Bu konuyu okuyanlar

Darkness03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle merhabalr ben 10.sınıftayım ve anadolu lisesinde okuyorum.size soracağım soru ben hacker falan böyle şeylere özeniyorum ilerdede allah nasib ederse bilgisayar mühendisi olmak istiyorum önem vermem ve çalışmam gereken dersler nelerdir ders çalışmayla alakalı taktik fln verirseniz sevinirim cevaplarınız için teşekkürler .

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Hacker veya Türkçe karşılığı olarak bilgisayar korsanı şıp diye olunmuyor ki olunması yarar değil, zarar getirecektir(beyaz şapkalı değilseniz). Bilgisayar mühendisi ile hacker'lik ayrı şeylerdir. Lütfen karıştırmayın! Lisede iseniz bilgisayar bölümünü, dal olarak yazılımı okuyabilir, üniversitede mühendislik okuyup yüksek lisans yapabilirsin...

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,171
Öncelikle başlığınız biraz saçma olmuş... Hacker veya Türkçe karşılığı olarak bilgisayar korsanı şıp diye olunmuyor ki olunması yarar değil, zarar getirecektir. Bilgisayar mühendisi ile hacker'lik ayrı şeylerdir. Lütfen karıştırmayın! Lisede iseniz bilgisayar bölümünü, dal olarak yazılımı okuyabilir, üniversitede mühendislik okuyup yüksek lisans yapabilirsin...
Hacker lik kavramı tersine düşünmekten gelir yani illa kötü niyetli olmak zorunda değil. Bu bilgisini iyi amaçlar içinde kullanabilir

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Hacker lik kavramı tersine düşünmekten gelir yani illa kötü niyetli olmak zorunda değil. Bu bilgisini iyi amaçlar içinde kullanabilir
Dostumuz ''hackerlik'' ile bilgisayar mühendisi kavramlarını karıştırmış. Ben de buna dikkat ederek yazdım.

İyi Forumlar...

Reaksiyon puanı
5,171
Dostumuz ''hackerlik'' ile bilgisayar mühendisi kavramlarını karıştırmış. Ben de buna dikkat ederek yazdım.

İyi Forumlar...
Hiçbir şeyi karıştırdığı yok bence bir daha okumalısınız...

Arkadaş demiş ki ben ileride siber güvenlik uzmanı (hacker) olmak istiyorum ve bunun için şuan ne yapmalıyım. Hatta eklemiş ve demiş ki ileride sırf bu hevesim için bilgisayar müh. Okuyacağım...

Şuan benim arkadaşa önerim derslerine ağırlık vermesini ve iyi bir ünide okuması olucaktır

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Hiçbir şeyi karıştırdığı yok bence bir daha okumalısınız...

Arkadaş demiş ki ben ileride siber güvenlik uzmanı (hacker) olmak istiyorum ve bunun için şuan ne yapmalıyım. Hatta eklemiş ve demiş ki ileride sırf bu hevesim için bilgisayar müh. Okuyacağım...

Şuan benim arkadaşa önerim derslerine ağırlık vermesini ve iyi bir ünide okuması olucaktır
Arkadaş hacker Türkçe karşılığı ''Bilgisayar Korsanı'' olan bir meslekten bahsetmiş. Bende bu durumu belirterek açıklama yaptım, bilgisayar mühendisliğiyle karıştırmamasını savundum...

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,171
Dostum bu konu ile ilgili saatlerce tartışabilirim sıkıntı yok! Fakat arkadaş hacker Türkçe karşılığı ''Bilgisayar Korsanı'' olan bir meslekten bahsetmiş. Bende durumu belirterek açıklama yaptım, karıştırmamasını savundum...
Anlaşamadığımız nokta şu hacker illa kötü bir şey yapan kişi değildir (tdk anlamına takılmayalım pls)

Bunun kanıtı olarak bilkentin cyberparkını gösterebiliriz

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Anlaşamadığımız nokta şu hacker illa kötü bir şey yapan kişi değildir (tdk anlamına takılmayalım pls)

Bunun kanıtı olarak bilkentin cyberparkını gösterebiliriz
Hım, ben bir yönetici olarak TDK karşılığını bilmekteyim. Eleştiriye de saygı çerçevesinde daima açığımdır, hatta forum görevlileri olarak açık olmamız gerekir. Arkadaş biraz üstü kapalı konuşmuş normal böyle algılanması... Beyaz şapkalı hacker dese tamam da hacker deyince ben ''Bilgisayar korsanı'' anlarım. Gerekli bir açıklama yaptım, üstü kapalı olan mesajını açmasını belirttim. Açıklama için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim... :)
Ayrıca TDK karşılığını bilmekteyim, bilmekte zorundayım. İnsanlara örnek olacaksak, örnek olduğumuz kelimeyi iyi bilmek gerekir...

Reaksiyon puanı
5,171
Hım, ben bir yönetici olarak TDK karşılığını bilmekteyim. Eleştiriye de saygı çerçevesinde daima açığımdır, hatta forum görevlileri olarak açık olmamız gerekir. Arkadaş biraz üstü kapalı konuşmuş normal böyle algılanması... Beyaz şapkalı hacker dese tamam da hacker deyince ben ''Bilgisayar korsanı'' anlarım. Gerekli bir açıklama yaptım, üstü kapalı olan mesajını açmasını belirttim. Açıklama için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim... :)
Yinede siz çok heveslenmeyin... bilgisayar donanımları uzmanlık alanım olmasada yaptığınız önermeler çok çok iyi değil. Sanırım @by efsane bu foruma seni mod yaparak bi technopat vukuatına izin vermeyecektır

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Yinede siz çok heveslenmeyin... bilgisayar donanımları uzmanlık alanım olmasada yaptığınız önermeler çok çok iyi değil. Sanırım @by efsane bu foruma seni mod yaparak bi technopat vukuatına izin vermeyecektır
Öncelikle heves derken neyi kastettiniz? Ben daha önce birçok forumda çalışmış biri olarak heves değil, görevimin bilincinde olarak sorumluluk üstlendim. Yaptığım önermelerin çok iyi olmaması konuyu açan kişiye yardımcı olamayacağım anlamına gelmez. Ayrıca bu forumun belirttiğiniz malum siteyle alakası yoktur. Ben de bunun bilincinde olarak bu görevi yapmaktayım. Bu göreve devam edip etmeyeceğim sizi değil, adminimiz ve yönetimi ilgilendiriyor... Ben görevimi layığıyla yaptığıma eminim. Sizlere de yardımcı olmak için her zaman buradayım. Sadece konuyu açan arkadaşa yol göstermek amacıyla böyle bir açıklamada ve öneride bulundum.

Reaksiyon puanı
5,171
Öncelikle heves derken neyi kastettiniz? Ben daha önce birçok forumda çalışmış biri olarak heves değil, görevimin bilincinde olarak sorumluluk üstlendim. Yaptığım önermelerin çok iyi olmaması konuyu açan kişiye yardımcı olamayacağım anlamına gelmez. Ayrıca bu forumun belirttiğiniz malum siteyle alakası yoktur. Ben de bunun bilincinde olarak bu görevi yapmaktayım. Bu göreve devam edip etmeyeceğim sizi değil, adminimiz ve yönetimi ilgilendiriyor... Ben görevimi layığıyla yaptığıma eminim. Sizlere de yardımcı olmak için her zaman buradayım. Sadece konuyu açan arkadaşa yol göstermek amacıyla böyle bir açıklamada ve öneride bulundum.

Bak koçum yaptığımız önermeler çok iyi olmak zorunda değil ama eğer ben modluk yapabilirim diyorsan HATA yapma haklın en aza düşer şimdi hangi yorumuna baksam doğru bir şeyler bulamıyorum.

Mesela arkadaşın birine monitöründe hdmi çıkışı olsun diye 200tl fazladan para vermesini öneriyorsun bunun yerine benim bir adminden bekleyeceğim ekran kartında hdmi girişinin dışında eskiye dönük bir giriş olup olmadığını sormak olmalıydı. Ve eğer yok ise belirli dönüştürme yöntemleri varsa onlarla önerme yapman olurdu.

Ne yani hdmi girişinin olmasının faydalı olduğunu düşündüm diye adama 200tl para kitlenir mi (hdmi nin tek artısı sesi monitöre aktarabilmesi)

Veya benzeri bir durumla bu konudada karşılaştık yani özetle 2de 2 hata ile gidiyorsun artık sana kolay gelsin.

Ve şunuda ekliyorum ben senin görevine devam edip etmiyeceğine karışmıyorum sadece sen devam edersen benim burada bulunmayacağımı belirtiyorum.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bu biraz benim alanıma geliyor, ben cevaplayım iyisi mi :) Hacker bilinenin aksine bilgisayar korsanı değil, mucit kişidir. Bir şeyi yapılış amacının dışında bir işi yapmak için kullanan kişi Hacker'dır. Bilgisayar hacker'ları programcılardır aynı zamanda. Biraz daha açıklamak için bir kaç tanıdık hacker ismi vereyim;
Bill Gates, Mark Zuckerberg, Linus Torvalds, Eric S. Raymond, Richard Stallman...

Cracker, kötü niyetli kişidir. Hacker kadar çok şey bilmez. Genelde sizin bildiğiniz formu pentesting araçlarını kullanmayı az buçuk bilen adamlar oluyorlar. Bunlara karşı yasal yaptırımlar vardır.

Güvenlik uzmanı ise pentesting araçlarına tam hakim, bunu bir meslek yapmış, güvenlik zaafiyetlerini araştıran biri olarak bu bilgileri ile A sisteminin güvenlik zaafiyetlerini bulup kapatılmasına katkıda bulunmayı kendine meslek edinmiş adamlardır bunlar.

Sanıyorum ki sen güvenlik uzmanı olmak istiyorsun ? Bilgisayar mühendisliği bölümü okuman gerekecek muhtemelen ama bununla birlikte bile çeşitli kurslara gideceksin, araştıracaksın, deneyeceksin, kafa patlatacaksın. Kolay olsa hepimiz olurduk güvenlik uzmanı :D

Darkness03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bu biraz benim alanıma geliyor, ben cevaplayım iyisi mi :) Hacker bilinenin aksine bilgisayar korsanı değil, mucit kişidir. Bir şeyi yapılış amacının dışında bir işi yapmak için kullanan kişi Hacker'dır. Bilgisayar hacker'ları programcılardır aynı zamanda. Biraz daha açıklamak için bir kaç tanıdık hacker ismi vereyim;
Bill Gates, Mark Zuckerberg, Linus Torvalds, Eric S. Raymond, Richard Stallman...

Cracker, kötü niyetli kişidir. Hacker kadar çok şey bilmez. Genelde sizin bildiğiniz formu pentesting araçlarını kullanmayı az buçuk bilen adamlar oluyorlar. Bunlara karşı yasal yaptırımlar vardır.

Güvenlik uzmanı ise pentesting araçlarına tam hakim, bunu bir meslek yapmış, güvenlik zaafiyetlerini araştıran biri olarak bu bilgileri ile A sisteminin güvenlik zaafiyetlerini bulup kapatılmasına katkıda bulunmayı kendine meslek edinmiş adamlardır bunlar.

Sanıyorum ki sen güvenlik uzmanı olmak istiyorsun ? Bilgisayar mühendisliği bölümü okuman gerekecek muhtemelen ama bununla birlikte bile çeşitli kurslara gideceksin, araştıracaksın, deneyeceksin, kafa patlatacaksın. Kolay olsa hepimiz olurduk güvenlik uzmanı :D
Çok teşekkür ederim Dersler hakkında ve nasılçalışmam gerektiği hakkında bilgi verirmisiniz ?

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
(hdmi nin tek artısı sesi monitöre aktarabilmesi)
"High Definition Multimedia İnterface". Kalite farkı var :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Çok teşekkür ederim Dersler hakkında ve nasılçalışmam gerektiği hakkında bilgi verirmisiniz ?
Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları Başarı Sıralaması 2017 2018
Gördüğün üzere MF4 tipi puan tipi gerekiyor :) Ben TM'ci olduğum için sistemi bilmiyorum. MF bölümü okumuş arkadaşlar daha iyi fikir verir. Ama şunu diyim, ya iyi üniversitede oku, yada okuma.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Bak koçum yaptığımız önermeler çok iyi olmak zorunda değil ama eğer ben modluk yapabilirim diyorsan HATA yapma haklın en aza düşer şimdi hangi yorumuna baksam doğru bir şeyler bulamıyorum.

Mesela arkadaşın birine monitöründe hdmi çıkışı olsun diye 200tl fazladan para vermesini öneriyorsun bunun yerine benim bir adminden bekleyeceğim ekran kartında hdmi girişinin dışında eskiye dönük bir giriş olup olmadığını sormak olmalıydı. Ve eğer yok ise belirli dönüştürme yöntemleri varsa onlarla önerme yapman olurdu.

Ne yani hdmi girişinin olmasının faydalı olduğunu düşündüm diye adama 200tl para kitlenir mi (hdmi nin tek artısı sesi monitöre aktarabilmesi)

Veya benzeri bir durumla bu konudada karşılaştık yani özetle 2de 2 hata ile gidiyorsun artık sana kolay gelsin.

Ve şunuda ekliyorum ben senin görevine devam edip etmiyeceğine karışmıyorum sadece sen devam edersen benim burada bulunmayacağımı belirtiyorum.
Öncelikle koçum gibi kelimeleri size yakıştıramıyorum ki siz konudan konuya atlayan birisiniz. Daha demin Technopat'ı örnek verdiniz şimdi monitör konusuna atladınız. Anlaşılmanız mümkün değil ki siz bana doğru bir şeyler bulamıyorum diyorsunuz. Ben kimsenin fazla para ödemesini istemedim, arkadaşa da bütçeniz elveriyor ise diye belirttim. İlla ki hatalarım olabilir, sizin de bunu anlayışla karşılamış olmanızı beklerdim. Kimseye de zorla HDMI girişli monitör aldırttığım yok. İnternette detaylarına kadar inilmiş bir monitör, ve övülmüş tavsiye edilmiş olduğu için böyle bir öneride bulundum. Siz önce incelemesini inceleyin. Tekrar diyorum ben her zaman eleştiriye açığım. 2 de 2 hata yapıp yapmadığım sizin tarafınızla değerlendirilip gerçekleştirilen bir özellik değildir. Ben görevime ederim veya etmem, o yönetimin ve sayın adminimizin bileceği bir konu. Ben eleştiriye açık biri olduğumdan sizin yanıt vermenize bu durumu saygı çerçevesi içinde tartışmanızı istedim. Yoksa konuyu kilitlenebilirdi. Akıl, akıldan üstündür hesabı ile belki sizden örnek alacağım birşeyler olabilircesine yazdım. Sizin burada olmamanız beni ilgilendirmez... Ben yine de insanlara yardımcı olacağımı bildirmek isterim. Size de yardım etmek için daima hazırım diyebilirim. İyi Forumlar...

Reaksiyon puanı
5,171

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Arkadaşlar ! Lütfen biraz daha duyarlı olalım. Adamın destek istediği bir konuyu şu an sabote ediyorsunuz. Ne için bu kadar geriliyorsunuz anlamadım ki ? Tamam, herkesin yanlışları olur, benim de var, affola. Ama bunun için bu kadar gerilmeye, forumda fındık kabuğu kadar şey için birbirimize yardım edeceğimize birbirimizi kırmaya değer mi sizce ?

@syfsn zaten moderatör adaylarını izliyoruz, eğer yeterli görülmezse bir adayı ekibe almayız. "Deneme" aynı zamanda da adaylar için tecrübe edinmek için bir süredir bence. Her şeyi böyle sorun yapacaksanız işimiz var :D
Hdmi dvi ile arasında fark yoktur diye biliyorum
VGA ile kıyasladım, bak ben de bir şey öğrendim. Araştıralım bakalım :)

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Arkadaşlar ! Lütfen biraz daha duyarlı olalım. Adamın destek istediği bir konuyu şu an sabote ediyorsunuz. Ne için bu kadar geriliyorsunuz anlamadım ki ? Tamam, herkesin yanlışları olur, benim de var, affola. Ama bunun için bu kadar gerilmeye, forumda fındık kabuğu kadar şey için birbirimize yardım edeceğimize birbirimizi kırmaya değer mi sizce ?

@syfsn zaten moderatör adaylarını izliyoruz, eğer yeterli görülmezse bir adayı ekibe almayız. "Deneme" aynı zamanda da adaylar için tecrübe edinmek için bir süredir bence. Her şeyi böyle sorun yapacaksanız işimiz var :D

VGA ile kıyasladım, bak ben de bir şey öğrendim. Araştıralım bakalım :)
Sayın @eronis ben eleştiriye açık bir kişi olduğumu belirttim ki böyle de olunması gerekiyor, hatalarımın da olabileceğini belirttiğim. Başka birşey deyip, konuyu saptırmak istemem.. Teşekkür ederim. :)

Son düzenleme:

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Mesajları okumadım direk konuya yönelik cevap yazıyorum. Merak etme sana özel bir merak değil. 12-18 Yaş arasındaki hatta 7 yaşına kadar inen büyük bir kitle var hackerliğe özenen. Anlık bir heves olduğunu düşünüyorum. O yüzden derslerine çalış ve Bilgisayar Mühendisi olmana bak.

Tilkißey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Sayın @eronis ben eleştiriye açık bir kişi olduğumu belirttim ki böyle de olunması gerekiyor, hatalarımın da olabileceğini belirttiğim. Olabildiğince de alttan aldım(yazımdan görmüşsünüzdür). Başka birşey deyip, konuyu saptırmak istemem.. Teşekkür ederim. :)
Alttan aldiginiz(?!) ve icerisine unlemleri de eklediginiz yazilari sonradan duzenleyip durmayin lutfen sayin yonetici ;) yoneticilige yakismayan durumlar oldugunun bilincine varmaniz lazim. Duzenleme gecmisinden gerekli kisiler zaten gorecektir demek istedigim seyi

Iyi eglenceler dilerim

Reaksiyon puanı
5,171
Öncelikle koçum gibi kelimeleri size yakıştıramıyorum ki siz konudan konuya atlayan birisiniz. Daha demin Technopat'ı örnek verdiniz şimdi monitör konusuna atladınız. Anlaşılmanız mümkün değil ki siz bana doğru bir şeyler bulamıyorum diyorsunuz. Ben kimsenin fazla para ödemesini istemedim, arkadaşa da bütçeniz elveriyor ise diye belirttim. İlla ki hatalarım olabilir, sizin de bunu anlayışla karşılamış olmanızı beklerdim. Kimseye de zorla HDMI girişli monitör aldırttığım yok. İnternette detaylarına kadar inilmiş bir monitör, ve övülmüş tavsiye edilmiş olduğu için böyle bir öneride bulundum. Siz önce incelemesini inceleyin. Tekrar diyorum ben her zaman eleştiriye açığım. 2 de 2 hata yapıp yapmadığım sizin tarafınızla değerlendirilip gerçekleştirilen bir özellik değildir. Ben görevime ederim veya etmem, o yönetimin ve sayın adminimizin bileceği bir konu. Ben eleştiriye açık biri olduğumdan sizin yanıt vermenize bu durumu saygı çerçevesi içinde tartışmanızı istedim. Yoksa konuyu kilitlenebilirdi. Akıl, akıldan üstündür hesabı ile belki sizden örnek alacağım birşeyler olabilircesine yazdım. Sizin burada olmamanız beni ilgilendirmez... Ben yine de insanlara yardımcı olacağımı bildirmek isterim. Size de yardım etmek hazırım diyebilirim. İyi Forumlar...

Sen mod adayı isen yapmayacaksın kardeş en iyiyi önereceksin bak eronise laf eden oldu mu hiç çünkü işini adam akıllı yapıyor dediğim gibi ben sizden yardımcı olmaya çalıştığınız arkadaşa hdminin olması iyi olur onu almalısın gibi bir açıklama yapmanızdan daha çok ekran kartının dvi desteğinin olup olmadığı ve dvi yi hdmiye dönültürebileceği bu sayede 200tl sinin cepte kalacağını önermenizi beklerdim sonuçta siz bir mod adayısınız.

Size şimdi bir örnek vereceğim yaklaşık 1 yıl önce kendime pc toplayacağım gidiyorum tüm sitelere konu açıyorum ve o zamanlar sdnye sadece sorumu sormak için üye oluyorum...

Bu sırada alecont diye biri bana aynen hdmi ile dvi nin arasında hiçbir fark olmadığını ve daha birçok şeyi anlatıyor ve ben memnun şekilde forumdan ayrılıyorum. Ve 1 yıl sonrayine kayıt oluyorum ancak forumu bu şekilde görmek beni baya üzdü açıkcası

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Alttan aldiginiz(?!) ve icerisine unlemleri de eklediginiz yazilari sonradan duzenleyip durmayin lutfen sayin yonetici ;) yoneticilige yakismayan durumlar oldugunun bilincine varmaniz lazim. Duzenleme gecmisinden gerekli kisiler zaten gorecektir demek istedigim seyi

Iyi eglenceler dilerim
Bu konuda yazılan hiçbir iletimi düzelmediğimi belirtmek isterim. Diğer yöneticilerde bunun farkında zaten. Size de ayrıca teşekkür eder iyi forumlar dilerim. :)

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Konuyu benim sabote etmem gerekiyordu yavaş olun beyler:D

Tilkißey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34

Tilkißey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Bu konuda yazılan hiçbir iletimi düzelmediğimi belirtmek isterim. Diğer yöneticilerde bunun farkında zaten. Size de ayrıca teşekkür eder iyi forumalr dilerim. :)
Ek olarak su ekran goruntusu de gerekli seyi gosterecektir :)
483316aea00963e4c66ad642a817ee18.jpg

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Ne yazık ki baska konularda baska mesajlarinda da bol bol edited yazisi goruyorum. Cok ironiktir, hadi hayirlisi bakalim :)
Nedenleri ile birlikte belirttimi, tekrar belirtmek isterim. Hatalarım olabileceğini olduğunca çabuk telafi edeceğimi belirtiyorum. Fakat arkadaş kullandığı kelimeleri seçemiyor. Tartışmak istememek, susturmak isteseydim. Konuyu kilitlenmesini isteyebilirdim. Fakat tekrardan belirtiyorum saygı çerçevesi içerisinde her türlü eleştiriye açığım... Ayrıca sayın dostumuz bana ''kardeş, koçum'' gibi kelimelerle hitap etmesine rağmen de yine alttan aldığımı belirtmek isterim. :)
Ek olarak su ekran goruntusu de gerekli seyi gosterecektir :)
483316aea00963e4c66ad642a817ee18.jpg
Yönetimden aldığım mesaj nedeniyle fazla tartışma olmasını istemediğimden gerek duymadım. Yoksa başka alakası yok...

İyi Forumlar Arkadaşlar...

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Heçkırlık dersi verilir saati 1.50 lira

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Özel örgüttür siber savunma banka güvenlik yazılımcısı olmaksa hedefin Ağ programcılığı bölümüne yönel Üniversite kazanmak zorundasın ordan mühendislik oku master yap kendini çok geliştir çalışacağın işlere göre özel taslak projeler oluştur ki dikkat çek fırsat elde et

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Özel örgüttür siber savunma banka güvenlik yazılımcısı olmaksa hedefin Ağ programcılığı bölümüne yönel Üniversite kazanmak zorundasın ordan mühendislik oku master yap kendini çok geliştir çalışacağın işlere göre özel taslak projeler oluştur ki dikkat çek fırsat elde et
Her şeyden sorumlu Bilgi Gizli modumuz teşrif ettiler sonunda :D