Hangi RAM daha iyi sizce?

Bu konuyu okuyanlar

Ali guven

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
CL değerinin düşük olması iyi bir şey değil mi hocam gecikme oranı azalıyor. Ek olarak attığınız ürüne baktım alacaktım da fakat stoklarda kalmamıs. Muadili ürünü de bir başka sitede bulamadim.
Senin dediğin Cas gecikmesi onun düşük olması gerekir.

Ali guven

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
Senin dediğin Cas gecikmesi onun düşük olması gerekir.
Yanlışınız var hocam. CL değeri ne kadar düşükse ram o kadar hızlı oluyor.
cl nedir ram - Google'da Ara
RAM Belleklerdeki CL nedir? Ne işe yarar?

---- Mesajlar birleştirildi ----

O zaman eski DDR3 ramler en yüksek CL11. Bu mantıkla onlar şuanki DDR4 ramlerden daha iyi. :D
Mhzleri düşük fakat onların :) mhz/CL değeri oluyor. Bu sonuç yükseldikçe RAM kalitesi artıyor. Yabancı kaynaklardan da taratabilirsiniz durum böyle. İmkanım olsa 3400 mhz CL 14 alırdım fakat onlara bakın mesela inanılmaz pahalı. Yuksek Mhzli düşük CL li ramlar çok pahalı oluyor.

DDR3 ile de bu konuyu kıyaslamak yersiz farklı teknolojiler çunkü. Benim anakartım ddr4 yani

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Yanlışınız var hocam. CL değeri ne kadar düşükse ram o kadar hızlı oluyor.
cl nedir ram - Google'da Ara
RAM Belleklerdeki CL nedir? Ne işe yarar?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Mhzleri düşük fakat onların :) mhz/CL değeri oluyor. Bu sonuç yükseldikçe RAM kalitesi artıyor. Yabancı kaynaklardan da taratabilirsiniz durum böyle. İmkanım olsa 3400 mhz CL 14 alırdım fakat onlara bakın mesela inanılmaz pahalı. Yuksek Mhzli düşük CL li ramlar çok pahalı oluyor.

DDR3 ile de bu konuyu kıyaslamak yersiz farklı teknolojiler çunkü. Benim anakartım ddr4 yani
Evet kusura bakmayın. Ben çok yanlış yerden girmişim. Zamanla ile Cas'ı birbirine karıştırdım.
Konuya gelecek olursak: İlk ramler gayet iyi. Dual Channel olması da iyi bir avantaj.

Ali guven

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
Evet kusura bakmayın. Ben çok yanlış yerden girmişim. Zamanla ile Cas'ı birbirine karıştırdım.
Konuya gelecek olursak: İlk ramler gayet iyi. Dual Channel olması da iyi bir avantaj.
Evet RGB ledler cezbetse de performans farkını gözardı edemiyorum. Ryzen işlemciler de mhz değeri de çok önemli 3400 mhz olsa harika olacaktı lakin bunu alacagim artık. 3466 mhz CL16 RAM ile eşdeğer hızda