Hangi Harici HDD ?

Bu konuyu okuyanlar

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
1 TB Casper
1 TB Western Digital
1 TB Segate

Bu üçünden birini almayı planlıyorum. Fiyatları aynı seviyede, özellik olarak Casper öne çıkıyor gibi duruyor ama kullanan deneyen yada tecrübeli arkadaşlar ne tavsiye edersiniz?

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Casper'ın içerisinde de bir segate disk mevcut (baracuda serisi) e-sata desteği ve açma kapama düğmesi olması sebebiyle ona sıcak bakıyorum. Bu söyledikleriniz üzerine western uzak olasılık oldu :)

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Casper'ı aldım. Bugün teslim ettiler. Şu an masamın üzerinde :)
ilk izlenimlerim şöyle ;
1- Windows 7 de takar takmaz usb bellek gibi hemen tanıdı. (bazı sitelerde ilk başta tanıtmada sorun olduğunu okumuştum.)
2- Kutu şık ve ufak, dayanıklı gibi duruyor.
3- İçerisinden daha öncede dediğim gibi Segate Barracuda disk çıktı. Ayrıca en hoşuma giden özelliği çok kolaylıkla içindeki diskin değiştirilebiliyor olması. Böylece ilerde yeni disk ihtiyacında sadece bir HDD almak yeterli olacak.
4- İlk kopyalama deneyimini dizileri atarak başladım. USB den ortalama 25mb/sn ile yazıyor şu an. Yaklaşık yarım saattir açık ısınma yok.

Şimdilik bu kadar.

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Hayırlı olsun 1 TB Segate al diyecektim ama madem almışsın ...

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hayırlı olsun 1 TB Segate al diyecektim ama madem almışsın ...
segate ile casper'ın kullandığı disk aynı e-sata desteğinden dolayı casper'ı tercih ettim. Diskin değiştirilebiliyor olmasıda büyük bir artı oldu. Ayrıca paramız gidecekse Türk'e gitsin :)

Not: Kopyalamaya devam ediyorum hafif bir ısınma var şu an.

DorukC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Seagate diyorum. Ama Western Digital de yabana atilamaz ;)

Black_ICE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
WD 320gblık olanını 1yılı geçkin süredir kullanıyorum gerçekten performanslı bir ürün. içini açıp başka bir harddisk bağladım, uzun süre içi açık durumda sayısız hdd değişimi yaptım, çok şiddetli darbelere mağruz kaldı, masanın üzerinden sayısız yere düşmeleri oldu. bir mybook'un başına gelecek tüm etkenlere karşın hala sapa sağlam çalışıyor. Seagate Harici disk kullanmadım fakat WD iç yapısı gereği iyi tasarıma sahip. bana kalırsa seagatele kıyaslamaya bile girmem geçen aylarda yaşanan seagate'in firmware sorunlarından dolayı çok soğudum. masaüstü bilgisayarımda seagate kullanıyorum şimdi keşke WD alsaydım diyorum. ve WD'den başka bir model de alma gibi bir planım da hiç bir zaman olacağını düşünmüyorum ürünleri gerçekten başarılı buluyorum.

ürünü almışssın güle güle kullanamanı dilerim..

Cursed

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1.5 yıldır wd in 500gb lık mybook serisinden disk kullanıyorum. essantial edition. 7/24 açık ve üzerine sürekli veri kopyalıyıp siliyorum. hiçbir sıkıntı yaşamadım. hertürlü disk konusunda wd :)

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
1 TB Seagate kullanıyrum ve çok memnunum.
Tasarımı çok güzel.
D sürücümü (120GB) ve arkadaşımın dosyalarını (~70GB) yedekledim ısınma olmadı.
Ayrıca sessiz çalışması artı bir özellik.

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
.Bende Seagate diyecektim ama aldıysan hayırlı olsun

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Herkese teşekkürler, şunu anladım sorun çıkarmadıkça herkes elindekinden memnun :) inşallah bendekide sorun çıkarmaz, bir daha fikir isteyene bende bunu tavsiye ederim :mrgreen: