Hangi Antivirüsün Tespiti Daha İyi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

filtrekahve

Doçent
Onursal Üye
Almanya'da Computer Bild tarafından 8 antivirüs motorunun son versiyonlarının 'tespit etme yetenekleri' karşılaştırıldı. İşte sonuçlar.

Avrupa'nın tanınmış teknoloji yayınlarından Almanya merkezli Computer Bild antivirüsleri karşılaştırdı. Tespit etme yetenekleri üzerine yapılan araştırmayı gerçekleştiren ise Andreas Marx liderliğinde AV-Test labs. 8 popüler antivirüsün motorlarının son versiyonlarının gerçekleştirildiği ve Panda'nın ikinci sırayı aldığı testin sonuçları şu şekilde;

Computer Bild araştırmasında sıralama bu şekilde.

1. G-Data; %99,8
2. Panda; %99,6
3. Bullguard; %99,5
4. Symantec; %99,3
5. F-Secure; %97,7
6. Avira; %97,5
7. McAfee; %96,6
8. Kaspersky; %96,3

:: Bu sekiz antivirüs içerisinde kullandığınız var mı?

Bilgi için:
Panda
Yazan: Melih Çelik
SDN - http://shiftdelete.net

b____t

Üyecik
ya ben avast kullanıyorum. diğerlerininde neredeyse hepsini denedim. avast pek beğenilen bi program deil ama 1,5 senedir hiç bi problem yaşamadım. bilen varsa paylaşırsa sevinirim, neden avast bu kadar gündem dışı???

NikeSteeL

Dekan
Her test merkezi Farklı bir liste Çıkartıyor Buda Son derece Doğal Çünkü 1 Milyondan fazla Virüs ve Malware çeşidi Var Bide bunların Türevleri . Her Test Merkezi ayni Virüs ve malware ler test yapmadığına göre Her Test merkezinin Ayrı Sonuçlar Çıkarması Doğal . Ama Piyasada en Fazla Sivrilen 2 Antivirüs var NOD32 ve Kaspersky Internet Security 'dir

stat counter