Haber sitesi açmanın yasal vs işlemi vs var mı ?

Bu konuyu okuyanlar

onur00610

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar ben haberi başka bir siteden alarak olay aynen kalacak ama anlatım değişecek şeklinde kendi sitenize yazsak sorun olurmu mesela örnek Allah göstermesin 4 ölü ise ben bunu siteme 3 ölü olarak yazamam bu yalan habere girer böyle birşey kastedmiyorum eğer 4 ölü ise 4 ölü olarak yazacağım yalan haber yok yani haberi başka siteden almak bı sorun oluşturur mu sadece anlatımı degistirecem

bymehmed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hayır dostum olmaz. ancak bot ile başka sitelerden çekersen sıkıntı yaratacaktır.

onur00610

Asistan
Reaksiyon puanı
27
hayır dostum olmaz. ancak bot ile başka sitelerden çekersen sıkıntı yaratacaktır.
Yok bot ile değil kendi ellerim ile yazarak haber sitem de kaynak siteler diye bir bölüm açarım orada haberi aldığım sitenin linkini vs koyarım diye düşünüyorum

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Merhaba,

Bahsettiğiniz şeyin adı özgünleştirme. Haberi özgünleştirmenin yasal olarak bir sıkıntısı var mı, bildiğim kadarıyla yok.

Ama Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı gibi sitelerden alıp özgünleştirirseniz problem olabilir.

Olabildiğince bir çok kaynaktan beslenmeye çalışırsanız problem olmaz.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
kopyala yapıştır yapmayacağın için sorun olmaz. ama acele ve çabuk haberler paylaşmak istersen haberlerin kökenlerine yani yabancı sitelere bakman gerek onun için de ingilizce gerek. fazlaca vakit gerek.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Bazı haberlerin altında yasal uyarı bilgisi yer alır özellikle o haberi paylaşacaksan kaynak gösterdikten sonra paylaşabilrisin aksi takdirde site yönetimi tarafından hakkında yasal işlem başlatılır. Genel olarak haberleri okuyarak kendine özgünleştirip paylaşabilirsin