Hack’lenemeyen televizyon

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
LG webOS 3.5, Siber Güvenlik sertifikası alan ilk Smart Tv platformu oldu.

LG Electronics’in (LG) webOS 3.5 Security Manager Smart TV platformu, sahip olduğu üstün siber güvenlik özelliklerinden dolayı güvenlik ve sürdürülebilirlik konularında dünyanın önde gelen uzman kuruluşlarından birisi olan UL tarafından sertifikalandırıldı.

lgwebos2tv.jpg

LG webOS 3.5 Security Manager, UL’nin 2900-1 Siber Güvenlik Teminat Programı (CAP) kapsamında zararlı yazılımlara karşı duyarlılık, güvenlik zafiyeti, yazılım hataları ve kullanıcıların kişisel verilerini koruyan güvenlik kontrolleri alanlarında test edildi. UL, webOS 3.5’i, uygulama ve sistem yapılandırma merkezi üzerinde çeşitli sanal ağ penetrasyonları ve güvenlik açığı saldırılarına (CWE / SANS Top 25 güvenlik açıkları kapsamında) tabi tutarak, tüm güvenlik katmanlarının etkinliğini değerlendirdi.

LG webOS 3.5’in bu kategorilerdeki uyumluluğu, Nesnelerin İnterneti (IoT) ağları için de önemli bir temel oluşturuyor.LG, bu konudaki uzmanlığını Smart TV’lerdeki başarı ve tecrübesinden yararlanarak, tüm akıllı ev, akıllı ev güvenliği ve ev otomasyonu ürünlerini de kapsayacak şekilde genişletmeyi amaçlıyor.

lgwebos-730x480.jpg

sling-tv-channel-lineup-770x420.jpg

Kaynak : Hack'lenemeyen televizyon - Pembe Teknoloji - Kadınlar İçin Teknoloji!

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
kırmayacağınız ve sızamayacağınız tek elektronik cihaz, internet bağlantısı olmayan ve elektriğe bağlı olmayan cihazdır.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Geçenlerde haberi yapılmıştı. Gördük değil mi okunuşuyla SiYeYa'nın Samsung'un televizyonunu casus gibi kullandığını. :)
Hacklenemez değildir bence.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Oradaki mesaj sanırım şöyle : "Bizim dışımızda kimsenin kullanmasını istemiyoruz ve bu şekilde önlüyoruz". :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
lgwebos-730x480-jpg.19236

herşeye ramen kız çok tatlı maşAllah...

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
bekarsın sanırım :D

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bu WebOS çoğu akıllı televizyonlarda olan bir şey mi?
@errno
Şimdi soracağım soru biraz garip olabilir.
Peki akıllı televizyonların yazılımını nasıl özelleştirebiliriz? Yani televizyonun menülerini değiştirmek, akıllı tv'nin içindeki tarayıcıdan başka tarayıcı yüklemek mümkün müdür?

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Gökhan Özoğuz amcan da derdi aynısını merak etme o evli Hakan amcanda evli...

Yanlış anlamazsan birşey anlayamadım. Eğer bir artist ise o yazdığın onu da tanımıyorum. Tv. kültürüm çok yok kusuruma bakma.

Bu WebOS çoğu akıllı televizyonlarda olan bir şey mi?
@errno
Şimdi soracağım soru biraz garip olabilir.
Peki akıllı televizyonların yazılımını nasıl özelleştirebiliriz? Yani televizyonun menülerini değiştirmek, akıllı tv'nin içindeki tarayıcıdan başka tarayıcı yüklemek mümkün müdür?

Tv programlama neyle yapılıyor Android ? Android bir vm dil. Yani yüklü olan makina da bazı bileşenlerin yüklü olması lazım. O bileşenleri sen kullanamaz mısın ? Bal gibi kullanırsın. En fazla parçalara kalıcı veri saklarlar. O da sorun değil.. Olay şu; Tv ye yayın geliyor, yayını bir cihaz alıyor ve decode edierek çözüyor. Peki Tv ye program yüklemek illegal mi ? değil.. Devam; Tv'ye yazacağın program yayını alamaz mı ? Paşa gibi alır. Yayını dışarı verme zorunda olan bir yapısı var Tv'nin. E sonra ? Sen de o yayını cevaplayacak bir program yazarsın. Yani legal olarak ;)

Hatta şu anda hiçbir cihaz kullanmadan o bahsi geçen tv'yi kıran program kol geziyor internete. Gözümle görmesem inanmazdım ama böyle..

Saygılar @Halktan Biri ve @ConfickerBelasi

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Yanlış anlamazsan birşey anlayamadım. Eğer bir artist ise o yazdığın onu da tanımıyorum. Tv. kültürüm çok yok kusuruma bakma.
Athena = Gökhan,Hakan Özoğuz tvye gelirsek o sadece alıcı vericisi yok ve hacklenir hacklenmez üretici ve kullanıcının sorunu...

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Hacklenemeyen bir yazılım yoktur ve İnternet'e bağlanabilen her cihaz hacklenebilir.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
"Hack'lenemeyen televizyon" muş da muş muş.

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Şöyle bakınca Muş' ta hacklenemeyen televizyon yapıldı sandım ama nerde [emoji23]
16c96af8e67c1ba8522e4a59256fd524.jpg

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
kırmayacağınız ve sızamayacağınız tek elektronik cihaz, internet bağlantısı olmayan ve elektriğe bağlı olmayan cihazdır.
O anlayista yakinda kalkacağa benziyor çunkü israil geçen haftalarda drone ile uzaktan bilgisayardan veri çekmeyi başardı... Bu gidisle yakinda veri injectionunu da basarir

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
O anlayista yakinda kalkacağa benziyor çunkü israil geçen haftalarda drone ile uzaktan bilgisayardan veri çekmeyi başardı... Bu gidisle yakinda veri injectionunu da basarir
Kablosuz bağlantı sağlanarak mı veri çektiler? Eğer kablosuz bağlantı ise kablosuz bağlantıyı engelleme yolu yok mu?

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567

Herkese merhaba,

anlamaya çalışıyorum ama anlamıyorum. Elektronik haberleşmenin de bir sistemi var arkadaşlar. Bu o kadar kolay değil. Bu hiç inandırıcı da gelmiyor ayrıca. Senin yazdığın yanlış ya da yalan demiyorum yanlış anlama. Haber bana göre doğru ama hdd cihazının çalışma şekilleri eksik. Yani o ülke bunu yapmış olabilir de hangi cihazdan, hangi teknolojiye sahip o cihaz ??

Yani en basit dediğimiz klavyenin bile haberleşmesine bakın. Bunu okuma gibi bir şansı yok. Yazılımsal derseniz anlarım. Ama uzaktan derseniz gülerim. Mekanik bir dizaynın uzaktan okunması.. Elektronik dizayn ise teknik bilgileri verilmiş mi ? Bahsi geçen ülkenin zaten psikolojik olarak insanları etkilemekte üstüne yok. Her okuduğunuza inanmayın derim. Haberlerde çıksa bile dostlar.

Saygılarımla

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Herkese merhaba,

anlamaya çalışıyorum ama anlamıyorum. Elektronik haberleşmenin de bir sistemi var arkadaşlar. Bu o kadar kolay değil. Bu hiç inandırıcı da gelmiyor ayrıca. Senin yazdığın yanlış ya da yalan demiyorum yanlış anlama. Haber bana göre doğru ama hdd cihazının çalışma şekilleri eksik. Yani o ülke bunu yapmış olabilir de hangi cihazdan, hangi teknolojiye sahip o cihaz ??

Yani en basit dediğimiz klavyenin bile haberleşmesine bakın. Bunu okuma gibi bir şansı yok. Yazılımsal derseniz anlarım. Ama uzaktan derseniz gülerim. Mekanik bir dizaynın uzaktan okunması.. Elektronik dizayn ise teknik bilgileri verilmiş mi ? Bahsi geçen ülkenin zaten psikolojik olarak insanları etkilemekte üstüne yok. Her okuduğunuza inanmayın derim. Haberlerde çıksa bile dostlar.

Saygılarımla
Size katılıyorum. HDD'den drone ile uzaktan bağlantı kurarak nasıl veri çalınabilir? Ama HDD'nin bağlı olduğu bilgisayara sızarlarsa o zaman belki verileri çalabilirler. Ama bu şekilde yani kablosuz direkt olarak HDD'ye erişim sağlanamaz bence. Eğer öyle bir şey mümkünse de ben bilmiyorum.