Hangi devirdeler

Bu konuyu okuyanlar

Munzurlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Selam dostlar bugün yeni seri iphoneler tanıtıldı lakin kafama takilan sorular
Ortalığı galyana getirip ortaya çıkan tipsiz bir telefon
Çok büyük marifet gibi tanıtılan gece modu
Ve flash haber 3200 mah pil kapasitesi
Ülkemiz Kuru ile ortalama 12/14.000₺ aralığında olacak bu telefon
Android kanadında olan en orta sekmekt bile bukadar rezil bir özellikte telefon çıkarmadı nerede kaldı iPhone

M

Murat Burç

SDN Okuru
Selam dostlar bugün yeni seri iphoneler tanıtıldı lakin kafama takilan sorular
Ortalığı galyana getirip ortaya çıkan tipsiz bir telefon
Çok büyük marifet gibi tanıtılan gece modu
Ve flash haber 3200 mah pil kapasitesi
Ülkemiz Kuru ile ortalama 12/14.000₺ aralığında olacak bu telefon
Android kanadında olan en orta sekmekt bile bukadar rezil bir özellikte telefon çıkarmadı nerede kaldı iPhone
Neyi rezilmiş telefonun? EN güçlü mobil işlemci, çok rekabetçi ekran, piyasanın ilk 4ünde yer alacak video performansı, ön tarafta 4k 60 fps video kaydı

40 yıllık androidçiyi apple savunur duruma düşürdünüz. Adamlar taş gibi telefon yapmış çıkarmış vurmuş masaya.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Kamera modülü bence de çirkin görünüyor ama en azından o modül siyah değil. Bence pixel 4’ünki daha da çirkin olacak :(

Ama söylemeliyim ki bu iphone olmuş çünkü en kötü yanları düzeltilmiş,en iyi yanları ise daha iyi olmuş. Selfiede 4k60fps,daha stabil 4k60fps çekebilme,daha iyi kamera yazılımı(deep fusion mu ne işte her neyse),müthiş hdr yazılımı,en güçlü işlemcinin daha da güçlü olması ama bence en önemli şey işlemci verimliliği. Her ne kadar 8 çekirdeğe geçmedikleri için üzülsem de bu verimlilik çok iyi olabilir; Pro modelleri önceki modellere göre 4 saat daha fazla batarya ömrü sünüyor diyorlar. Eğer bu doğruysa apple en büyük sorunlarından birini çözmüş olabilir.

Önceki iphonelar aşırı yavaş olan 5w adaptörü ile veriliyordu ve gece çekimlerinde çöptü. Ama artık bunlar düzeldi.

Apple,apple standartlarına göre güzel iş çıkardı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hangi masaya vurmuş 3200 mah 18w şarjlami iPhone masaya vurdu Android te bu özellikte olup yarı parasina telefon var 3200mah pil 4k 60 FPS video kaç dakka çekecek iphone dünya para ver üstüne taş gibi telefonla yedek akü ile gez çok saçma
iPhone 8 Plus 2 nesil daha eski işlemci daha verimsiz lcd ekran 2700 mah pil 5.5 inç ama 16:9 ekran ile birlikte 1 saat 30 dakika 4k 60 fps kaydını %55 şarj ile yapıyor.
Yani 8 Plus bile 3 saat kesintisiz 4K 60 FPS video kaydı yapabiliyor.

Ayrıca XS 1 nesil dha yeni işlemci 2700 pil ve daha verimli ekran ile 10 dakika PUBG oynanıldıktan sonra %100'den düşmüyor (appleın %100de uzun süre şarjı dayanır.)
Ondan sonra 10 dakika 4k 60 fps video kaydı yapılıyor %5 şarj düşüyor. Kabaca yine 3-3.5 saat 4K 60 FPS video kaydı verecek.

11 Proda 3200 pil var aynı ekran boyutu ile onun da 4.5 saat civarı 4K 60 FPS video kaydı kapasitesi var.

EN büyük rakibi Samsungun S10 Plusunda 15, note 10'unda 25 watt şarj var.

Huawei amirallerinde 40 watt fakat huaweinin herhangi bir modeli bu cihazların yanından geçemez.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Harbiden Samsung hala 15w’ta. Elbette kötü değil ama apple bile onları geçmiş artık.

Umarım s11 ile daha yenilikçi bir kamera kullanır ve o 25w adaptörü kullanır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Harbiden Samsung hala 15w’ta. Elbette kötü değil ama apple bile onları geçmiş artık.

Umarım s11 ile daha yenilikçi bir kamera kullanır ve o 25w adaptörü kullanır.
Samsung 48 ve 64 Megapiksel büyük sensörlü kamera üretip prestij serisinde 10. yıl cihazlarında kullanmayan bir firma.

Çok gevşediler. S7'den beri pratikte aynı sensör. Diyaframla oynayıp duruyorlar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Maalesef öyle :(

Artık uyanmaları lazım
11400 para istiyorlar zaten. Note 10 Plus'un 4300e garantisiz bulunan OP7 Prodan ne üstünlüğü var.
Ekran daha akıcı cihaz daha akıcı. kamera olsa olsa 3 tık altında.İkisi de garantsizi olsun samsung 8000e falan geliyor ki imei atmak da imkansız diye biliyorum samsunglarda yanılıyor olabilirim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Olsa olsa kamerada daha iyi. Yinede şahsen ben her türlü op7 proyu tercih ederim. İmei olayı doğru olabilir çünkü Samsung çokta dikkat etmediğimiz önlemler alabiliyor.

Doğrusu ben zaten riski almazdım ama yinede 1500₺’de ucuz değil yani. Yurtdışından s10 plus getirtmeyi planlıyordum ama o fiyat beni korkuttu diyebilirim.
BEnim arkadaşım tertemiz OP7 Pro aldı. 15-16 gün sonra göreceğim çok merak ediyorum cihazı. Ben de garantsiz cihaz alacağım bundan sonra ama OP5T daah 1.5 senesini doldurdu inşallah daha bir 2.5 sene kullanırım.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hangi masaya vurmuş 3200 mah 18w şarjlami iPhone masaya vurdu Android te bu özellikte olup yarı parasina telefon var 3200mah pil 4k 60 FPS video kaç dakka çekecek iphone dünya para ver üstüne taş gibi telefonla yedek akü ile gez çok saçma

Dostum 18w hızlı şarj neye yetmiyor? 3200mah bataryayıda eski 1700mahla karıştırma tamam ekran büyüdü ama daha verimli panel, daha güçlü verimli işlemci çıkarttılar androiddeki karşılığı 5000mah o 3200 mah'ın. Ayrıca hızlı şarj gayet iyi rakamlara bakıp psikolojik tatmin peşinde olmamak lazım fazla hızlısıda sıkıntı bunun. Video konusunda zaten en iyisi apple bunu daha da ileri taşıdılar bunlarıda görün. Apple tr ve vergi politikasını eleştiriyoruz tamam ama türkiye hariç dünyada hala en alınası marka apple iphone'dur. İşlemci gpu'su sd855'in 2 katı iyi deniyor mesela bu bile efsane bir şey ütümü yapsın telefon.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Ben xr ın yerine gelen 11 modelini beğendim abi. Zaten tekrar iPhone a geçmek için bu lansmanı bekliyordum. (s9 kullanıyorum)
Xr ın fiyatınında 7400 den 6500 e düştüğünü görünce tamamdır bu iş dedim. Tahminimce iPhone 11 in fiyatı 7500 ü geçmezse 11 i alırım. Geçerse de 6500 e xr alır yoluma devam ederim.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
1 yıldır forumdayım iphone çöp diyorum anlamıyorlar (sakalımda var niye böyle oluyor anlamıyorum?)

Munzurlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
1 yıldır forumdayım iphone çöp diyorum anlamıyorlar (sakalımda var niye böyle oluyor anlamıyorum?)
Olurmu üstadım iPhone çöp demek hakaret alıyorlar 12.000tl ver 3200 mah pilli telefon al görende kendi kendine ucuyo sanacak

Betonmikseri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam kusura bakmayın ama arkadaşta xs 64gb modelinden vardı Amerika'dan getirmişti. Onunla p20 proyu karşılaştırma imkanım oldu. Benim o zamana kadar kullandıklarım telefon değilmiş. Ekranı ayrı olay, kamera performansı apayrı, akıcılık zaten söylemeye gerek yok. Yani bilemiyorum android fiyat/performans olarak gerçekten parasını hak ediyor ama o iphone'daki mükemmellik yok maalesef.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Beyazlamamış... birde sadece türkiyede çöp çünkü ekonomik olarak batak yer. Dünyada kral gideri var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam kusura bakmayın ama arkadaşta xs 64gb modelinden vardı Amerika'dan getirmişti. Onunla p20 proyu karşılaştırma imkanım oldu. Benim o zamana kadar kullandıklarım telefon değilmiş. Ekranı ayrı olay, kamera performansı apayrı, akıcılık zaten söylemeye gerek yok. Yani bilemiyorum android fiyat/performans olarak gerçekten parasını hak ediyor ama o iphone'daki mükemmellik yok maalesef.

Kesinlikle iphone pahallı olmasa kim bakar androide o da bu ülkede pahallı. Adamların hem işlemcisi hem yazılımı hemde sağlamlığı ve garantisi daha iyi.

Munzurlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tamam doğru ios başlı basina. İyi bir işletim sistemi ama son çıkan model fiyat yaramaz