Soru Hadi Dertleşiyoruz!! Türkiye'de Yaşamanın En Güzel Ve En Kötü Tarafı Nedir???

Bu konuyu okuyanlar

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
Arkadaşlar sizce Türkiye'de yaşamanın en iyi ve en kötü. Yanı nedir hadi buyurun??

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
İşte hangi konular can sıkıcı en çok??
Ekonomi ve insanlar sıkıntılı

Türkiye'de fark ettiğim şeylerden biri bizim insanımız kendini bir grupta görmeyi o gruba adamayı çok seviyor ve o grup için can alabilecek insanlar oluyor en basit örnet futbol takımları ve siyasi partiler

Ayrıca insanlar çok anlayışsız ve cahil

shanzi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Güzel yanı:Güzel topraklar,Değerli topraklar,Mükemmel tarih Kötü yanı:Ekonominin durumu,Ülke yönetimi,Değeri bilinmeyen topraklar (Genellikle toki vb yapılıyor) Yaşam kalitesi

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Türk olmak, geçmişimiz ve yaşadığımız coğrafya çok güzel.
Bunlar dışında aklınıza gelen her şey can sıkıcı.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
İyi yanı burda doğduğum için burda yaşamak iyi oluyor. ? Kötü yanı insanlar...

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,601
Güzel yanları saymakla bitmez.
Kötü yanları: torpil, enflasyon, eğitim sistemi ve işi hakkı olana vermemek.
İnsanların çıkarcılığı, cahilliği, anlayışsızlığı diye liste uzar.
Bu yüzden bu tiplerden uzak duruyorum.

Son düzenleme:

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Arkadaşlar sizce Türkiye'de yaşamanın en iyi ve en kötü. Yanı nedir hadi buyurun??
En iyi yanı sağlık sektörü, coğrafi konum, tarım ülkesi olması
En kötü yanı ekonomi, eğitim sistemi, hukuk, ahlak bu liste uzar gider spor kültürü desen yok, 20 yıl inatla malum partiye oy verenler, yönetim REZALET

Son düzenleme:

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
En iyi yanı sağlık sektörü, coğrafi konum, tarım ülkesi olması
En kötü yanı ekonomi, eğitim sistemi, hukuk, ahlak bu liste uzar gider spor kültürü desen yok, 20 yıl inatla malum partiye oy verenler, yönetim REZALET
Tarım konusunda hadi neyse de Coğrafi Konum ve Sağlık Sektörü konusunda emin misiniz hocam?

1) Sağlık sektörü üzerindeki soygunlar:

(Doktorların şiddete maruz kalmalarından bahsetmiyorum bile hastaneye ne zaman gitsem çoğunluğu bizim gibi 2. sınıf vatandaşlara hiçte iyi davranmıyorlar. İyi davranan azınlık baş tacıdır. Yanlışım varsa bağışlayın beni lütfen.)

2) Coğrafi Konum deseniz (Yanlışım varsa yine bağışlayın) dezavantajlarından bir tanesi Ortadoğu bataklığı gerisini getirebiliyorsanız siz getirin yani.

sepiti

Asistan
Reaksiyon puanı
206
kendi köyüm hariç yeryüzünde yaşamak istediğim 2. bir yer yok hele insan görmezsem çok mutlu olurum.
insanlardan tiksindim ne insan ne araba görmek istemiyorum.

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
Ekonomi ve insanlar sıkıntılı

Türkiye'de fark ettiğim şeylerden biri bizim insanımız kendini bir grupta görmeyi o gruba adamayı çok seviyor ve o grup için can alabilecek insanlar oluyor en basit örnet futbol takımları ve siyasi partiler

Ayrıca insanlar çok anlayışsız ve cahil
Bir de cahil kalma konusunda diretmeleri var işte o zaman tadından yenmiyor??‍♀️

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Tarım konusunda hadi neyse de Coğrafi Konum ve Sağlık Sektörü konusunda emin misiniz hocam?

1) Sağlık sektörü üzerindeki soygunlar:

(Doktorların şiddete maruz kalmalarından bahsetmiyorum bile hastaneye ne zaman gitsem çoğunluğu bizim gibi 2. sınıf vatandaşlara hiçte iyi davranmıyorlar. İyi davranan azınlık baş tacıdır. Yanlışım varsa bağışlayın beni lütfen.)

2) Coğrafi Konum deseniz (Yanlışım varsa yine bağışlayın) dezavantajlarından bir tanesi Ortadoğu bataklığı gerisini getirebiliyorsanız siz getirin yani.
Sağlık sektörünü katmamın sebebi yurtdışında yaşayan biri buraya gelip implant yaptırıyor, sigorta vs. anlayın işte
Coğrafi konuma gelirsek orta kuşakta yer alıyoruz ve konumdan dolayı çok verimli topraklara sahibiz gerçi dışarıya bağımlı olduğumuz için meyve sebze bile üretemiyoruz orası da ayrı konu tabi

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
Sağlık sektörünü katmamın sebebi yurtdışında yaşayan biri buraya gelip implant yaptırıyor, sigorta vs. anlayın işte
Coğrafi konuma gelirsek orta kuşakta yer alıyoruz ve konumdan dolayı çok verimli topraklara sahibiz gerçi dışarıya bağımlı olduğumuz için meyve sebze bile üretemiyoruz orası da ayrı konu tabi
Bari herkese toprak verseler biz kendimiz eksek biçsek kendi kendimizi geçindirsek.. Haaa pardon ekenek tarlanın üzerinde bina var dimi şu an unutmuşum ya ????

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
Yurtdışında yaşayana birim olarak çok ucuz hocam bildiğiniz üzere. :D

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
963
Kesinlikle en kötü yanı yargı sistemi. Anladığım kadarıyla hapishaneler ağzına kadar dolu olduğu için bir çok suçlu beraat ediliyor.

En iyi yanı ise dünyanın en kıymetli coğrafyasına sahip olmamız.

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,782
Kesinlikle en kötü yanı yargı sistemi. Anladığım kadarıyla hapishaneler ağzına kadar dolu olduğu için bir çok suçlu beraat ediliyor.

En iyi yanı ise dünyanın en kıymetli coğrafyasına sahip olmamız.
Adaletin olmadıgı ya da sesinin kısıldıgı ama tanımlanırken hukuk ülkesi olarak tanımlanan ülke

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
Ama ülkenin hakkını yiyemem çok iyi mizahşörlerde var biri diyodu doğalgazları açın falan patlıyorum o herife