Hangi Dövüş Sporu

Bu konuyu okuyanlar

lDeadlBoyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba dostlar bir dövüş sanatına yazılmayı düşünüyorum düşünme sebebim savunma amaçlıdır aklımda olan krav maga var ama aklımda hep kalmıştır jason statham yapıyordu o tarz biliyorsanız belirtirmisiniz

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Kickboks iyi bir başlangıç olabilir

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
en ağır dövüş olan boks çok hoşuma gidiyor . ama savunma diyorsan en çok işine yarayacak karma dövüşlerdir . çünkü sokak kavgalarında pek işe yaramaz boks kickboks gibi şeyler .

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
en ağır dövüş olan boks çok hoşuma gidiyor . ama savunma diyorsan en çok işine yarayacak karma dövüşlerdir . çünkü sokak kavgalarında pek işe yaramaz boks kickboks gibi şeyler .

Yoo çok işe yarar kickboks

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Eğitimini almış arkadaşlarım var iyi bir eğitim alınırsa bu işlere güzel bir başlangıç yapmış olunur
bu dövüş sporları tamamen teknikdir . eldiven vardır ve yasak vuruşlar vardır . sokakta kimse eldivenle gezmiyor. elinde muşta takılı olan adama kb vuruşları yapmaya çalış bakalım :D

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
bu dövüş sporları tamamen teknikdir . eldiven vardır ve yasak vuruşlar vardır . sokakta kimse eldivenle gezmiyor. elinde muşta takılı olan adama kb vuruşları yapmaya çalış bakalım :D

:D zaten eğitimini almış adam sokakta o kurallara uymaz merak etme bir iki haraketle boğazına asılarak boğabilir

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
Savunma amacliysa Taekwondo öneririm, öğrenmesi de eğlenceli, severek gittim ben,
kuşaklar yükseldikçe özgüvenin artıyor :))

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Savunma amacliysa Taekwondo öneririm, öğrenmesi de eğlenceli, severek gittim ben,
kuşaklar yükseldikçe özgüvenin artıyor :))

:D Tekwando savunma amaçlıdır ilk tekwando öğrenen dönüş sporlarına zar zor alışır

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
:D zaten eğitimini almış adam sokakta o kurallara uymaz merak etme bir iki haraketle boğazına asılarak boğabilir
demek istediğimde bu kb size bu eğitimi vermez ama uzak doğu sporları verir

---- Mesajlar birleştirildi ----

bilader gel seni mike tyson yapak

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Son düzenleme:

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Hayır sen tersini anladın eğitimini almış adam sokakta kurallara uymak zorunda kalmaz bir iki harakette etkisiz hale getirebilir
sokakta kural diye bişey yoktur zaten . teknik meknik işlemez ilk ve sağlam vuran kazanır büyük oranda . tabi kalabalık değillerse yada bıçak fln yoksa

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
sokakta kural diye bişey yoktur zaten . teknik meknik işlemez ilk ve sağlam vuran kazanır büyük oranda . tabi kalabalık değillerse yada bıçak fln yoksa

Bedeni kaslıysa dirençliyse 3 kişiyide etkisiz hale getirebilme imkanıda var kısa bir vakit içersinde teknik ile :)

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
ya allah aşkına kaç sokak kavgasına karıştın.
hayatım bela içinde geçti . koy cılız çocugun önüne lewisi muştayla tüm dişleri eline verir. ne tekniği

---- Mesajlar birleştirildi ----

neyse kardeşim bırak bu dövüş işlerini gel sana bi silah alalım

Son düzenleme:

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
Eyvah eyvah, adam savunma sanatı sordu, siz sokağa döküldünüz mübarekler :D

lDeadlBoyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu arada konuyu yazan mesajlara bakmıyo biz kendimi yiyoz burda :D
Bakıyorum hepsine sıkıntı yok fikirlerinizi beyan edin aklımda mmada var oda hoşuma hidiyor o nasıl fikri olan varmı bide şu jason statham gibi adamlar hangi dövüş sanatı var efsane onlar

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Bakıyorum hepsine sıkıntı yok fikirlerinizi beyan edin aklımda mmada var oda hoşuma hidiyor o nasıl fikri olan varmı bide şu jason statham gibi adamlar hangi dövüş sanatı var efsane onlar
sen bu sporları pro olarak mı yapmak istiyosun dövüşlere katılmak fln

lDeadlBoyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen bu sporları pro olarak mı yapmak istiyosun dövüşlere katılmak fln
Kendimi savunmak için öyle müsabaka filan katılmam katılırsamda çok diyil ilerde birgün lazım olursa sokakta filan kullanmak için

Mert Can L.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu işlerle uğraşmış biri olarak sana tavsiyem boks veya kick boks olur çünkü dışardaki kavgalarda herşey bir anda gelişir genelde yumruk atmayı bilen sağlam yumruk atan ve dayanıklı olarak kazanır boks veya kick boks sana hem güç hem dayanıklılık kazandırır başka bir spor düşünme bence taekwondoyla felan kendini koruyamazsın bunun için 3 spor var gerçekci olalım arkadaşlar ya mma ya kick boks yada boks sana gereken özgüven olsun sağlam duruş olsun dayanıklılık olsun hepsini kazandırır.