Hangi cihazı tavsiye edersniz

Bu konuyu okuyanlar

Chandar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Apple x mi ? Apple 8 plus mı?
Hangi cihazı tavsiye edersniz her karşılaştırmayı göz önünde bulundurarak

Teşekküler

originalldesi

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Iphone bence pişmanlık iphone 5 kullandıktan sonra bunu anladım tabii ki hız konusunda bir şey diyemem ama şarj olarak ve kapalı sistem olduğu için sorun mesela sistemde bir değişiklik yapmak istediğim de çok sorun oluyor ben genelde yanım da flash taşımam telefonumu ve kablosunu taşırım zaten kablo taşımasam da olur herkes de var dosya aktarımı yapacağım zaman telefonumu kullanırım iphone da bu mümkün değil ve birde ücretli uygulamaları ücretsiz kurmak sorun :D Uygulama satın almayı sevmiyorum elimde ki parayı ona harcamak istemiyorum internetten apk indiriyorum iphone da bu yapılıyor ama ileride sorun yaratıyor bir güncelleme gelince bu arada derdim iphone dan soğutmak falan değil sadece iphone aldığınız da karşılacağınız durumları söylemek istedim önceden kullandıysanız sorun yok :) Iphone X alabilirsiniz her zaman en yenisi en iyisidir ;)

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Iphone x ekran konusunda daha basarili bir urun oldugu bi gercek. Hem ekran/kasa orani hemde amoled panelle daha canli renklerin sundugu kullanim deneyimi daha memnun edici.

Bir diger farklilik ise iphone x'de bulunan faceid. Bu durum 8 plus'da touchid olarak bulunmakta.

Iki model arasindaki garklilik bunlar. Baska hicbir fark bulunmamakla birlikte hatrisayilir bir fiyat farki soz konusu.

Eger bu fiyat farki butcenize uyuyor ise tavsiyem iphone x alamaniz yonundedir. Yok biraz zorlayarak butceyi ayarliyorum diyorsaniz hic kendinizi hic zorlamayip iphone 8 plus alabilirsiniz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Iki model arasindaki garklilik bunlar. Baska hicbir fark bulunmamakla birlikte hatrisayilir bir fiyat farki soz konusu.
Hocam X'in ikinci kamerası hem daha düşük diyarama (F2.4 vs F2.8) hem de OIS'e sahip ayrıca X ön kameraa portre moduna sahip bunları unutmayalım.

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
X abi. Hani X’in tasarım falan farklı ama ikisi de parasını hakketmiyor bu net.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Hocam X'in ikinci kamerası hem daha düşük diyarama (F2.4 vs F2.8) hem de OIS'e sahip ayrıca X ön kameraa portre moduna sahip bunları unutmayalım.

Ana kamerada iksinde de ois mevcut. Iphone x'in telefoto lensinde de ios mevcut. Telefoti lens sadece portre modunda ve 2x zoom gibi durumlarda aktif oldugu icin cok kayip soz konunusu olusturmuyor.

Diyafram degerleride ayni sekilde ana lenslerde diyafram ikisinde de f1.8 degerinde. Sizin bahsettiginiz telefoto lens diyafram degerleri. Bu durum karanlik ortamlarda noise olusmasina sebep olan bir durum degil. Bu durumda 8 plus telefoto lensi karanlik ortamlarda gorevini x'inkine gore biraz daha kotu yapiyor yada devreye girmiyor. Ama bu lux degerleri ikisi arasinda cok degil. 10-20 lux gibi bir parlaklik farki olusturuyor.

Bu kucuk farklara ragmen hala fiyat farki oldukca fazla.

X'in on kameradaki portre modunu bu durumlarin disinda tutuyorum. Cunku o pratikte fark edilen bir fark :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
İPhone X Apple'in gözde telefonu olduğu için diğer modellerdeki gibi sorun yaşamazsın

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Ben kesinlikle X alınması taraftarı değilim.Hem tasarım (bana göre) kötü hem iphone 8 plus ile arasında çok bir donanım farkı yok.Hem de bana göre en önemlisi daha lansmanda bile patates olan göz tarama sistemi ya tamam kötü çalışmıyordur ona laf yok ama 1 sene içerisinde (büyük ihtimalle) öncellikle android cihazlarda göreceğimiz ekrandan parmak izi okuma teknolojisi gelecek yaygınlaşacak.Apple bunun yeni modelini çıkarttığında hem parmak izi hemde yüz tanıma sistemi olacak.Eee X alanlar ne oldu kobay faresi , denek hem parmak izi yok hemde o kadar para vermişler.Ben olsam x almazdım.8 plus daha bir hoşuma gitti benim.Üstelik ciddi bir fiyat farkıda var.

---- Mesajlar birleştirildi ----

İPhone X Apple'in gözde telefonu olduğu için diğer modellerdeki gibi sorun yaşamazsın
Nasıl yaşamazsın foruma yazan olmadımı sanki hiç "X" alıpta sorun yaşayan.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ben kesinlikle X alınması taraftarı değilim.Hem tasarım (bana göre) kötü hem iphone 8 plus ile arasında çok bir donanım farkı yok.Hem de bana göre en önemlisi daha lansmanda bile patates olan göz tarama sistemi ya tamam kötü çalışmıyordur ona laf yok ama 1 sene içerisinde (büyük ihtimalle) öncellikle android cihazlarda göreceğimiz ekrandan parmak izi okuma teknolojisi gelecek yaygınlaşacak.Apple bunun yeni modelini çıkarttığında hem parmak izi hemde yüz tanıma sistemi olacak.Eee X alanlar ne oldu kobay faresi , denek hem parmak izi yok hemde o kadar para vermişler.Ben olsam x almazdım.8 plus daha bir hoşuma gitti benim.Üstelik ciddi bir fiyat farkıda var.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Nasıl yaşamazsın foruma yazan olmadımı sanki hiç "X" alıpta sorun yaşayan.

Onlar alışamayıp beğenmedikleri için sorun yaşadılar ben hiçte yazılımsal problem yaşayanı görmedim

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
yanlışmıyım? İos 11 İphone X'e göre tasarlandı

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ben ayarlarda sıkıntı yaşayanı hatırlıyorum.Depolama vesaire hatalıydı.
Yanlış hatırlıyor olabilirsin öyle bir sorun yok sadece kullanmayı beceremeyenler ve defolu İPhone x kullanıcıları vardı bir ara şimdi yok

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Yanlış hatırlıyor olabilirsin öyle bir sorun yok sadece kullanmayı beceremeyenler ve defolu İPhone x kullanıcıları vardı bir ara şimdi yok
Bilmiyorumda zaten onun dışındada almamak için neden belirttim ha ekran gövde oranı illa da iyi olsjn diyodur yarı fiyatına onlarca telefon var seçsin birini

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Yeni bir deneyim istiyorsa İphone X istemiyorsa Face id'i porte modunu falan umursamıyorsa İphone 8 Plus daha iyi tercih olacaktır

Chandar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim