Hangi Masaüstünü Kullanıyorsunuz?

Hangisi?

• KDE

Kullanılan: 5 27.8%
  • Diğer (Lütfen Cevaplarda Belirtmeyiniz)

Kullanılan: 13 72.2%

• Kullanılan toplam oy
    18

Bu konuyu okuyanlar

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
xfce farkındalığı finix o kadar da olsun

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
@Mrtaltg
abi ne yaptın.

---- Mesajlar birleştirildi ----

:) iyi güldürdün.

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Katılıyorum. :) Ama tek kral XFCE değil. Bana göre;
  • Bilgisayarımın özellikleri iyi görsellik olarak güzel bir dağıtım istiyorum derseniz en iyi masaüstü ortamı Deepin ve KDE'dir. (Kelime karışıklığı olmasın Deepin hem bir dağıtımın adı hem de bir masaüstü ortamının adıdır.)
  • Hızlı ve biraz görselliği iyi olsun derseniz XFCE.
  • Bilgisayarımın özellikleri iyi değil, Linux'u bir süredir kullanıyorum, az çok bilgi edindim, nasıl araştıracağımı biliyorum derseniz Openbox.

Reaksiyon puanı
602
GNOME kullanıcısıyım. Hâla iyi ve sakin duruyor.
Ekran Görüntüsü - 2018-06-19 22-30-41.png

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Vayy demek öyle bir sayfa geri git orada sarılı kırmızılı bir masaüstü var bak ona geri gel :)
Gördüm, bence de pek iyi değil ama Linux kullanmak isteyen kullanıcı, önce küçük bir araştırmayla Linux'u tanımaya çalışır. Ondan sonra da herhangi bir Linux dağıtımını seçer ve kurar. Araştırmayı ve yenilikleri sevmeyen bir kullanıcı ise eski işletim sistemini kullanmaya devam eder. Benim düşüncem şahsen böyle.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Burada ekran görüntülerinden en çok beğendiğim masaüstü configin. İnanılmaz tam bir tasarım harikası. İnsanı linux kullanmaya acıktıran bir görüntü. Sarıyısıyla kırmızısıyla şaheser.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Burada ekran görüntülerinden en çok beğendiğim masaüstü configin. İnanılmaz tam bir tasarım harikası. İnsanı linux kullanmaya acıktıran bir görüntü. Sarıyısıyla kırmızısıyla şaheser.
Mesela @Samet UCA, bardağın dolu tarafından bakıyor. Bazenleri de olumlu düşünmek gerekir. :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Aha. KDE'yi üç kişi seçmiş. Acaba kim o üç kişi? :D Bak öyle dedim de KDE kurasım geldi. Kubuntu'yu da indirmişken en azından deneyeyim.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
Sen bunlara bakma @ConfickerBelasi dual boot yerine Windows üzerinden deneyimliyosun linux u onlar kıskanıyo öyle yapamıyorla diye ?

Reaksiyon puanı
5,172
Gördüm, bence de pek iyi değil ama Linux kullanmak isteyen kullanıcı, önce küçük bir araştırmayla Linux'u tanımaya çalışır. Ondan sonra da herhangi bir Linux dağıtımını seçer ve kurar. Araştırmayı ve yenilikleri sevmeyen bir kullanıcı ise eski işletim sistemini kullanmaya devam eder. Benim düşüncem şahsen böyle.
Yav espirisine dedik neden bu kadar ciddiye alıyorsunuz?

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
KDE öne ki diyor bağzi arkadaşlar ben kısaca Facebook kurucusunun okul yıllarında kullandığı masaüstü uygulaması diyorum hatta sosyal ağ filminde KDE masaüstünü saniyelik bir anla ekrana yansımıştilar

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Sana bir hafta Gnome, cinnamon ve mate kullandırmak gerek.
yanlış anlaşılma olmasın ben KDE 3 den sonra KDE kullanmadım KDE 4 bana çok karışık geldi sanki labirenti dolasiyorsun alışmak lazımsa ben alışamadım gnome basit sade arayüzü ile çok kullanışlı neyin nerede olduğu belli 1 yaşındaki çocuk bile rahatlıkla kullanir

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
yanlış anlaşılma olmasın ben KDE 3 den sonra KDE kullanmadım KDE 4 bana çok karışık geldi sanki labirenti dolasiyorsun alışmak lazımsa ben alışamadım gnome basit sade arayüzü ile çok kullanışlı neyin nerede olduğu belli 1 yaşındaki çocuk bile rahatlıkla kullanir
Bence GNOME 2 sadeydi ancak GNOME 3 sade değil. Ben o yüzden genellikle MATE tercih ediyorum.

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Bence GNOME 2 sadeydi ancak GNOME 3 sade değil. Ben o yüzden genellikle MATE tercih ediyorum.
Ben de PC de Ubuntu 18.04 yüklü üzerinde gnome 3.28 var bana çok kullanışlı sade geldi ikon sekmeleri in altındaki noktacıklar tıklayınız yüklü olan bütün uygulamalar karşına çıkıyor ne ararsan elinin altında istersen sürekli kullandığın uygulamayi dock penceresine atayabiliyorsun bana çok sade geldi