Bu konuyu okuyanlar

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Keyifli okumalar!

Screenshot_1.png

Soru: Kısaca kendinizden bahseder misiniz?
Cevap: ShiftDelete.Net'in kurucusuyum. Lisans eğitimim de Endüstri Mühendisliği. 2 bebek babasıyım.

Soru: Hangi spor dalı ilginizi çeker? Takımınız nedir?
Cevap: Zaman ayırıp yapabildiğim şu sıralar sadece fitness var. Bazen halı saha maçı da yapıyoruz.

Soru: En sevdiğiniz renk?
Cevap: Siyah ve sarı. Büyük sürpriz olmadı sanırım.

Soru: Asla yemem yediğiniz yemek var mı?
Cevap: Yurt dışına çıktığımda domuz eti.

Soru: Hangi okul veya bölüm mezunusunuz? Siz mi okulu bitirdiniz, okul mu sizi?
Cevap: Sakara Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği. Okulu maalesef 7 yılda bitirdim. Cevap olarak; birbirimizi bitirdik destek yeri var.

Soru: Bugüne kadar yaşadığınız olaylarda içinden çıkamayacağınızı düşündüğünüz bir zaman oldu mu?
Cevap: Sitede veriler silinmişti. O gece gerçekten çok zor geçti. Biraz kayıp oldu ama yine de yılları kaybetmedik.

Soru: Hayatınızda bu olay benim dönüm noktam oldu dediğiniz olaylar yaşadınız mı? (@Görkem Say)
Cevap: Google’a yazdığım e-postaya yanıt gelmesi ve bizi iş ortağı olarak eklemeleri.

Soru: Enflason ve dolardan dolayı ülkemizin son durumunu nasıl görüyorsunuz? (@DKN NYZ)
Cevap: Alım gücümüz çok düştü. Dikkat ederseniz, çoğu kişinin telefonu kırık ve yaptırmıyor.

Soru: Yılda ortalama kaç defa yurt dışına çıkıyorsunuz? Bildiğiniz yabancı diller nelerdir? (@AmbaSSadoR)
Cevap: Ayda en az 3-4 kez oluyor. Yılda en az 50 olabilir.

Soru: Levent'e yolu düşen üyeler ofinize bir çay içmeye uğrayabilir mi? Kapınız açık mı?
Cevap: Kapıları düzenli olarak açmak için planlarımız var. Ziyaret günü belirleyeceğiz. Ama şu sıralar, İstanbul’da her ay düzenli okur buluşması yapıyoruz MediaMarkt mağazalarında.

Soru: Öğrencilere tavsiyeniz nelerdir? (@STB)
Cevap: Erken kalkın, spor yapın, sofradan aç kalkın, çok insanla tanışın.

Soru: Gerçekleştiremediğiniz bir hayalinizden bahseder misiniz?
Cevap: ShiftDelete.Net'in ingilizce sürümü. Bu sene hayalimi gerçekleştireceğim inşallah.

Soru: Ölümden yana korkunuz var mı? (@İsyankar97)
Cevap: Kadere inanırım. Hayır da şer de Allah’tan.

Soru: Siyasete girmeyi hiç düşündünüz mü?
Cevap: Bir ara cazip geldi ama artık asla.

Soru: Ülkede değiştirebilecek olsanız neyi değiştirirdiniz?
Cevap: Trafik kurallarına kesilen cezalar konusunda katı olmayı başarırdım.

Soru: Başka bir sektörde yeniden işe başlama seçeneğiniz olsa hangi işte çalışmak isterdiniz?
Cevap: Mühendis olmak isterdim.

Soru: Bazı üyelerin favori insanı olarak gördüğü insansınız, size ne hisettiriyor, ne gibi sorumluluklar yüklüyor?
Cevap: Paylaştıklarıma dikkat ediyorum. Her zaman kendimi güncellemem gerektiğini düşünüyorum. Boş vaktim olamaz.

Soru: İnsanların sizde göremediği ve söylemek istediğiniz bir özelliğiniz var mı?
Cevap: Genelde her şeyi görüyorlar.

Soru: En sevdiğiniz film nedir?
Cevap: Leon.

Soru: Bekar olan üyelere evlilik ile ne gibi önerileriniz olur?
Cevap: Çok geçmeden evlenmelerini öneririm. 1 yıl sonra da sorun yoksa çocuk yapmalarını.

Soru: Hangi burçsunuz? Burç ve astronomiye inancınız var mı?
Cevap: Akrep. Bütün özelliklerini taşıyorum.

Soru: Hayat sizce risklerle daha eğlenceli bir hale geliyor mu?
Cevap: Kesinlikle evet.

Soru: Dışarıdan kendinizi eleştirecek olsanız hangi yönünüzü eleştirirdiniz?
Cevap: Söylenenleri bazen çok takıyorum. Takmamak lazım.

Soru: Sizce kendi imkanlarımız ile daha gelişmiş cihazlar üretebilir miyiz? (DKN NYZ)
Cevap: Kesinlikle evet. Güney Kore modeline bakmak yeterli.

Soru: Keşke yapmasaydım dediğiniz bir an oldu mu? (@Sapplemiwei)
Cevap: İnsan kaynakları yönetiminde daha iyi olsaydım keşke.

Soru: Asgari ücret yakın zamanda belirlendi. Rakam hakkında düşünceniz nedir?
Cevap: Bence rakam iyi ama satın almak istediğimiz ürünler pahalı.

Soru: Şu an internette gelirin en yüksek olduğu alan neresidir? Forum, blog, youtube, haberler vs. (@Szayel)
Cevap: Veri Bilimi.

Soru: Hayvanlara olan ilginiz nedir? Beslediğiniz bir hayvan var mı?
Cevap: Çok severim. Evde köpek besledim. Şu anda herhangi bir hayvan arkadaşımız yok.

Soru: Hayattaki en büyük tutkunuz nedir? (@AmbaSSadoR)
Cevap: Başarmak.

Soru: Kötü olarak betimleyeceğiniz anınız nedir? Nasıl başa çıktınız?
Cevap: Kötü anıları geride bıraktım.

Soru: Türkiye'den sizce neden başarılı girişimler çıkmıyor? Ümidimizi kaybetmeli miyiz? (@erkanbilgin)
Cevap: Çıkıyor ama başarısız olanların çokluğu nedeniyle görülmüyor. En büyük eksik, insan kaynağı.

Soru: Günümüzde artık her şey yazılım ile yapılmaya başlandı. Sizce geleceğin yazılım dili nedir?
Cevap: Ben başladığımda Pascal vardı. Şimdi o kadar çok ki. Gelecekte de değişecek. Şu dil diyemiyorum.

Soru: Girişimcilere öneriniz nedir? (@ardagrbz)
Cevap: Öğrencilere önerimle aynı. Yukarıda var.

Soru: Ne gibi hobileriniz vardır?
Cevap: Counter Strike oynamak, spor yapmak, bebeklerle ilgilenmek.

Soru: Kitap okur musunuz? Favori yazarınız kim?
Cevap: Okurum. Girişimcinin el kitabı şu sıralar tavsiye ettiğim kitap.

Soru: Yalan söylemenin en uygun olduğu durumlar sizce nelerdir?
Cevap: Yok

Soru: Giyim konusunda hangi markalar ilginizi çekiyor?
Cevap: Fendi, Givenchy, Kenzo, Neil Barrett

Soru: Her zaman çalsa yine dinlerim dediğiniz bir şarkı paylaşır mısınız bizimle?
Cevap: Amelie, film müziği

Soru: Türkiye sizce gelecek için fırsat ülkesine dönüşür mü? (@MrTak)
Cevap: Evet

Soru: Akıllı telefon mu bilgisayar mı?
Cevap: Büyük ekranlı akıllı telefon

Soru: Annenize olan düşkünlüğünüzü sosyal medyadan takip ediyoruz. Seçmek zorunda kalsanız anneniz mi, eşiniz mi?
Cevap: Seçmek zorunda kalmam.

Soru: Sizleri izleyen büyük bir genç kitle var, tavsiyeleriniz nelerdir?
Cevap: Yukarıda yazdım.

Soru: Mars gezenine gidecek olsanız yanına alacağınız üç şey ne olurdu?
Cevap: Hiçbir şey. Ne alsam eksik olacak.

Soru: Soru cevap formatlı Onedio, KızlarSoruyor, NedenBen gibi sitelere bakış açınız nedir? (@Coolumsu)
Cevap: Ne kadar içerik, o kadar iyi.

Soru: Ne tür oyunlar oynarsınız? (@ichbinmirac)
Cevap: Counter Strike, COD Mobile

Soru: Shiftdelete.net sitesini kurarken hedefiniz neydi?
Cevap: İnsanlara faydalı olmak.

Soru: Sektörün en iyilerinden olma yolunda sizi bu seviyeye getiren azim ve kararlılık mı yoksa şans etkeni mi? (ardagrbz)
Cevap: İkisi de var.

Soru: Apple ürünlerine karşı özel bir ilginiz var mı? (@okurbaba)
Cevap: Deneyim harikası.

Soru: Bir web sitesi açacaksınız ve adını Shift Delete koydunuz. Nereden geldi aklınıza?
Cevap: Hacking ile uğraşıyordum. O zama nick’im buydu. Bilgisayar dergilerini silmek için çıkmıştım. Bu ismi kullandım.

Soru: SDN logosu hakkında düşünceleriniz nedir?
Cevap: Mükemmel değil mi?

Soru: SDN haricinde uğraştığınız farkı bir iş var mı?
Cevap: Techinside, Sihirli Elma, Sosyopat, Deskfinder, Pembe Teknoloji

Soru: Bugüne kadar site ile ilgili baş ettiğiniz en büyük sorun nedir?
Cevap: Veri merkezinin çökmesi.

Soru: SDN Forum için yeni bir geliştirme planınız var mı? Ayrıca uygulaması olacak mı? (@drift King)
Cevap: Var. Bunu zamanla paylaşırım.

Soru: İş konusunda B planınız oldu mu? SDN başarılı olmasaydı ne yapardınız? (@Usain)
Cevap: Olmadı.

Soru: Yaptığınız işten pek haz almıyor/ sıkılmış gibisiniz. Doğruluk payı var mı? (@Constantin87)
Cevap: Asla sıkılmadım. Yoruluyorum sadece.

Soru: Technopat Sosyal'de Burak Alkan adlı bir yönetici var. İki forum sitesi arasında her hangi bir akrabalık bağı var mı? (@PARAzitCELL)
Cevap: Yok

Soru: Zamanında forumlar ön planda iken, şu an sosyal medya bir adım önde. Gelecekte farklı bir kolun açılacağını düşünüyor musunuz?
Cevap: Kesinlikle evet

Soru: Gittiğiniz ürün toplantıları ve fuarlarda harcamalarınız sizin tarafınızdan mı oluyor yoksa sponsorlar mı karşılıyor? (@TBM)
Cevap: Bazen ben bazen de davet eden firma.

Soru: SDN'in kuruluşundan sonra yakaladığınız başarı size neler hissettirdi? (Allah'ın Kulu)
Cevap: Sorumluluk. Bu çıtayı her zaman bir adım öne taşımak istedim.

Soru: Sektörün çalışma yeri ve saati yok. Bu özel yaşantınızı ne şekilde etkiliyor?
Cevap: Özel hayatım ve iş, birbiriyle entegre oldu.

Soru: 420.000 TL'lik Mac Pro videonuz vardı. Bu video için Apple sponsorluğunda inceleme için bilgisayar size gönderilse tepkiniz ne olurdu? İlk ne denerdiniz?
Cevap: Render yapardım ve oyun oynardım.

Soru: SDN Teknoloji haberleri ve YouTube yayını arasında birini seçme şansınız olsa hangisini seçerdiniz?
Cevap: SDN

Soru: SDN Cevaplıyor dışında başka yayın planlarınız var mı?
Cevap: Kendi kanalım var.

Soru: Forumlar artık eskisi gibi ilgi görmediği herkes tarafından kabul görüyor. İleride kapanması gibi bir durum söz konusu mu?
Cevap: Asla

Soru: Tamamen ShiftDelete.Net markası altında bir telefon üretmek ister miydiniz? Marka-Model nasıl isim verirdiniz? (@Hyper Alpha)
Cevap: Hayır

Soru: Forum da dahil olmak üzere, ShiftDelete sanki aynı yerinde sekiyor gibi, bir hayli yavaş bir gelişim mi var yoksa bu sektörde gidilecek en son nokta bu mudur? (@Waddler)
Cevap: İyi gidiyoruz. Fark yaratacak yenilikler için yeni yeteneklere ihtiyaç var.

Soru: YouTube serüvenine nasıl başlama kararı aldınız? (@SMH525)
Cevap: Video, ifade etmek istediklerim konusunda tam ihtiyacım olan içerik türü.

Soru: Bu seviyeye kadar gelmenin negatif bir yönü var mı? Mesela dışarıda sizi tanıyanların fotoğraf çektirmek istemesi gibi? (@İshak042)
Cevap: Başarılı olmak ve liste başında kalmak için çok çok çalışmak gerekiyor. Yoruluyorum.

Soru: Bir cihaz hakkında inceleme yaparken veya pc kurulumu yeni bir ürün alırken ilk günkü heyecanınız devam ediyor mu? (@Utku92)
Cevap: Kesinlikle devam ediyor.

Soru: Ios ile Android işletim sistemini karşılaştırdığımızda sizce hangisi daha ağır basar?
Cevap: IOS

Soru: Galaxy Fold gibi katlanabilir telefonların piyasası iyice kızıştı ve talepleri yoğunlaştı. Sizin beklediğiniz daha farklı tasarım veya donanım var mı? (@suleymankn64)
Cevap: Daha en iyileri ve uygun fiyatlıları gelmedi. Gelecek sene iyice kızışacak.

Soru: Editör olmak isteyen ve editörlüğe yeni başlayan kişilere kariyerleri konusunda neler önerirsiniz? (@Görkem Say)
Cevap: Güzel Türkçe. Sıkı bilgi.

Soru: ShiftDelete'in fişini çekmeyi düşündünüz mü hiç?

Soru: Shift Delete olarak bildiğimiz ekip bizle arka planda kaç kişi olarak hizmet veriyor?
Cevap: 12 tam zamanlı, 25 dışarıdan çalışan arkadaşımız var.

Soru: Sizlerin eklemek istediği bir şey var mı?
Cevap: Çok yoruldum yanıtlarken :)

Teşekkür ederim. Sizlere de okuyarak vakit ayırdığınız için ayrıca teşekkür ediyorum.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Bu eski mi zaten siyaset bölümü açıldı ?

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,765
Evet. Ufak tefek düzeltmeler oldu fakat keyifliydi. :)

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,765
Soru: Hayat sizce risklerle daha eğlenceli bir hale geliyor mu?
Cevap: Kesinlikle evet.

Soru: Hayattaki en büyük tutkunuz nedir? (@AmbaSSadoR)
Cevap: Başarmak.

Soru: SDN'in kuruluşundan sonra yakaladığınız başarı size neler hissettirdi? (Allah'ın Kulu)
Cevap: Sorumluluk. Bu çıtayı her zaman bir adım öne taşımak istedim.

Soru: Forumlar artık eskisi gibi ilgi görmediği herkes tarafından kabul görüyor. İleride kapanması gibi bir durum söz konusu mu?
Cevap: Asla

Soru: Bu seviyeye kadar gelmenin negatif bir yönü var mı? Mesela dışarıda sizi tanıyanların fotoğraf çektirmek istemesi gibi? (@İshak042)
Cevap: Başarılı olmak ve liste başında kalmak için çok çok çalışmak gerekiyor. Yoruluyorum.

Soru: ShiftDelete'in fişini çekmeyi düşündünüz mü hiç?

En çok hoşuma giden cevaplar.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Bu eski mi zaten siyaset bölümü açıldı ?

Hayır, soru kişisel siyaset hayatı ile ilgili. Forum bölümünün soruyla bir bağı yok.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
ben bu soruyu ne zaman sordum :D
Soru: Forum da dahil olmak üzere, ShiftDelete sanki aynı yerinde sekiyor gibi, bir hayli yavaş bir gelişim mi var yoksa bu sektörde gidilecek en son nokta bu mudur? (@Waddler)
Cevap: İyi gidiyoruz. Fark yaratacak yenilikler için yeni yeteneklere ihtiyaç var.

Sanalexpresscom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hakkı Alkan göründüğünden daha yoğun çalışıyor belli :)

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Hort kokusu aldım. Röportaj için teşekkürler :)

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Soru: Bekar olan üyelere evlilik ile ne gibi önerileriniz olur?
Cevap: Çok geçmeden evlenmelerini öneririm. 1 yıl sonra da sorun yoksa çocuk yapmalarını.
Evlenmek bana göre bir kısıtlama. Mesela örnek olarak ben bu akşam amerikaya gitmek istesem en erken uçağa bilet alıp kimseye hesap vermeden giderim ama evlensem çocuklarım olsa üstümde sürekli bir sorumluluk olacak bu kadar özgür olamayacağım.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Evlenmek bana göre bir kısıtlama. Mesela örnek olarak ben bu akşam amerikaya gitmek istesem en erken uçağa bilet alıp kimseye hesap vermeden giderim ama evlensem çocuklarım olsa üstümde sürekli bir sorumluluk olacak bu kadar özgür olamayacağım.
Mesela buradan yaşının küçük olduğu sonucuna ulaşıyorum. İnsan büyüdükçe sorumluluk alması gerektiği bilinci ile aşılanıyor. Evliliği sadece tasma gibi düşünme. Gözünün içine bakacak bir çocuk düşün, zor bir anında sarılacak bir eş düşün. Kendi ailen her zaman yanında olmuyor, elbet onların olmadığı bir hayatta kalacaksın ki o gün eşin ve çocuğun yanında olabilmeli. Kafan estiği zaman eşini de alıp gidebilirsin gideceğin yere.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,530
Mesela buradan yaşının küçük olduğu sonucuna ulaşıyorum. İnsan büyüdükçe sorumluluk alması gerektiği bilinci ile aşılanıyor. Evliliği sadece tasma gibi düşünme. Gözünün içine bakacak bir çocuk düşün, zor bir anında sarılacak bir eş düşün. Kendi ailen her zaman yanında olmuyor, elbet onların olmadığı bir hayatta kalacaksın ki o gün eşin ve çocuğun yanında olabilmeli. Kafan estiği zaman eşini de alıp gidebilirsin gideceğin yere.
Elin kızına sevmem ben. O yüzden evlenmem.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Bu arada yaşım 21. Ben sadece evliliğe özgürlük tarafından bakmıyorum. O işler bana göre değil. İlerde meslek sahibi olacağım zaten işim başımdan aşkın olacak . Mesela sabah uyanıcam sabahın köründe hastaneye gidicem sonra belki akşama kadar hastalarla uğraşıcam eve dönücem çocuklarla uğraşıcam yorgun bir şekilde yemek ye bilmem ne yap onu yap şunu yap çocukları doyur ben bunlarla uğraşamam. Şimdiki hayatım daha kolay mesela şu anda sabah istediğim saatte kalkıyorum sonra yemek yapıyorum 5 dakikada yiyiyorum. Sonra birdaha bütün günüm bana kalıyor genelde hergün biryerde oluyorum sürekli dışardayım bazen sabah 10’da çıkıyorum gece 3’e kadar dışarlarda oluyorum tam bana göre bir hayat. Şimdi bu rahatlığı bozmaya ne gerek var.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Çok yanlış yerden bakıyorsun ama gün geldiğinde eminim beni anlayacaksın. O minik kolların boynuna sarılması, o yumuşacık tenden çıkan koku, o masum gözlerin içten bakışı... Yaşadığın gün sadece beni hatırla. Çünkü baba dediği zaman yaşayacağın duygu seni senden alacak.

Dediğin gibi bekarken salonda ye, iç, yat, kalk, oyna, işe git şeklinde yaşıyordum. Evlilik beni düzene soktu. Eski hayatım daha rahattı ama şu an daha mutluyum.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,530
Çok yanlış yerden bakıyorsun ama gün geldiğinde eminim beni anlayacaksın. O minik kolların boynuna sarılması, o yumuşacık tenden çıkan koku, o masum gözlerin içten bakışı... Yaşadığın gün sadece beni hatırla. Çünkü baba dediği zaman yaşayacağın duygu seni senden alacak.

Dediğin gibi bekarken salonda ye, iç, yat, kalk, oyna, işe git şeklinde yaşıyordum. Evlilik beni düzene soktu. Eski hayatım daha rahattı ama şu an daha mutluyum.
Ana gibi yar olmaz. O yüzden elin kızına sevmem. Bakmam demiyorum belki o çalışır bana bakar :D.

hazalnazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Soru: Öğrencilere tavsiyeniz nelerdir?
Cevap: Erken kalkın, spor yapın, sofradan aç kalkın, çok insanla tanışın

aç kalkmak nasıl oluyor ya cxzvşicixşzvzvxcşi