hangi dövüş sanatı bana uygun?

Bu konuyu okuyanlar

emirhangoktekinn9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arkadaslar tam 178 boyunda 62 kiloyum boyuma göre zayıfım kendimi savunmak için ve olası bir kavga anında döbüşmek için hangi dövüş sanatını secmeliyim ?

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
arkadaslar tam 178 boyunda 62 kiloyum boyuma göre zayıfım kendimi savunmak için ve olası bir kavga anında döbüşmek için hangi dövüş sanatını secmeliyim ?
Yaşın kaç üstad? Böyle bir soruyu sorduğuna göre yaşın genç sayılır. Bunu söylememin sebebi anlık düşüncelerin çok farklılık gösterecektir.
Olası bir kavgada dövüşmek için spor araştıracağına farklı konulara fikir yormanı önereceğim ama muhtemelen kızacaksın. Spor yap vücudun zinde kalsın bir şekilde dövüşürsün. :)

mutahhar

Müdavim
Reaksiyon puanı
15

dövüş değil savunma sanatı. tavsiyem kavgadan uzak dur. testosteron insana neler yaptırır neler :D

emirhangoktekinn9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yaşın kaç üstad? Böyle bir soruyu sorduğuna göre yaşın genç sayılır. Bunu söylememin sebebi anlık düşüncelerin çok farklılık gösterecektir.
Olası bir kavgada dövüşmek için spor araştıracağına farklı konulara fikir yormanı önereceğim ama muhtemelen kızacaksın. Spor yap vücudun zinde kalsın bir şekilde dövüşürsün. :)
evet abi gencim ama kendimi savunmam gerekiyor dimi

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
1-yaşın müsait

2-hangisi olacağına en iyi kararı senin vermen gerek ,kendi vücudunu,ruhunu bilen tek sensin.
ama şöyle düşünelim,neden hoşlanırsın,mesela güreşmek hoşuna gidiyorsa judo,aikido türü takılırsın
yok ben tekme yumruk seviyorum dersen, teakwando tekme ağırlıklı,boks yumruk,muay thai her ikisinin karışımı sen 1 sene içinde ön kavgaya hazır hale sokar.

3-kavgacı yapın varsa ,sana şunu söyleyeyim ,bu spor salonlarında ömrün kısa olur,zira ya üst kemerler yada hoca senin fişini çekerler,hayır kovmazlar
ama kovmaktan beter ederler,sende ufaktan kaybolursun.
bu salonlarda ,saygıya çok önem verirler,sabır azim sebat etmek lazım

4-1 sene içinde ön kavgaya hazır olursun demiştim ya,bu senin yenilmez yapar demedim,sadece eskiden 3 5 yumruk yerken bunu 1 indirmiş olursun

5-2 -3 sene sonra ,eğer devam ediyorsan ki,ortam oluşsa dahi kavgadan kaçmaya başlarsın,zira haklı olup adamı dövsen dahi,hakim seni suçlu görür
bu tür spor yapanları silah olarak görmekteler,yalanda değil.

6-hoca sana salonda anlatır,gideceğin yolu gösterir,çalışmak sana kalır,salondaki çalışma yeterli gelmez,zamanla bunu fark edersin.

7-GSM spor salonları eğer kurallar değişmediyse ücretsiz olmalı,oralarda ise karate,teakwando,judo,boks,güreş standart olarak vardır

sana bol şans ,umarım isteğin gibi spor yapacağın yer bulursun