Hangi Kursu Seçmeliyim ?

Bu konuyu okuyanlar

ducee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba. Lisedeyim ve bilişim kurslarına gitmek istiyorum. Fakat hangi kursa gideceğime karar veremedim.

1- Sistem Yönetim Kursu
2- Bilgisayar Programlama Teknikleri Kursu
3-Grafik ve Animasyon Tabanlı Web Sayfası Hazırlama Kursu
4- İnternet Programcısı Kursu
5- Web Tasarım Kursu

Bilgisayardan iyi anlıyorum fakat kod işine hiç girmedim ve artık başlamam gerektiğini düşünüyorum. Hemde ilerde mesleğimi seçerken gerekli olacağını düşünüyorum.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,717
Kendin secmelisin hangisine merakin varsa o nu sec merak ve heves olmaz ise bunalıma girersin :D

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
3 veya 5 numaralı kurslara gitmelisin bence. :)

ducee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadece biri hocam. Peki bunlar için öncelikle internet programlama kursuna gitmem lazım değil mi ? Çünkü kodlarla ilgili hiçbirşey bilmiyorum

onurmx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar programlama kursunu kesinlikle tavsiye ederim eğer proglamanın mantığını ve temelini alırsan geri kalanları öğrenmekte zorluk çekmezsin.

GhostX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Neden direk olarak kurs eğitimini seçiyorsun? Temelde bilgili ilgili olman avantajlı olur.

ducee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar internet programlamaya karar verdim. Php-html ve veritabanında kendimi geliştiricem

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Neden direk olarak kurs eğitimini seçiyorsun? Temelde bilgili ilgili olman avantajlı olur.
Bir şeye ilgi duymak hiç bir zaman yeterli değil. Bilgili olduğunu sanmak ta, bilmediklerinin varlığından bi haber olmak anlmına gelir. "Sistem yönetim kursu," donanımların kurulumu ve yapılandırılması ile ilgili. (Ev de bilgisayar kurulumu değil) "Bilgisayar programlama teknikleri" ile bilgisayrın kendisinin programlanması, veya yazılım geliştirme ile ilgili olabilir. Kurs yönetiminden bilgi edinmelisin. "Grafik ve animasyon." Reklam şirketlerinin vazgeçilmezi. "İnternet programcısı" ile Network söz konusu olabilir. "Web tasarrım", web programlama (web sayfasının kendisinin geliştirilmesi) Ne ile ilgilendiğini herkes kendisi bilmeli.

GhostX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bir şeye ilgi duymak hiç bir zaman yeterli değil. Bilgili olduğunu sanmak ta, bilmediklerinin varlığından bi haber olmak anlmına gelir. "Sistem yönetim kursu," donanımların kurulumu ve yapılandırılması ile ilgili. (Ev de bilgisayar kurulumu değil) "Bilgisayar programlama teknikleri" ile bilgisayrın kendisinin programlanması, veya yazılım geliştirme ile ilgili olabilir. Kurs yönetiminden bilgi edinmelisin. "Grafik ve animasyon." Reklam şirketlerinin vazgeçilmezi. "İnternet programcısı" ile Network söz konusu olabilir. "Web tasarrım", web programlama (web sayfasının kendisinin geliştirilmesi) Ne ile ilgilendiğini herkes kendisi bilmeli.

Evet, her zaman yeterli değil. Çünkü bilginin bir ucu sınırı yok! Kursa gittiğinde kursun katkıda bulunacağı bilgi başka olabilir, kendisini geliştirip katılması da daha bir katkı sunabilir. Bundan dolayı bir işe başlamadan önce kendini o işe vermeli bir insan. Herkes kursa giderek öğrenmiyor bu işi sonuçta. İmkan olduğu zaman gitmek ayrı bir katkı sunabilir.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Bütün meslekler, ya meslek okullarında, yada çıraklık vasıtasıyla öğrenilir. Bir kurs, bir meslek okulunun yerini tam olarak alamaz. Ama okulda öğrenileceklere ilave bir seçenek olabilir. Bir işi meslek olarak öğrenmek veya ilgi duyulduğu için bir şeyler öğrenmek arasında büyük fark var. Meslek olarak uygulanan bir uğraşta, hata vaya eksik bilgi kabul görmez. Bir meslek sahibi olabilmek için de, o meslek eğitimini belgeleyen bir diplomaya veya o meslğin bir alanında uzmanlığı belgeleyen bir sertifika'ya ihtiyaç var. Bir müessesede garson olarak işe başlayabilmek için bile, Turizm ve otelcilik okumuş olmak gerekiyor. 20-30 sene öncesindeki gibi "ne iş olursa yaparım abi" günümüzde geçmiyor. Günümüzde bulaşıkçılar bile artık (büyük kuruluşlarda) ehliyet gerektiren bir makine'nin operatörü.

Derya Cebeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar Bende arkadaşımın öneri ile Vektörel Bilişim Ankara'da Bilgisayar kursuna kayıt oldum ve İyi ki devam ediyorum kendimi çok geliştrdim size de tavsiye ederim hem güzel yönlendiriyorlar sizi

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
reklam icin konuyu hortlattiginiz cok acik. 2 mesaj yazmissiniz ikisi de ayni firma icin :) Demek ki cok kaliteli bir kurs degil ki, bu sekilde ögrenci avina cikmislar :) Demek ki kesinlikle uzak durulmasi gereken kurslardan biri.

ozan_007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba. Lisedeyim ve bilişim kurslarına gitmek istiyorum. Fakat hangi kursa gideceğime karar veremedim.

1- Sistem Yönetim Kursu
2- Bilgisayar Programlama Teknikleri Kursu
3-Grafik ve Animasyon Tabanlı Web Sayfası Hazırlama Kursu
4- İnternet Programcısı Kursu
5- Web Tasarım Kursu

Bilgisayardan iyi anlıyorum fakat kod işine hiç girmedim ve artık başlamam gerektiğini düşünüyorum. Hemde ilerde mesleğimi seçerken gerekli olacağını düşünüyorum.
kardeşim bu biraz senin merakınla ilgili görsel mi kodlama mı yada bir ağ kurma mı diye değişir( mobil/sabit yada web)

alynylmaz224

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende Grafik Tasarım kursu araştırdım uzun araştırma sonucunda vektörel bilişimi tercih ettim tavsiye ederim,kursu ziyaret edin derim.