Hangi MacBook bana daha uygun?

Bu konuyu okuyanlar

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
100-150 satırlık C kodu compile edilecek.
10-15 sekme açılacak (Max)
Film-dizi

Pil ömür önemli, okulda kütüphanede ders çalışacağım.

@Hakkı Alkan hocam bu kadar fazla macbook sahibi olmuş sanırım bir sen varsın forumda.

--MacBook i5 li alsam diyorum, fansız nasıl olacak diye düşünüyorum.
--MacBook Air alsam diyorum tüm özellikleri güzel ekranı bana hiç iyi gelmedi retina ekranı gördükten sonra. Akşam uzun kod yazma seanslarında ekranın önemi büyük çünkü. Ayrıca film ve dizi de izleyeceğim sonuçta.
--MacBook Pro alsam diyorum bu seferde pil ömründen kısar mıyım diye düşünüyorum. Ama bana en yakın gelen model bu. Ancak en alt modellerinde u serisi işlemciler kullanıyorlar. (Apple MacBook Pro Specs (All MacBook Pro Tech Specs): EveryMac.com) O zaman Ekranı iyileştirilmiş Air olmuyor mu?

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Macbook Air'i kötü ekran ve eski donanım nedeniyle ben olsam almazdım. Mesajınız vesilesiyle yabancı forumlardaki bilgisayar önerilerine de baktım. Oralarda da alın diyen görmedim.

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Macbook Air'i kötü ekran ve eski donanım nedeniyle ben olsam almazdım. Mesajınız vesilesiyle yabancı forumlardaki bilgisayar önerilerine de baktım. Oralarda da alın diyen görmedim.
Yeni bi haber gördüm. Air serisini 2018 4. Çeyrek başında yenilenebilir diye. Şuan onu bekliyorum.