Soru Hangi markayı almalıyım? ASUS? HP? MSI?

Bu konuyu okuyanlar

MahduM60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba.
Maalesef yanlış zamanda(fiyatlar yükseldiği için) laptop almam gerekiyor. İlerde uğraşmamak için bütçemi zorlayıp ona göre bişey almak istiyorum. Ama araştırırken bazı modeller konusunda kafam karıştı.
-Lenova = Yetkili servisleri çok sıkıntılı
-HP = Çok ısınıyor
-Del = Yerinde garanti hizmeti var ama çok arıza veriyor.
-Asus = Bilgim yok. Ama diğer modellere göre pahalı.

Almak istediğim özellikler.
İşlemci = i7
İşlemci modeli = bilgim yok ama 10-11. Nesil
Ram = en az 8 gb
Ekran kartı = bilgiö yok ama MX330 modelleri olanlar uygun gözüküyor.
Hafıza = bende şuan 500gb samsung evo ssd var. Düşük ssd li bir cihaz alıp değiştirebilirim.

Bütçe 8000tl (+-)

Siz olsanız ne alırdınız?

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Vallahi hocam asus yâda msi derim ben birde şu ara bekleme şansın var ise bekle derim şu dolar/euro krizi bir durulsun..

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993

MahduM60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer çok oyun oynamayacaksan bu ürünü öneririm kesinlikle. Kasası, ekranı ve işlemcisi çok kaliteli.

Bu arada markalar bazında söylediğin şeylerin hemen hemen hepsi yanlış. Laptoplarda marka bazlı gidilmez, model bazlı gidilir. Her markanın iyi ve kötü modelleri vardır.
Teşekkürler ama niyeyse AMD işlemcileri benim hiç alasım gelmiyor. :)

Marka bazlı söylediklerimin tamamı ürün satın alanların kullandıkları ürünlere yaptıkları yorumlar. Fikir yada duyum değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada aslında benim alacağım laptopta amacım oyun yada iş değil. Evimdeki masaüstü pc diskalifiye oldu. İntel Pentium D idi kendileri ?.

Benim laptop alırkenki kriterlerimin asıl sebepleri:
1- Kesinlikle donanım olarak dayanıklı olsun. Yıpranma ve darbe konusunda elim güçlü olsun.
2- iç aksamının (işlemci vs) yakın zamanda papucu dama atılsın istemiyorum. Kasa sağlam olursa işlemcisi i15 çıktığında dahi iş görsün.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Teşekkürler ama niyeyse AMD işlemcileri benim hiç alasım gelmiyor. :)

Marka bazlı söylediklerimin tamamı ürün satın alanların kullandıkları ürünlere yaptıkları yorumlar. Fikir yada duyum değil.

Bu arada aslında benim alacağım laptopta amacım oyun yada iş değil. Evimdeki masaüstü pc diskalifiye oldu. İntel Pentium D idi kendileri ?.

Benim laptop alırkenki kriterlerimin asıl sebepleri:
1- Kesinlikle donanım olarak dayanıklı olsun. Yıpranma ve darbe konusunda elim güçlü olsun.
2- iç aksamının (işlemci vs) yakın zamanda papucu dama atılsın istemiyorum. Kasa sağlam olursa işlemcisi i15 çıktığında dahi iş görsün.
Ryzen 5600H performans işlemcisidir. Oldukça güçlü, 6 çekirdek 12 izlek baya iyi bir işlemci. AMD işlemcilerin son yıllardaki gelişimlerini ve hatta pazar payında Intel'i geçtiğini bilmiyor olabilirsiniz belki. Öyle ki iki şirketin değeri hemen hemen aynı oldu. AMD işlemciler çok iyi konumda şu an. Bu laptop, fiyat bandında bulabileceğiniz en iyi kasaya ve ekrana sahip laptop emin olabilirsiniz. Ayrıca bu fiyat bandında alabileceğiniz herhangi bir Intel işlemcili laptoptan daha iyidir 5600H. Onun rakibi 11400H Intel tarafında. Açıklamadan göreceğiniz üzere garanti tarafında da pek çok premium özelliğe sahip.

MahduM60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ryzen 5600H performans işlemcisidir. Oldukça güçlü, 6 çekirdek 12 izlek baya iyi bir işlemci. AMD işlemcilerin son yıllardaki gelişimlerini ve hatta pazar payında Intel'i geçtiğini bilmiyor olabilirsiniz belki. Öyle ki iki şirketin değeri hemen hemen aynı oldu. AMD işlemciler çok iyi konumda şu an. Bu laptop, fiyat bandında bulabileceğiniz en iyi kasaya ve ekrana sahip laptop emin olabilirsiniz. Ayrıca bu fiyat bandında alabileceğiniz herhangi bir Intel işlemcili laptoptan daha iyidir 5600H. Onun rakibi 11400H Intel tarafında. Açıklamadan göreceğiniz üzere garanti tarafında da pek çok premium özelliğe sahip.
Çok ilginç bu lenovo ideapad 5 pro yu hepsiburada.com dan başka satan veya fiyatlandıran hiç bir yer yok. Sanki özel ürettirmişler. Bi kaç gündür işlemciler ramlar intel amd kıyaslamaları aramasında yolumu kaybettim. Ama en uygun bu gibi gözüküyor.

Sanırım intel i7 1165G7 ile Ryzen 5 5600H işlemci aşağı yukarı aynı. Ama bu öneridiğiniz lenovo ideapaddeki ekran kalitesi, 16 gb ram, 512 ssd bu fiyata, intel i7 işlemcili pcden nerdeyse 1000 tl ucuz.

Aklımda amd işlemci ve lenovo hiç ama hiç yokken, şuan ilk sırada gibi.
Bakalım şu kasım indirimlerinde uygun fiyat yakalarsam alayım bunu hayırlısıyla.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211028-225056_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20211028-225056_Hepsiburada.jpg
    42.9 KB · Görüntüleme: 68

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Çok ilginç bu lenovo ideapad 5 pro yu hepsiburada.com dan başka satan veya fiyatlandıran hiç bir yer yok. Sanki özel ürettirmişler. Bi kaç gündür işlemciler ramlar intel amd kıyaslamaları aramasında yolumu kaybettim. Ama en uygun bu gibi gözüküyor.

Sanırım intel i7 1165G7 ile Ryzen 5 5600H işlemci aşağı yukarı aynı. Ama bu öneridiğiniz lenovo ideapaddeki ekran kalitesi, 16 gb ram, 512 ssd bu fiyata, intel i7 işlemcili pcden nerdeyse 1000 tl ucuz.

Aklımda amd işlemci ve lenovo hiç ama hiç yokken, şuan ilk sırada gibi.
Bakalım şu kasım indirimlerinde uygun fiyat yakalarsam alayım bunu hayırlısıyla.
5600H'nin dengi i5-11400H'dir. Ryzen 5600H bir performans işlemcisi, yani i7-1165G7 gibi U serisi bir işlemcinin dengi değil. 5600H 45W bir işlemci, i7-1165G7 28W. Ayrıca 5600H 6 çekirdek 12 izlek. Kasım indirimlerini boşverin dolar artıyor. Para varsa hemen alın peşin fiyatına 9 taksit seçeneği var zaten. Bu ürün ilk çıktığında 7900 TL civarıydı gün geçtikte fiyatı artıyor benden demesi.

MahduM60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üstadım sen bu mesajı yazdığında gemileri yakıp tamam bunu alıyorum dedim. Birde ne göreyim. Ürün satıştan kaldırılmış ?.

Tükendi, stokta kalmadı falan değil. Tamamen kaldırılmış.
Dahada ilginci bu laptopu satan başka hiç bir yer yok.

Artık altrrnatif bişeyler bakayım :)

Şöyle bir laptop buldum. Ama açıklama kısmı kafa karıştırıcı. Ürüne satıcı firma sonradan yükseltme yapmış. Çoğu üründe de bu işi yapmışlar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211029-140952_n11com.jpg
    Screenshot_20211029-140952_n11com.jpg
    45.4 KB · Görüntüleme: 71
  • Screenshot_20211029-141128_n11com.jpg
    Screenshot_20211029-141128_n11com.jpg
    54.7 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Üstadım sen bu mesajı yazdığında gemileri yakıp tamam bunu alıyorum dedim. Birde ne göreyim. Ürün satıştan kaldırılmış ?.

Tükendi, stokta kalmadı falan değil. Tamamen kaldırılmış.
Dahada ilginci bu laptopu satan başka hiç bir yer yok.

Artık altrrnatif bişeyler bakayım :)

Şöyle bir laptop buldum. Ama açıklama kısmı kafa karıştırıcı. Ürüne satıcı firma sonradan yükseltme yapmış. Çoğu üründe de bu işi yapmışlar.
Stok bitince satıştan kaldırılır. Fiyatı uygundu baya özelliklerine göre herkes almış demekki. Yani bu tarz ürünlerde acele etmekte her zaman fayda var burası Türkiye. Almak istediğin bir ürün için asla beklemeyeceksin. Attığınız model de alınabilir.