Hangi Lastiği Önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Aracımın üzerinde ki lastikler eskidiği için değiştirmem gerekiyor. Birde malum kış geldi. Kış lastiği mi almamı önerirsiniz yoksa 4 mevsim lastik almamımı? 4 mevsim lastik için trafik polisleri sorun çıkartır mı karlı havalarda? En son olarakta hangi marka lastik önerirsiniz?

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Aracımın üzerinde ki lastikler eskidiği için değiştirmem gerekiyor. Birde malum kış geldi. Kış lastiği mi almamı önerirsiniz yoksa 4 mevsim lastik almamımı? 4 mevsim lastik için trafik polisleri sorun çıkartır mı karlı havalarda? En son olarakta hangi marka lastik önerirsiniz?
En iyisi onu lastikciye sormak ama ibareler var üzerinde sanırım sorun olmaması lazım ben de aracımda 4 mevsim lastik kullanıyorum Ankara'ya gitmiştim geçen sene kışın polis durdurdu birşey demedim belki mersin plaka olmadığı için üstün de durmamıştır bilmiyorum

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Bu arada michelin 4 mevsim lastik kullanıyorum ben memnunum 2 yıl oldu taktıralı

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Doğru diyorsunuz ama şöylece birşey var çoğu lastikçi elinde ki lastiği satmak için olmayacak lastiği bile şaha kaldırıyor malesef. Polislerin bir sorun çıkarmayacağını bilsem 4 mevsim lastik almayı düşünüyorum

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
nerede kullanıyorsun? kar yağmıyorsa 4 mevsim lastiği olur da bazıları 4 mevsim lastiği olmaz diyor fabrika çıkışı konurmuş o lastikler...

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Doğru diyorsunuz ama şöylece birşey var çoğu lastikçi elinde ki lastiği satmak için olmayacak lastiği bile şaha kaldırıyor malesef. Polislerin bir sorun çıkarmayacağını bilsem 4 mevsim lastik almayı düşünüyorum
Haklısınız bakın o okunu da :) michelin marka arıyordum bir satıcıya sordum sanayi de lastikçi satışta yapıyor markasını duymadığım Çin malı lastiğe aynı kalitede ve yarı fiyatına demişti kaç yıldır bu işi yapıyorum hiç şikayet almadım falan gibi cümleler kurmuştu. Bir ara haberde çıkmıştı ama hiç dikkat etmedim aslında öğrenilmesi gereken bir konu ibareleri falan var diyorlar ama nasıl oluyor bilmiyorum sonuçta can taşıyorsun en güzeli iyice araştırmak

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
nerede kullanıyorsun? kar yağmıyorsa 4 mevsim lastiği olur da bazıları 4 mevsim lastiği olmaz diyor fabrika çıkışı konurmuş o lastikler...
Burdur Antalya Isparta üçgeninde kullanıyorum genelde. Çok kar olmuyor ama buzlanma oluyor.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Michelin good year Lassa gibi bilindik marka bakabilirsin uygun olarak Petlas lar var fena değil . 4 Mevsim alma buzlanma varsa

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hankook, Kumho ve Lassa

onuron

Asistan
Reaksiyon puanı
22
4 mevsim lastiği önermiyorlar yazın da kışında ortalama performans

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
öncelikle hayırlı olsun; çok miktarda para ödemeden uzun süre kullanmak istiyorsanız kış lastiği için kumho öneririm. ama kalite ve güvenlik için kış lastiği nokian marka öneriyorum.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Surekli olarak arabaya binen biri değilim. İşim olduğu zaman çevre illere gidiyorum onun dışında şehir içinde biniyorum genelde. O yüzden de kış lastiği alsam 2 ay sonra bu seferde yaz lastiği almam gerekecek. O yüzden 4 mevsim lastiği aldım

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yalnız şöyle de birşey var ben bu arabayı yeni almıştım çok olmadı yani dün lastikleri söktükten sonra çıkan lastikleri yanyana koyunca birde baktım ki lastiğin 1 tanesi diğerlerine göre daha küçük yani lastiğin çapı daha küçük :D Hiç farketmemistim daha önce kimse farketmemisti daha doğrusu.

Son düzenleme:

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Bizzat goodyear da çalışan ve hergün lastik yapan biriyim :) yazlık olarak goodyear ın efficientgrip kışlık olarak ultragrip 8 tavsiye ederim.ultragrip 8 kış lastiğini taktır memnun kalmazsan burdayım bende kullanıyorum

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
kar varsa 4 mevsim şahsi görüşüm hikaye.
petlas ve muadil lastiklerden uzak durun.
Pirelli yazlık ve kışlık kullanıyorum uzun araştırmalar sonucu buna karar kılmıştım, sorun çıkartana kadar pirelli ile devam ederim.
tabi michelin ve googyear da tercih sebebi. :)

motorbiker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 yıl önce işyerimin önünde lastiğimi patlattı biri. o arkadaş bana iyilik yapmış farkında olmadan bulsam teşekkür edeceğim. Uygun a gideyim derken Nexen aldım (lastikçinin önerisiyle) ve aşırı memnunum. yol tutuşu çok iyi. çukurlarda lastik yumuşak olduğundan vurma yapmıyor simdi 205 55 16 aldım corolla ya v deseni süper yine. Öneririm.

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Petlas hem ekonomik hemde özellikle son yıllarda kalitesini çok yukarı taşıdı birde zaten her sene 60 milyar dolar cari açığımız varken paramızı yabancıya yedirmeyip kendi vatanımızın firmasına bırakmak daha mantıklı.Michelin yaz kış lastiği ile ilgili olumlu yorumlar almıyorum.. Sebebi aralara çok fazla taş giriyor ve lastiğin yol tutuşunu bozduğunu hatta patlattığını duydum..

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Dört mevsim lastiğin mantığı yok. Düşünsene bot ve sandalet karışımı bir ayakkabı. Hiç bir mevsimde işe yaramaz. Yazın ses yapar, kışın kayar. %100 performans alamazsın. O yüzden kışın kışlık, yazın yazlık lastik şart. Dunlop, Falken, Starmaxx için yardımcı olabilirim.

www.atmlastik.com

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Bizde Mersinde Yasıyoruz Michelin 4 Mevsim Var Aşırı Derecede Memnunuz

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Dört mevsim lastiğin mantığı yok. Düşünsene bot ve sandalet karışımı bir ayakkabı. Hiç bir mevsimde işe yaramaz. Yazın ses yapar, kışın kayar. %100 performans alamazsın. O yüzden kışın kışlık, yazın yazlık lastik şart. Dunlop, Falken, Starmaxx için yardımcı olabilirim.

www.atmlastik.com
İzmir,Bornova'da kış lastiğine gerek yok 4 mevsim yeterli.