Hangi Mp3 Çaları Seçersiniz?

Bu konuyu okuyanlar

subversa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1- Kaliteli denilebilecek düzeyde sesi olsun..
2- Pil ömrünün 15 saatten az olmaması tercihimdir.
3- Fiyat uçuk olmadığı sürece uygundur, yani 2. planda para önemli diil. kalitesini belli etsin yeter
4- Mümkünse hafızası da en az 1-2 gb hatta genişletilebilir olursa süper olur.2gb ila 4gb+ olması tercihimdir.
4- Dev gibi bi ekran olmasına gerek yok, ufak tefek şarkının adını gösteren şirin bi ekran yeterli bana.
5- Boyut da ideal bi büyüklüğü geçmesin tabi :)
6- Pille çalışan yada adaptörle yada pcden şarj edilebilmesini size bırakayım, hangisi daha avantajlı yada kullanışlıysa o olsun...

önem sırası: pil ömrü, hafıza, dizayn, fiyat

bu kriterlere göre varmı bi tavsiyeniz dostlar? Nerden başlıyacağımı bilemedin en iisi bi bilene sormak diyerek geldim..

subversa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1.ye pek ısınamadım ama 2.yi birqz inceliycem. tşk..

peki ipodların hangi modelleri bu saydığım özelliklere uyar?

dizayn ve ses kalitesi iyi olduğunu duymuştum,sizce?

subversa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hakan A. (beyaz_golge) dedi ki:
Eğer üründe radyo istemiyorsan kesinlikle Apple yeni nesil iPod u tavsiye ederim. Dizaynı çok güzel, kullanım zevki mükemmel. Sesine ben kefilim :) Ekranının çözünürlüğü falan da muhteşem, rahatlıkla film bile izleyebilirsin. Başka soruların varsa sorabilirsin...

İpod alırsam eğer sırf bu tavsiyelerden ve Özentimden dolayı almış olacağım.
Peki kullananalara genel bi soru sorayım...
Ben ya seyahat ederken yada yazın sabah yürürken yada yatakta uyku saatinde kullanırım. Sanki bi zaman sonra aynı müziklerden sıkılabilirim die düşünüorum. Radyosuz Mp3 çalar sahiplerinie soruyorum, bi süre sonra keşke fm radyo destekli bir cihaz alsaydım dediğiniz oluor mu?

beyaz_golge

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben ipodumu kullanırken hiç ihtiyaç duymadım...
Zaten radyolarda zamanla aynı parçalar çalmaya başlıyor, bütün parçaların yasal mp3 leri anında heryerde bulunabildiğinden müziklerini sürekli güncel tutarsan bence sende radyonun eksikliğini hissetmezsin.

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bencede radyolu urun al.ipod sevmiyorum cunku herkesde var radyosu yok birde sarkı atarken illa itunes ile atmakzorundasın baska turlu kabul etmiyor diye biliyorum.

cacar

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
creative serileri bana göre bu alanda diğerlerinden bir adım önde

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
akif87 dedi ki:
Bencede radyolu urun al.ipod sevmiyorum cunku herkesde var radyosu yok birde sarkı atarken illa itunes ile atmakzorundasın baska turlu kabul etmiyor diye biliyorum.
Geliştirilmiş ve dahada basitleştirilmiş hatta bilgisayara bile kurmaya gerek kalmadan ipod a mp3 atabileceğin yazılımlar mevcut hemde fazlasıyla
Ayrıca iPod un kullandığı işletim sistemini değiştirerek (linux,Rockbox) herhangi bi yazılıma ihtiyaç duymadan attığın mp3 leri direk olarak tanımasını sağlayabilirsin Bu yazılımlar sayesinde dahada kullanışlı hale getirebilirsin örneğin ses frekanslarıyla oynamak equalizer ayarları yapmak ekran renk ışık hdd bekleme süresi vb ve bunu gibi biçok şeyiyle oynayabilir daha kullanılabilir hale getirebilirsin pil süresi ipod nano larda nasıl bilmiyorum ama ipod classic ler için mp3 dinleme kesintisiz 20 saat
Ama arkadaş öncelik olarak pil omrü demiş bu durumda şarz edilebilir pil kullanabilen bi mp3 alması daha mantıklı olur.

subversa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Creed_06 dedi ki:
Ama arkadaş öncelik olarak pil omrü demiş bu durumda şarz edilebilir pil kullanabilen bi mp3 alması daha mantıklı olur.

Bu konuda bilirkişiden kısa bi bilgi alabilirmiyim?
Başka ne çeşitleri var..
Misal;
1. pil ile çalışan (Bu tiplerde cihazın içine saat pili gibi ufak bir pil takılır, cihaz pcye usb arabirim ile3 bağlıyken kendi kendini şarj eder...)
2. vb...

misaldan sonrasını bilmediğim için salladım,buna benzer hangi çeşitler varsa yazabilir misiniz?

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya sony nin bildiğimiz kalem pille çalışabilen player ları mevcut benim bildiğim bitane 512mb lik vardı gayer şık kalem pil boyutundan birdaha kalın
XTZ7pGgKGtlnxeWNXFHz9w.wim

http://www.weblebi.com/UrunDetaylari.aspx?Id=woMl_P7PajhqvflmrnTthw detayları burada var

Phillipstende pilli olarak
bd49192.jpg

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=9181&productid=bd49195

Araştırırsan bunun gibi biçok ürün daha bulabilirsin sonuçta philips olsun sony olsun bunlardan düşük kalitede bi değer bulman mümkün değil belki kısmen sesi daha az yansıtabilir ama oda kulaklığı kaliteli alabilirsin

subversa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Özellikle creed,editörüm ve diğer tüm arkadaşlar hepiniz saolun.
ipoda özenmeme rağmen biraz uzaklaştım. radyo nedeniyle
cowon oldukça kaliteli olmasına rağmenfiyat performans açısından sanki biraz abartı gibi geldi.
iRiver die bi marka vardı.apple'a rakip olarak sanırım Türkiye'de satış bayisi yok die biliorum, Amerika'dan gelmesi gerekiomuş. bi ara düşünmüştüm ama onunla uğraşmayayım dedim.
bu yüzden kullanım süresini düşünerek şarja veya pile ihtiyaç duymadan uzun süreli çalışabilen sony ve philips'in 2 gblık FM'li bir ürününü düşünüyorum.
fikirleriniz için tekrar teşekkürler

Edit: imla hatası

ayazefe

Asistan
Reaksiyon puanı
5
philips mi?bedava verseler almam kardeşimde var ses çıkmıyor hele hele benim cowonun yanında esamaesi bile okunmuyor

"cowon oldukça kaliteli olmasına rağmen fiyat performans açısından sanki biraz abartı gibi geldi."

demişsin ancak cowon d2de yğksek kalitede video izlersin çok net ve temiz bir şekilde mp3 dinlersin sınırsız kanallı radyo dinlersin roman okursun oyun oynarsın resim albümünü yanında taşırsın tvye bağlar ordan video yada resimlerini izleyebilirsin 8gb sd card ile hafızasını istediğin kadar yükseltirsin 50saat mp3 dinleyebilirsin

sen buna fiyat performans bakımından abartı diyorsan sanırım sen ya hiç mp3çalar kullanmamışsın yada hiç cowon dinleyip görmemişsin NOKTA

subversa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ayazefe dedi ki:
hiç cowon dinleyip görmemişsin NOKTA

burası doğru işte ama sakin dostum sadece okuyup düşündüklerimi yazdım :)
ama ne bilim ihtiyaç farkı heralde.
sevdiğim müziği dinleyim sıkılınca radyodan sevdiğim spikerleri dinleyim yeter anlatabilio muyum?
Yani bu ihtiyaçlar için kullanmayı düşünmediim özellikleri barındıran bi cihaz çok kaliteli olmasına rağmen lüks kaçar yanılıo muyum?
ama yine de saol tekrar bakıcam cowon'a belki daha alt seviyeli aradığım özellikleri barındıran bir ürünü denk gelirse olabilir ;)

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benimde ilk düşündüğüm biraz celallendi arkadaş yahu :D :D
Hakkaten sakin :D
Arkadaş öneri istiyor tartışma değilki yaw

ayazefe

Asistan
Reaksiyon puanı
5
asabi bir şekilde yazmadım yanlış anlamışsınız sadece biraz hızlı yazdım ondan öyle göründü sanırım