Hangi Dağıtım Daha İyi?

Bu konuyu okuyanlar

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Cd Seyfullah'ın cd kabının içindeydi. Gören müzik cdsi sanıp almıştır. :)

Üzerine Mint 7 Gloria diye yazmıştım ama alan ne bilsin Mint ne? Ubuntu diyorum ilk duyan herkes ne! diyor. :)

ultrAslan91

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar elimde Mandriva, Ubuntu ve Mint var. Linux konusunda daha yeni olduğum için hangisini kurmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Diskimde 15 GB kadar bir alan ayırdım. Bu alan Mandriva için yeterli mi?

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Arkadaşlar elimde Mandriva, Ubuntu ve Mint var. Linux konusunda daha yeni olduğum için hangisini kurmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Diskimde 15 GB kadar bir alan ayırdım. Bu alan Mandriva için yeterli mi?

Evet yeterlidir. Benim önerim Ubuntu. Mandriva'da karar kıldıysan kurabilirsin. :)

SmiLey

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
Mint kur Ubuntu'nun daha iyisi.

SmiLey

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
Ben mint kullanıyorum memnunum.Ubuntu'dan tek farkı görünümü ve birlikte gelen media player ve kodekleri.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Ben mint kullanıyorum memnunum.Ubuntu'dan tek farkı görünümü ve birlikte gelen media player ve kodekleri.

Birde daha iyisi demesek güzel olur :)

Media codeclerinin kurulmuş olması daha iyi olduğu anlamına gelmez :) Kısıtlı miktarda özgür olduğu anlamına gelir :wink: Tabi bu işin felsefi kısmı, ama mesela ben editlenmiş sistemlerden pek hoşlanmıyorum, ve benim için şart olan 64 bit desteği Mint'te epey bir sorunlu :)

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar rica ederim biri ne kullanacağım diye sorduğu vakit tarayıcı taraftarlığı gibi bir dağıtımı tutup bunu kullan demeyelim. İlk kullanacak kişi en az hangisinde zorlanacaksa onu söyleyelim. Zaten bir süre kullandıktan sonra herkes kendi dağıtımını buluyor. Hiçbir Linux kullanıcısı bir dağıtımda sabit kalmaz, özgürlüğün tadını çıkarmak için gezer; kendine en uygun olanında karar kılar.

komoL

Asistan
Reaksiyon puanı
6
ubuntu 9.10 bende yeni kullanıcıyım tavsiye ederim. kullanımı ara yüzü ve hızı mükemmel:)

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
ubuntu 9.10 bende yeni kullanıcıyım tavsiye ederim. kullanımı ara yüzü ve hızı mükemmel:)

Özellikle ext4 dosya birimiyle kurduysanız açılış kapanış hızı insanı kendine hayran bırakıyor, bunun dışında ext4 birimler arası dosya transfer hızları beni dahi şaşırtmıştı. :)

komoL

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Özellikle ext4 dosya birimiyle kurduysanız açılış kapanış hızı insanı kendine hayran bırakıyor, bunun dışında ext4 birimler arası dosya transfer hızları beni dahi şaşırtmıştı. :)

evet o şekilde kurdum:) bilgisayarım p4 2.80ghz 1gb ram 128mb ekran kartı normalde windows'ta iki işlem yaptığım da kasıyordu ve geç açılıyordu. Ubuntu'yu kurunca şaşırdım iğiki geçmişim:)

bir daha windows'a dönmem:)

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
şu an mandriva 2010'dayım
benim için ufak tefek eksikleri, hataları olsa da süper bir dağıtım

gvn

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
şuanda pardus kullanıyorum 1 ay sonra ubuntuyu deneyecem malum adamlar okadar cd yolladılar :D bir arada mandrivayı deneyecem galiba :D