Half-life Eskisi Kadar Gerçekçi Değil mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Dazu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
original.jpg

Half-life başarısını kanıtlamış oyunlar listesinde.Zamanla oyun bünyesine yeni efektler,zırhlar,karakterler ve daha birsürü yenilikler ekleyerek oyuncularının beğenisini dahada arttırdı ve listede kalıcı gibi görünüyor.Fakat şu sıralar oyunda orjinalliğin dışına çıkıldığı konusunda dedikodular var.

Bende doğruluğunu merak ettim ve birkaç araştırma sonucunda şu verilere ulaştım.Evet dedikoduların gerçeklik payı var fakat oyunun birkaç bölümünde göze çapıyor ve gerçekten dikkat gerektiriyor.Kısaca söylemek gerekirse kırsal kesimlerdeki musluk vanaları,yine kırsal bölgelerde duş kabinleri,o döneme uygun olmayan yansıtıcı ve parlak nesneler.

xlarge.jpg

Half life 2'de esir düşen insanların kıyafet ve makyajları sanırım son gelen modlarda oldukça ilgi çekiyor.Karakterlerin parlak deri ceketleri,modern giyim tarzları ve makyajları rahatsız edici ve hikayenin geçtiği döneme uygun bile değil.Gerçekçilik tamamen ikinci plana atılmış ve HL2 sevenlerini üzmüş durumda.Umarım yetkililer en kısa zamanda bu durumu düzeltir ve biraz olsun gerçekçi olabilirler.

Yazımın niteliğini koruması için birde kısa bir video yayınlıyorum.İyi seyirler.

[video=youtube;w0g-13504NA]http://www.youtube.com/watch?v=w0g-13504NA[/video]​

Dazu.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Half Life serisi güzel elbette ama fazla şişirilmiş bir balon olduğunu düşünüyorum. Kısıtlı ve tekdüze bir oynanışı vardı.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bir oyunsever olarak her oyunseverin yapacağı gibi bu sözleri söylemem gerekir.
Bu ne saçma konudur, bu ne saçma başlıktır ?
xlarge.jpg

Bu grafik neyin nesi ?
Hangi oyuna ait, neden bu konuya konulmuş ?
Half Life 2, 2004'te çıkmış bir oyuna, 9 yıl önce çıkmış bir oyuna eskisi gibi gerçekçi değil demek neyin kafası ?
İçip içip mi yazıyorsunuz yoksa 14 yaşında falan mısınız anlamadım ki ?
Hayır konu dışına yazsan şu yazdıklarını böyle tepki vermeyiz ama oyun haberlerinde bu saçmalığın ne işi var ?
Attığın resimler Half Life 2'ye bile ait değil, video da dahil hepsi Cinematic Mod'a ait.
Bunu biliyor muydun, bilmeden mi yazıyorsun ?
Biliyorsan koyma amacın ne, niye belirtmedin ? Bilmiyorsan zaten cahilliğine diyecek birşey yok.
Neyse bir deli kuyuya taş atmış, bir akıllı olarak peşinden gitmeyelim.

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Bir oyunsever olarak her oyunseverin yapacağı gibi bu sözleri söylemem gerekir.
Bu ne saçma konudur, bu ne saçma başlıktır ?
xlarge.jpg

Bu grafik neyin nesi ?
Hangi oyuna ait, neden bu konuya konulmuş ?
Half Life 2, 2004'te çıkmış bir oyuna, 9 yıl önce çıkmış bir oyuna eskisi gibi gerçekçi değil demek neyin kafası ?
İçip içip mi yazıyorsunuz yoksa 14 yaşında falan mısınız anlamadım ki ?
Hayır konu dışına yazsan şu yazdıklarını böyle tepki vermeyiz ama oyun haberlerinde bu saçmalığın ne işi var ?
Attığın resimler Half Life 2'ye bile ait değil, video da dahil hepsi Cinematic Mod'a ait.
Bunu biliyor muydun, bilmeden mi yazıyorsun ?
Biliyorsan koyma amacın ne, niye belirtmedin ? Bilmiyorsan zaten cahilliğine diyecek birşey yok.
Neyse bir deli kuyuya taş atmış, bir akıllı olarak peşinden gitmeyelim.

aşağı yukarı senin yazacaklarını yazacaktım... üşendiğimden yazmadım... sen yazmışsın eline sağlık... ben de dedim ne oluyor yeni half-life mı çıktı da kıyaslıyor... neyi neyle kıyaslıyor onu bile anlamadım...

Dazu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Olumsuz veya olunlu yorumlariniz icin tesekkur ederim :) İlk olarak bayan karakter oyuna ait diye bir cumle kullanmadim.Oyunun takipçileri zaten biliyorlar bilmeyenlere tercuman olmussunuz tesekkurler.O resmi koymamin sebebi karakterin oldugu donemle kendisinin ve yuzundeki abartili makyaj tonlarinin uyumsuz olmasi ve bunun half lifedeki karakterlere benzetiliyor olmasi.Resmi oyunun orjinal platform sitesinden aldim.Konuyla iliskilendirilmisti.Konuyu anlamamis olmanizida cok gormuyorum.Biraz dar kafaliyiz millet olarak uzgunum ki oyle.Biraz ingilizceniz varsa sevdiginiz oyunlarin orjinal site ve forumlarini takio edin lutfen..sevgilerimle :)

YAzar KAlemi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yav dar kafalı millet diyo, ilk önce kendine bak. Cahil misin değil misin, ondan sonra istediğin kişiye yorumunu yap. Doğru düzgün anlatamamışsın ki doğru düzgün anlayalım.
1. Verdiğin kadının fotoğrafıyla Half-Life'ın yakından uzaktan bir ilişkisi yok, madem varsa onu açıklasaydın.
2. Sonradan yorum olarak düzeltiyosun '' Bu kadın dönemine göre çok makyajlı olmamalı '' diyosun da, o Half-Life değil, başka başlık açsaydın madem.
3. Verdiğin video ne alaka ? O Half-Life çıktıktan çooook sonra yapılan bi mod. Cidden önceden yorum yapanlara katılıyorum ( rohirrim ve Ben Kenobi'ye ), 3 kelime; bu, neyin, kafası!o_OCahillerin, etrafındakilere cahil demelerine dayanamıyorum, çok sinirim bozuluyo :mad:

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Yav dar kafalı millet diyo, ilk önce kendine bak. Cahil misin değil misin, ondan sonra istediğin kişiye yorumunu yap. Doğru düzgün anlatamamışsın ki doğru düzgün anlayalım.
1. Verdiğin kadının fotoğrafıyla Half-Life'ın yakından uzaktan bir ilişkisi yok, madem varsa onu açıklasaydın.
2. Sonradan yorum olarak düzeltiyosun '' Bu kadın dönemine göre çok makyajlı olmamalı '' diyosun da, o Half-Life değil, başka başlık açsaydın madem.
3. Verdiğin video ne alaka ? O Half-Life çıktıktan çooook sonra yapılan bi mod. Cidden önceden yorum yapanlara katılıyorum ( rohirrim ve Ben Kenobi'ye ), 3 kelime; bu, neyin, kafası!o_OCahillerin, etrafındakilere cahil demelerine dayanamıyorum, çok sinirim bozuluyo :mad:

Sizde bu konunun neredeyse 3 yıl önce açıldığına dikkat edin.