Hangi Operatörü Seçmeliyim?

Hangi operatörün tarifesini seçmeliyim?

• Turkcell

• Vodafone

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Merhaba arkadaşlar bundan 1 yıl önce türk telekomun 20gb 1000dk 1000sms faturalı tarifesini 1 yıllık sözleşme yapıp aylık 45 liradan kullanmaya başladım. sözleşme bitimine yakın beni arayıp size özel teklifimiz aynı paketten devam etmek isterseniz aylık 55 lira olacak dendi ve kabul ettim. 45 lira iken her ay yeten internet paketim yeni sözleşmeye başladığımdan beri yetmiyor. yeni sözleşmeyi 2 aydır kullanıyorum ve 2 aydır son 1 hafta kala 20 gb bitmiş oluyor mecbur ek paket alıyorum. bu sadece bana mı oluyor. operatörler ek paket alalım diye mi yapıyor anlamıyorum. bunun bir açıklaması var mı? şuan türk telekom kullandığım için mecbur turkcell yada vodafone numara taşıcam. turkcellin en uygun paketi 15gb 1000dk 100sms faturalı aylık 59tl ücreti var ama türk telekomda yetmeyen 20gb internet turkcell 15gb ta yeter mi şüpheliyim. birde vodafonun sosyal pass tarifesi var o da 14gb 1500dk 250sms ve sınırsız instagram twitter facebook faturalı aylık 79tl hücresel veri kullanıma bakınca en çok instagramda kullanıyorum. bu iki paket arasında kaldım. fakat vodafone internet hızında çok şikayetler okudum. yorumlarınızı bekliyorum

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Merhaba arkadaşlar bundan 1 yıl önce türk telekomun 20gb 1000dk 1000sms faturalı tarifesini 1 yıllık sözleşme yapıp aylık 45 liradan kullanmaya başladım. sözleşme bitimine yakın beni arayıp size özel teklifimiz aynı paketten devam etmek isterseniz aylık 55 lira olacak dendi ve kabul ettim. 45 lira iken her ay yeten internet paketim yeni sözleşmeye başladığımdan beri yetmiyor. yeni sözleşmeyi 2 aydır kullanıyorum ve 2 aydır son 1 hafta kala 20 gb bitmiş oluyor mecbur ek paket alıyorum. bu sadece bana mı oluyor. operatörler ek paket alalım diye mi yapıyor anlamıyorum. bunun bir açıklaması var mı? şuan türk telekom kullandığım için mecbur turkcell yada vodafone numara taşıcam. turkcellin en uygun paketi 15gb 1000dk 100sms faturalı aylık 59tl ücreti var ama türk telekomda yetmeyen 20gb internet turkcell 15gb ta yeter mi şüpheliyim. birde vodafonun sosyal pass tarifesi var o da 14gb 1500dk 250sms ve sınırsız instagram twitter facebook faturalı aylık 79tl hücresel veri kullanıma bakınca en çok instagramda kullanıyorum. bu iki paket arasında kaldım. fakat vodafone internet hızında çok şikayetler okudum. yorumlarınızı bekliyorum
çekim olarak vodafone diyebilirim hız olarak turkcell vodafone kullanıyorum ama oyum yinede turkcell tarafında

KuzeyUnutmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
146
Vodafone da 7 GB istediğin gibi kullanabileceğin, 7 GB da seçeceğin uygulamada geçerli interneti olan bi tarife var. Tarife fiyatı 43 TL ve faturasız ona bi bakmanı tavsiye ederim :)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Hepsi aynı 4.5 g den sonra kullanım arttı
Mesela en çok insta yiyor
Mesela ben vodafone kontörlü kullanıyorum
Sosyal pas var( 20tl) face insta sınırsız
Bu sayede netim az gidiyor

KuzeyUnutmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
146
Konuya son noktayı koyuyorum. Öncelikle iki operatörü kullanan arkadaşlarınla konuş, şebeke vs sıkıntı varmı diye. Ardından ikisinin de şebeke sıkıntısı yoksa ona göre seçimini yap. Çünkü kesinlikle Turkcell diyenin bulunduğu bölgede Vodafone çekmediği için bu cümleyi kuruyordur. Kesinlikle Vodafone diyen de bulunduğu bölgede Turkcell de iyi çekiyordur Vodafone'da; Vodafone daha uygun fiyata geliyordur diye onu öneriyordur :)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Vodafone yada türkcell'in sosyal medya uygulama destekli paketlerinden birine geç artık hangi uygulamaları kullanıyorsan ayrıca üstteki arkadaşın dediğine katılıyorum bulunduğun çevreye sor hangisi daha iyi diye. 20gb yetmiyorsa bence mutlaka insta ve youtube ikisini içine dahil edebileceğin bir şey olmalı. Birde zannedersem siz konratlı kullanıyorsunuz cayma bedeli varmı varsa nedir öğrenin ona göre hareket edin.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933

Kota tüketimi tamamıyla bize bağlı abimde böyle kotam çabuk bitiyor diyor bi bakıyorum insta da saatler geçiriyor e kusura bakmada bitsin yani :) bence tt candır gerisi heyecandır. Arkadaşımın vodafone da hediyeden sürekli goldmaster robot indirimi çıkmasından telefonu kıracak, internet hediyesi gelmiyormuş

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
arkadaşlar türk telekom prime müşterisi olduğum için bu 2. yılım bana özel ilk 3 ay boyunca ek 10gb kalan 9 boyunca ek 5gb ek paketi tarifeme ek ayda 15 liraya tanımladılar. normal paketim aylık 20 gb net 55 lira. şimdi bu bana özel ek paket ile ilk 3 ay 30gb net 70 lira diğer 9 ay ise 25gb net 70 lira ödeyeceğim. aylık 25gb bana yeter diye düşünüyorum. bu ay deneyeceğim bakalım. yetmez ise vodafone redli sosyal pass tarifesine numara taşıma yapacağım vodafone redli sosyal pass paketi (14gb + 1500dk her yöne + 250sms her yöne + normal internet kotandan yemeyen sınırsız instagram twitter facebook uygulamaları)

KuzeyUnutmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
146
Umarım istediğin gibi bir kullanım olur. Ayrıca Hat taşımadan önce operatörüne çıkış yaptığında cayma bedeli ne kadar yansıyacağını sormayı unutma. Ek olarak fatura kesim tarihine kısa bir süre kala hat taşı ki kullanmadığın paket içeriklerinin de ücretini ödemeyesin. Örnek ayın 1'inde faturan kesiliyorsa ve sen 2 sinde farklı bir operatöre geçersen eski operatörün sana tam fatura kesecektir :)

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
evet onu biliyorum fatura kesimine 5 gün varken numara taşıma yapmıştım eskiden 4 gün içinde taşındı eski operatörümde sadece 1 gün kullanamamış oldum internet ve dakikalarımı :) ve cayma bedelini sorum 40 lira çıkıyor sorun değil benim için yinede bilgi için teşekkür ederim :)