Hak ettiği değeri göremeyen muhteşem dizi:Ray Donovan

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
Liev Schreiber in yardırdığı dizidir kendiside zaten Hollywood'un en underrated oyuncularından birisi

Sarı saçlı mavi gözlü 1.90 lık dev adam

Konuya gelirsek:Los Angeles’ta yaşayan Ray Donovan, zenginlerin kirli işlerini temizleyen bir mafyadır. Ünlü NBA yıldızlarından sinema oyuncularına kadar tüm zenginler bulaştıkları kirli işten kurtulmak için Ray ile çalışır; çünkü Ray Los Angeles’ın en iyisidir. Zengin müşterilerinin problemlerini çözmek konusunda oldukça başarılı olan Ray Donovan, kendi ailesinin neden olduğu problemleri çözmekte o kadar da başarılı değildir. Aile hayatında çamura saplanmış bir araç gibi bir bataklığa giren Ray Donovan için esas kötü haber; kendisinin ve ailesinin başını her zaman belaya sokan babası Mickey Donovan tahliye olmasıdır. Geçmişteki olaylar nedeniyle babasını tekrar hayatına almak istemeyen Ray Donovan için işler hiç de istediği gibi gitmeyecektir.

Benim puanım 8.5 liev Schreiber iyi iş çıkarmış bazen absürt bazen komik bazen dramatik bazende gerilim dolu sahneler izletiyor girdiği rolde bizi ekrana kitlemeyi başarıyor

Hikâyesi işlenişi oyunculukları çok iyi tabi karşılaştırmak doğru olmaz ama breaking bad gibi bir efsaneyi defalarca izlemiş biri olarak haliyle özellikle dram dizilerinde çıtamı beklentimi yüksek tuttuğumdan bu diziyi beğenirmiyim endişesi vardı ama beni izletmeyi başardığını söyleyebilirim

Sonuç: yeni bir şeyler izlemek istiyorsanız boşta iseniz kaliteli bir yapım arıyorsanız bu dizi tam sizlik. Sigaranızı yakın alkolünüzü hazırlayın Ray Donovan ın hayatına adım atın

Son düzenleme:

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
bu elemanı nereden hatırlıyorum diye kafa patlatıyordum, şimdi aklıma geldi, X men filminde vardı bu herif, wolverine ile dövüş sahnesi vardı efsane.

Ray Donovan, hikaye biraz bilindik geldi bana, böyle klasik hikayelerin başarılı olmasının tek yolu, başrolün olağan dışı performansı göstermesinden geçiyor.

Bi deneyelim...

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
tekrar izledim ilk sezonu bu yazıdan sonra

evet haksız çıkartmadı izlemesi gayet keyifli bir dizi yapmışlar özellikle ana karakterimizin babasını oynayan herifin oyunculuğundan keyif aldığımı söyleyebilirim, onun haricinde ilk başta gülüp sonrada drama kaçan sahneler vardı ama fazla abartmamaları olmuş

karakterlerden birisi resmen konuşmak için doğmuş, öyle hızlı öyle abartı konuşuyorki sürekli bağırıyor ana karakterimizi sinir ediyor beni bile izlerken şu adamın sahnesi bitsede kurtulsak moduna soktu

ana karakterimizin kardeşlerinin sorunlarınada değinmeleri iyi olmuş bu sayede sahip oldukları aile tablosu dahada netleşiyor

öneriyorum