Hacklendim Mi?

Hack mi yedim?

• Kullanılan toplam oy
    5

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar dün discord'da arkadaşım bana bir bat dosyası indirtti ve aç dedi.Grubu söz konusu olduğundan dolayı dediği içindi açmam.Sonra pc patlıycak felan dedi ve çevrimdışı oldu sonra.Pc'nin patlayacağını söylediğinde beklememi de söylemişti.Ben de panikle tüm uygulamaları kapatıp yeniden başlattım.Bir problem yok.Hack yemiş miyim onu merak ediyorum.En kısa sürede yardımcı olursanız sevinirim.

VPN ve Antivirüs Programım: WebrootSecureAnywhere

Emre Gökgedik

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Antivirüs programınla tarama yapabilirsin, .bat dosyaları komutlar içerir ve açıldığında komutlar bilgisayar tarafında işlenir. Bu yüzden .bat ya da farklı bir uzantı, güvenmediğin hiçbir insandan gelen dosyayı alma ve açma. Gönderdiği dosyaya sağ tıklayıp düzenle veya not defteri ile açmayı deneyip kodların bir kısmını buradan paylaşırsan belki anlayan birileri daha iyi yardımcı olabilir.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Arkadaşlar dün discord'da arkadaşım bana bir bat dosyası indirtti ve aç dedi.Grubu söz konusu olduğundan dolayı dediği içindi açmam.Sonra pc patlıycak felan dedi ve çevrimdışı oldu sonra.Pc'nin patlayacağını söylediğinde beklememi de söylemişti.Ben de panikle tüm uygulamaları kapatıp yeniden başlattım.Bir problem yok.Hack yemiş miyim onu merak ediyorum.En kısa sürede yardımcı olursanız sevinirim.

VPN ve Antivirüs Programım: WebrootSecureAnywhere
Dosyayı VirusTotal'de tarat:
VirusTotal
Tarama sonucunun bağlantısını paylaş.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Tıklamadığın sürece sıkıntı olmaz kalıcı olarak sil dosyayı yeter.

Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar .bat dosyasında bir virüs olsaydı antivirüs programım algılardı.Bu arada ben o .bat dosyasına tıklamıştım.neler olmuş olabilir?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Sadece kodlanmış uyarı mesajları verilmiş anlaşılan. Hiçbir şey olmaz.

Reaksiyon puanı
1
Ekranıma bir uyarı gelmedi,sadece .bat dosyasını yollayan arkadaşım pc patlıycak dedi.CMD açılıp kapandı sadece.