmez işaretlerdim ama s8 bana çok küçük geliyo ya 7 plus al yada s8 plus al

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
iPhone 7 mi S8 mi desen S8. Amaa 7 Plus mı S8 mi dersen 7 Plus. S8 Plus mı 7 Plus mı dersen 7 Plus.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
S8 dayanıklılık hariç tam sana göre. Nokia 8 güzel telefon hem daha sağlam. Op5 te sana göre onada bulabilirsin
Baya artilrildj deniyordu sesi
2.5 saate şarj oluyor Sony pili korumak için diyor

Yok üstün bir tarafı :D

Çift kamera ama düşük ışıkta sürünen bir çift kamera
Tasarım görecelidir tamam da 7 Plus'un tasarımdan zarif demek nedir yahu

ben satın alan kullanıcı yorumlarına bakarak söyledim.sesi az çıkıyor diye
hem sanki bütün telefonları kullanmış gibi her telefon hakkında yorumlar yapıyorsun :D