Hangi dile geçilmeli?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ozmen_celik

Asistan
Ben kesinlikle backend dili olarak C# tavsiye ederim neden mi ? Hem güncel günümüz teknolojilerine yatkın hem masaüstü-web-mobile ( cross platform ile wp-ios-android ) kodlayabiliyorsun birde netcore ile linux macOS ve windows ortamında geliştirebiliyorsun. Fakat her halükarda hangi dili seçersen seç frontend kısmında da bilgin olmalı o yüzden html css ve javascript te öğrenmelisin. Çünkü Masaüstü dışında diğer platformlarda ihtiyaç duyacaksın.

EtiJhin

Asistan
Ben kesinlikle backend dili olarak C# tavsiye ederim neden mi ? Hem güncel günümüz teknolojilerine yatkın hem masaüstü-web-mobile ( cross platform ile wp-ios-android ) kodlayabiliyorsun birde netcore ile linux macOS ve windows ortamında geliştirebiliyorsun. Fakat her halükarda hangi dili seçersen seç frontend kısmında da bilgin olmalı o yüzden html css ve javascript te öğrenmelisin. Çünkü Masaüstü dışında diğer platformlarda ihtiyaç duyacaksın.
Yavaştan xhtmlye ve css3'e başlamayı düşünüyorum aslında html5den başlıyacaktım (arasındaki farkı bilmiyorum) ama birkaç yerde okudum html5 için javascript bilgisi gerekiyormuş gerekiyormuştan kastım daha işlevsel olmasını sağlıyormuş o yüzden şimdi xhtml ve css3 eğtimine başladım ardından javascript öğrenmeye çalışacağım.Teşekkürler.

stat counter