Hangi iPhone

SİZCE HANGİSİ

• Kullanılan toplam oy
    20

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
45
uyguna gelmiş o zaman.s10 plus da bomba cihaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

arayüzü çok hoşuma gidiyor.ve de kamerası harika.ama şuan alacak biri olsaydım xr dan aşağı bakmazdım.6s/7 almak mantıksızlık mi9t gibi bir alternatif varken.
Aynen başkan en büyük tercihim bu oldu zaten ve son 1 cihaz kalmıştı yani ben alırken yine soran olmuştu s10 plus gelmiş diye ve 7000 tl gibi rakama alanlar oldu. Hatta satıcı şunu dedi cihaz değişimi hediye puanı falan derken bu fiyata ilk size sattım bugün demişti

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
uyguna gelmiş o zaman.s10 plus da bomba cihaz.

arayüzü çok hoşuma gidiyor.ve de kamerası harika.ama şuan alacak biri olsaydım xr dan aşağı bakmazdım.6s/7 almak mantıksızlık mi9t gibi bir alternatif varken.
IOS arayüzü artık hoşuma gitmiyor MİUI daha çok hoşuma gidiyor ancak en büyük eksikliği çekmece seçeneğinin olmaması onun için ise Poco Launcher kuracaz artık

Bende s10 plus modeline geçtim benim için de aynu apple bitti sabah 6.30 da çıktım sürekli internet açık v3 aktif kullanıyorum müzik falan da dinledim yani normal kullanırım ekran fhd de yüzde 56 6s sıfır aldığım da 2 3 kez şarj ederdim aynı kullanım da
ben kablosuz kulaklık ile müzik dinleyen biriyim okula geldiğimde ya şarjım bitiyor ya da tek basamaklara düşüyor yani anlayacağın telefon benim müzk zevkimin içine ediyor bir de ben dışarı çıkarken yanıma şarj aleti almaktan artık sinir katsayım arttı yeter lan

Reaksiyon puanı
45
IOS arayüzü artık hoşuma gitmiyor MİUI daha çok hoşuma gidiyor ancak en büyük eksikliği çekmece seçeneğinin olmaması onun için ise Poco Launcher kuracaz artık

ben kablosuz kulaklık ile müzik dinleyen biriyim okula geldiğimde ya şarjım bitiyor ya da tek basamaklara düşüyor yani anlayacağın telefon benim müzk zevkimin içine ediyor bir de ben dışarı çıkarken yanıma şarj aleti almaktan artık sinir katsayım arttı yeter lan
Ben 2 haftadır ttec power bank nerede olduğunu unuttum eskiden yanımdan ayrı olmazdı

Reaksiyon puanı
45
Bende okula her geldiğimde sınıfa girip priz arardım veya ders çıkışı kütüphaneye gidip telefonumu şarj ederdim cidden bu saatten sonra ben İPhone kullanmam alanın da aklına tükürürüm üzgünüm ama ben İPhone kullanan birine saygı duymam bu saatten sonra
Seni iyi üzmüş hocam neyse sağlık olsun

meraklıbey75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
apple fakirnin değil zenginin yanında o yüzden parası olan alsın xs max vb. xiaomi candır

tia.png

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Bende okula her geldiğimde sınıfa girip priz arardım veya ders çıkışı kütüphaneye gidip telefonumu şarj ederdim cidden bu saatten sonra ben İPhone kullanmam alanın da aklına tükürürüm üzgünüm ama ben İPhone kullanan birine saygı duymam bu saatten sonra
:D :D :D 5s dışında Apple cihazları kullanmayıp test etmeyip söylemekte iyiymiş. :) Çevremde XR, 11 Pro gibi cihazlar kullanıp şikayetçi olan birisini göremedim daha.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
İyiki alamamış diyorum çünkü o zamanlar İPhone hastalığım vardı çok şükür kurtuldum bir telefona 9-10 bin tl vermek bana mantıklı gelmiyor bir de şuanki modeller cidden ilgimi çekmiyor ayrıca S3 mini zamanındaki Android ile şimdiki bir değil tarihi eser dediğin telefon bana tam 5 sene dayandı sen 5 sene aynı telefonu kullanmak ve dışarı çıkarken şarj aleti almanın ne kadar lanet ve sinir bozucu bir şey olduğunu bilir misin ?
Ayrıca ben fakir değilim sen kimsin de benim maddi durumumu eleştiriyorsun sana bu hakkı kim veriyor ?
IOS'u eleştirmek için yeni bir model kullanmaya ihtiyacım yok zaten IOS'tan yeterince nasibimi aldım 5s'ten başka telefon kullanamadım zamanında 7'ye geçmek istedim ama değiştirme imkanım yoktu bir de aileme masraf çıkarmak istemedim eleştirme hakkım var burası forum sitesi ben burada eleştiri yapamayacaksam bu forum sitesi olmazdı burada herkes eleştirisini ve fikrini sunabilir ben eleştiri yapınca mı problem oluyor lan ?
S3 mini zamanındaki androidle şimdiki bir değilse 5s teki donanım ve ios'da şimdiki iphone larla bir değil cınım. Ayrıca iphone alanın aklına tüküreyim gibi tahrik edici sözler söylersen tabiki sorun olur. Öyle bir ifade kullanmamış olsaydın seni kaale alıp cevap bile vermezdim zaten.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Seni iyi üzmüş hocam neyse sağlık olsun
Ben 2014'ten 2016'ya severek kullandım son 2 yıl beni cidden üzdü açık konuşmak gerekirse hor kullandım diyebilirim çünkü 4 inçlik bir ekranda tıkılı kalmak cidden çok berbat bir durum birçok yönden yetersiz geliyordu bu ay içerisinde 5s'ten kurtulacam az kaldı
2017'den 2019'a kadar 5s benim için işkence oldu özellikle son 10 ay benim için cidden zor bir dönemdi benim durumu sadece 5 yıldır aynı telefonu kullanan anlayabilir cidden kolay bir şey değil ve hiçkimse 5 yıl boyunca aynı telefonu kullanmak istemez ben mecburiyetten kullandım bunu da satıp kablosuz kulaklık almayı planlıyorum

S3 mini zamanındaki androidle şimdiki bir değilse 5s teki donanım ve ios'da şimdiki iphone larla bir değil cınım. Ayrıca iphone alanın aklına tüküreyim gibi tahrik edici sözler söylersen tabiki sorun olur. Öyle bir ifade kullanmamış olsaydın seni kaale alıp cevap bile vermezdim zaten.
özelliklerine göre fiyatını haketmiyor 12-13 bin tl para veriyon bir telefona hızlı şarj adaptörü bile çıkmıyor sürekli yerinde sayıyor yenilik diye Android'de olan şeyleri lanse ediyor örneğin karanlık mod ses seviyesi göstergesi mobil veri kısayolu vb. aynı tasarımı kullanıyor sadece kamera ve donanımı geliştirip yeni model diye satıyor millet de keriz gibi gidip alıyor İPhone'un tek avantajı IOS başka hiçbir esprisi yok bir işletim sistemi içinde 9-10 bin tl vermek de bana mantıklı gelmiyor
Sen beni çok yanlış anladın kardeş ben bu saatten sonra İPhone alanın aklına tüküreyim lafını su alır gibi telefon alana ve asgari ücretle çalışan ve buna rağmen 8-9 ay çalışıp kuruşuna dahi dokunmayan ya da taksidi bitmediği halde krdi çekip bir üst modele geçene veya sırf ortamda arkadaşlarına hava atmak için alanlar için dedim yani ben bu lafı gösterişçi milletimiz için dedim
zengin bir ailenin çocuğudur bok gibi parası vardır gider 15 bine 11 Pro Max alır veya yurtdışından alır ona lafım yok kendi tercihi bu benim gram umurumda değil ben Türkiye şartları için dedim o lafı umarım kendimi ifade edebilmişimdir

5s'teki donanım ile şimdiki İPhone'ların donanımını kıyaslamadım ki ben tasarım ve yazılımsal olarak eleştirdim bir de eskitme politikasına göre eleştirdim aslında bakarsan

apple fakirnin değil zenginin yanında o yüzden parası olan alsın xs max vb. xiaomi candır

tia.png
Dayım az kalsın Galaxy A50 alıyordu dün akşam RN8 Pro'ya ikna ettim bu ay RN8 Pro'ya geçiyor bu arada İPhone 5'ten geçecek bende 5s'ten Mİ9T'ye geçecem

Son düzenleyen moderatör:

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Konuyu uzatmasan daha iyi olacak bu tür kavgaların sonunda neler olacağını hepimiz biliyoruz.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Konuyu uzatmasan daha iyi olacak bu tür kavgaların sonunda neler olacağını hepimiz biliyoruz.
O halde siz de bende özrümü dileyim konu kapansın son yazdığım mesajda ben kendimi yeterince ifade ettiğimi düşünüyorum ve tahrik edici konuştuğum için ise ayrıca üzgünüm çünkü son 2 sene Apple beni birçok anlamda çok üzdü bende bu yüzden bu şekilde konuştum

Reaksiyon puanı
892
5s in artık şarjının bitmesi,kasması normal.güncelleme almıyor ve apple a7 kullanıyor bi zahmet yani.
s4-s5 ler daha klavye ile yazı yazarken takılıyordur,kamerası yetersizdir vs. vs.
5s yine kullanılabilecek seviyede.hatta 5 bile kullanılabilecek düzeyde.
yıllarca kullanmak isteyen android almamalı,sürekli değiştiren android almalı çünkü her sene devasa yenilikler geliyo soğuyorsun telefondan.apple ise temkinli davranıp yavaş yavaş getirip en iyisini sunuyor.
note 10 a gelen yenilikler var mesela ses yakınlaştırma mikrofonu açıyor sadece.appleda ise ortam sesini izole ediyor.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
5s in artık şarjının bitmesi,kasması normal.güncelleme almıyor ve apple a7 kullanıyor bi zahmet yani.
s4-s5 ler daha klavye ile yazı yazarken takılıyordur,kamerası yetersizdir vs. vs.
yıllarca kullanmak isteyen android almamalı,sürekli değiştiren android almalı çünkü her sene devasa yenilikler geliyo soğuyorsun telefondan.apple ise temkinli davranıp yavaş yavaş getirip en iyisini sunuyor.
note 10 a gelen yenilikler var mesela ses yakınlaştırma mikrofonu açıyor sadece.appleda ise ortam sesini izole ediyor.
En temizi 3 yılda 1 telefon değiştirmek çünkü hiçkimse 5 yıl boyunca aynı telefonu kullanmak istemez burada en canlı örnek benim
5s bu saatten sonra ne sıfır ne de 2.el alınır youtube'da hala 2019'da İPhone 5s alınır mı başlıklı videolar dolanıyor ve ciddi ciddi öneriyorlar şaka mısın lan siz yemin ediyorum sinirden gülüyorum

@Emir Aydın

5s yeterince güncelleme aldı tam 5 kere güncelleme aldı daha ne güncellemesi alacak zaten 2.el değeri de öldü satmaya kalksam 300-350 anca eder onunla da gider JBL kablosuz kulaklık alırım

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Gelde sinir olma şuna ya. Lan allahın fakiri 5s ten başka iphone kullanmamışsın baban sana daha yenisini almamış gelmiş burda kelime yapıyorsun. Yürü git işine ya. 5s şu anda ios u eleştirmek için referans alabileceğin bir model değil bi kere. Telefon tarihi eser resmen. O zaman bende diyeyimki s3 mini kullanıyorum Android lanet birşey. Kafaya bak ya. Herkesin eline vermişler bi klavye internet. Beyni olanda yazıyor olmayanda.
Keşke önce saygılı olabilseydin tamam anladık ayfonun var ama bu kadar belli etme kendini.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Gelde sinir olma şuna ya. Lan allahın fakiri 5s ten başka iphone kullanmamışsın baban sana daha yenisini almamış gelmiş burda kelime yapıyorsun. Yürü git işine ya. 5s şu anda ios u eleştirmek için referans alabileceğin bir model değil bi kere. Telefon tarihi eser resmen. O zaman bende diyeyimki s3 mini kullanıyorum Android lanet birşey. Kafaya bak ya. Herkesin eline vermişler bi klavye internet. Beyni olanda yazıyor olmayanda.
.