Hangi Antivirüsün Tespiti Daha İyi?

Bu konuyu okuyanlar

filtrekahve

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
0
Almanya'da Computer Bild tarafından 8 antivirüs motorunun son versiyonlarının 'tespit etme yetenekleri' karşılaştırıldı. İşte sonuçlar.

Avrupa'nın tanınmış teknoloji yayınlarından Almanya merkezli Computer Bild antivirüsleri karşılaştırdı. Tespit etme yetenekleri üzerine yapılan araştırmayı gerçekleştiren ise Andreas Marx liderliğinde AV-Test labs. 8 popüler antivirüsün motorlarının son versiyonlarının gerçekleştirildiği ve Panda'nın ikinci sırayı aldığı testin sonuçları şu şekilde;

bild1245998702.jpg

Computer Bild araştırmasında sıralama bu şekilde.

1. G-Data; %99,8
2. Panda; %99,6
3. Bullguard; %99,5
4. Symantec; %99,3
5. F-Secure; %97,7
6. Avira; %97,5
7. McAfee; %96,6
8. Kaspersky; %96,3

:: Bu sekiz antivirüs içerisinde kullandığınız var mı?

Bilgi için:
Panda
Yazan: Melih Çelik
SDN - http://shiftdelete.net

Tsunmys

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Kaspersky varken diğerleri hava alırlar :yes:

b____t

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ya ben avast kullanıyorum. diğerlerininde neredeyse hepsini denedim. avast pek beğenilen bi program deil ama 1,5 senedir hiç bi problem yaşamadım. bilen varsa paylaşırsa sevinirim, neden avast bu kadar gündem dışı???

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Her test merkezi Farklı bir liste Çıkartıyor Buda Son derece Doğal Çünkü 1 Milyondan fazla Virüs ve Malware çeşidi Var Bide bunların Türevleri . Her Test Merkezi ayni Virüs ve malware ler test yapmadığına göre Her Test merkezinin Ayrı Sonuçlar Çıkarması Doğal . Ama Piyasada en Fazla Sivrilen 2 Antivirüs var NOD32 ve Kaspersky Internet Security 'dir

alamut72

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Eset in üstüne tanımam. Araştırmaya eklememişler ama yazıyım dedim

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Benim AVG nerde yaa listeye bile koyma zahmetinde bulunmamışlar... Ben kullanıyorum diyemi yoksa...

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Avira kullanıyorum memnunum.NOD32 geleni direk içeri alıyor.Taradığımda o bulamadı kaspersky buldu kaspersky'nin bulamadıklarını avira buldu :D Karışık oldu ama benim bilgisayarımda bunlar oldu :D

spilay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lazerboy arkadaşımın yazdıklarına aynen katılıyorum. 18 yıllık blg. sahibiyim. Norton,Kaspersky,nod32,Avg,Biraz Avast,Panda kullandım. Yıllardır Avira ile devam ediyorum. Kusursuz diyemem. Ama free olan bir programa göre gerçekten çok güzel. Özellikle AV-Comparatives - Independent Tests of Anti-Virus Software - Welcome to AV-Comparatives.org sitesini aylık takip etmeye çalışıyorum. Arkadaşlarımın farklı görşler belirtmesi gayet normal. Kim hangisinden umduğu performansı alıyorsa onun için en iyi antivirüs programı odur. Benim için şu an Avira. Sonra değişirse ben de değiştiririm programımı.