Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? ANKET

Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    1,061

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
maksimum 1500 tl düşünüyorum çünkü ileride falan bir ssd takarım hızlanır o kadar 2000 tl gibi para vermek istemiyorum

Dell Inspiron 3567 Intel Core i5 7200U 4GB 500GB R5 M430 Fiyatı

Şuan baktıklarım içinden gayet yeterli bu fiyat bandı için lakin dediğim gibi ağır oyun beklentisi içine girmeyin.En fazla League of Legends veya CS:Go oynanabilir.Bu fiyat bandında ekran kartları hep aynı olur zaten.Burda en azından güncel Intel I5 işlemci kullanılmış.U işlemci fakat dediğim gibi bu fiyatlarda çok fazla seçenek yok.

mertkahveci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2012 ortası Macbook Pro kullanıyorum. Aldığım zamanlardaki haliyle şu anki hali arasında dağlar kadar fark var. (Yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum)

İlk zamanlarda çok verimli sonuçlar alabiliyorken son 1 yıldır bilgisayarın açılması bile kat kat ağırlaştı. Buna bilinçli yavaşlatmanın, yazılımsal ürün öldürmenin sebep olduğunu düşünüyorum tabi ki. Takdir edersiniz ki satıcıya göre yenisini alma zamanım geldi :D Ama eğer ilk aldığım günki yazılımı kullanıp yükseltmeseydim benim için muhteşem bir bilgisayar olabilirdi.

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
2012 ortası Macbook Pro kullanıyorum. Aldığım zamanlardaki haliyle şu anki hali arasında dağlar kadar fark var. (Yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum)

İlk zamanlarda çok verimli sonuçlar alabiliyorken son 1 yıldır bilgisayarın açılması bile kat kat ağırlaştı. Buna bilinçli yavaşlatmanın, yazılımsal ürün öldürmenin sebep olduğunu düşünüyorum tabi ki. Takdir edersiniz ki satıcıya göre yenisini alma zamanım geldi :D Ama eğer ilk aldığım günki yazılımı kullanıp yükseltmeseydim benim için muhteşem bir bilgisayar olabilirdi.
Klasik apple.

13THCAPTAIN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SAMSUNG NP300E5C-A0ATR... Bilgisayar olduğundan da şüphe ediyorum. Aldığımda 2GB RAM vardı. 2 de ben ekledim ama işlemci vasat. 4 yıl olmuş zaten. Fakat idare eder işte film ve Office için.

owentr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus N551JW marka laptop kullanıyorum yaklaşık bir yıldır. Aşırı hızlı hemen açılıyor, Oyun performansı da yeterli. Kasa dizaynı ve kalitesi güzel. Tek sorun Batarya ömrü bana göre kısa. Daha önce HP, Toshiba, Lenovo, Dell markalarında laptoplarım oldu ve hepsi şu anda ölü. Lenovo malzeme kalitesi olarak çok kötüydü tek elimle aldığımda resmen bükülüp kırılacak gibi oluyordu ve performans sorunları vardı asusu almadan önce onu alıp iade ettim. Laptop alacaksanız Asus öneriyorum kesinlikle. Ama elektronik cihazlar birazda şans işi şansınıza sorunlu bir cihazda gelebilir ancak bu bütün markalar için geçerli ve oran olarak asusda daha düşük olduğunu düşünüyorum.

Kadir433

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Deli insiprion 15r 3521 kullanıyorum çok memnunum ısınma problemim Yok kötü yanı işlemci sıcaklığını klavye ince zarif olduğundan hissedebiliyorum. Çok güzel herkese tavsiye ederim 3 yıl oldu maşallah

xxfatal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
MSI GE60 0NC-065XTR
CPU: Intel Core i5-3210M || RAM: 6GB DDR3-1333MHz || HDD: 750GB 7200 RPM
GPU: 2GB nVidia GeForce GT650M GDDR5 (128 bit) (384shaders) || Display: 15,6" Full HD LED Backlight, Anti-glare
Audio: THX Studio PRO & 4Hoparlör Premium Sound Technology || Ağırlık: Pil dahil sadece 2,4kg
2012 yılında aldım halada kullanıyorum hic bir sorunu çıkmadi. Tavsiyemdir:wink:

Son düzenleyen moderatör:

Yusuf Güzell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MSİ CX62 6QD Yazılım için başlangıçda küçük bütceli bir laptop alcaktım CSGO oynuyorum son ayarlarda 60fps verse yeter diyordum ama şuan 100 200 arası fps alıyom ve çok memnunum bütcesi düşük olan kişilere almasını öneririm ne kadar gaming laptop olmasada fiyat performans canavarı 2500 TL

TitanEnes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lenovo n500 kullanıyorum. 8 yıllık laptop. Hala taş gibi. Ama malum biraz yavaşladı. Açılma süresi 45-55 saniye falan. Aldığımda rami 1 GB idi. Sonradan 2 GB ram daha ekledim. Ekran kartının kötü olması dışında sıkıntı yok.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Asus beni şu zaman kadar hiç servise götürmedi :)

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Bazen böyle yüksek işlem güçlü bilgisayarları görünce geliyorlar bana. İçimden bir ses "Al beniii !! Al beniiii!!!!" diyor. Derin bir nefes alıyorum geçiyor :D

Harbiden harika bir ürün Windows la batırsam da bazen şu aralar keyfim yerin de Allah'a şükür her hangi bir problemle de karşılaşmadım.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Harbiden harika bir ürün Windows la batırsam da bazen şu aralar keyfim yerin de Allah'a şükür her hangi bir problemle de karşılaşmadım.
İşlem gücü masaüstü bilgisayarda olmalı bence. Böyle yüksek işlem güçlü laptop'lar havalı ama hem ergonomik değil hem pahalılar :D

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
İşlem gücü masaüstü bilgisayarda olmalı bence. Böyle yüksek işlem güçlü laptop'lar havalı ama hem ergonomik değil hem pahalılar :D

Sanırım ben bunu İ.bilişim den 3.500 TL ye almıştım.Kampanya gibi bir şeydi.

midgardian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2017 ocaktan beri Monster T5 V.10.1.2 kullanıyorum ve çok memnunum.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
2017 Şubat ayında aldığım HP 14-am008nt kullanıyorum. İşletim sistemi olarak Ubuntu Budgie var. Günlük kullanım için çok uygun bir laptop. 128 GB SSD yeterli oluyor zaten bu zamanda SSD'siz PC alınmaması gerektiğini düşünüyorum.4 GB Ram Linux için yeterli. FreeDos çok önemli benim için Windows kullanmayacağım çünkü. Bunun yanında oyun oynamayacağım için harici ekran kartı olmasına gerek yok bu sayede adaptörüde küçülüyor ve taşıması kolaylaşıyor. HP ilk kez kullanıyorum ve gerçekten çok memnun kaldım bu kadar beklemiyordum açıkçası. 1500 liralık bir laptopa göre kasası kaliteli parmak izi bırakmıyor. Arka kasası tırtıklı metalik görünümlü ve çok şık. 50 dereceyi geçtiğini görmedim hiç ısınmıyor. Tabiki marka önemli değildi benim için önemli olan istediğim özellikler ve fiyattı. Sadece HP vardı ve memnun kaldım açıkçası. HP'ye karşı önyargım değişti yalnız oyun oynamak isteyenler için olan OMEN serisi nasıldır bilmiyorum.

Mustafa Safa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Değerli üyeler, biraz önce yazdığım bir haberden sonra sizlere de sormak istedim.

Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz? Memun musunuz? Çevrenize de tavsiye eder misiniz? Veya memnun değilseniz, problemleri paylaşır mısınız?

Sanıyorum, verilen cevaplar internet kullanıcıları için çok değerli bir arşiv olacak.

Katılan herkese şimdiden teşekkürler.

Dell kullanıyorum ve evet çevreme tavsiye ederim. Diğer markalara oranla performansına göre fiyatının daha uygun olduğunu ve kalitesinin üst düzeyde olduğunu kendimce söyleyebilirim.

boostrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Macbook pro 13" touchbar'lı olan modelini kullanıyorum aşırı memnunum tek sıkıntı çabuk çizilme,boya atma yapması.