H81 serisi anakart mikrofon cızırtısı

Bu konuyu okuyanlar

muhtesemmatrix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.Bilgisayarımla yaptığım sesli görüşmelerde arka planda karşı tarafa elektrik sesi gidiyor.Mikrofonun ayarları olduğu kısımdan dinle dersem hatta kendimde duyuyorum.Daha önce bir teknik servis 1 ay önce bakım yapmıştı.Anakartı söküp taktı, tozunu aldı, bios pilini taktı çıkardı vs.Sonra birden ses kesildi.Mutlu mesut kullanmaya başladım.Windows 10 bilgisayarıma format attım 2 gün önce.Tekrar o elektrik sesine benzeyen cızırtı geri döndü.Via 10 driver kurulu.Eğer donanımsal olsa formatla neden gidip geri gelsin diyorum.Ön jak-arka jak-10 ayrı mikrofon kulaklık vb tüm denemeleri yaptım.Driverları silip tekrar kurdum.Eklentileri iptal edip tekrar tekrar denedim sonuç alamadım.Bu tarz basit aşamalar dışında tavsiyeniz var mı?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakartı kasadan söküp,tekrar takın. Bi yerde bi kısa devre,statik elektrik birikmesi ,vs. gibi bi şey de olabilir.

muhtesemmatrix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartı kasadan söküp,tekrar takın. Bi yerde bi kısa devre,statik elektrik birikmesi ,vs. gibi bi şey de olabilir.
Haklısınız hocam 1 ay önce aynı işlem yapıldı fakat formatın arkasına tekrar etmesi anlamsız değil mi?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Statik elektrik gibi şeyler her an olabilir.Kesin vardır diyemem ,ama elinizden geliyorsa,denemekte yarar var.

muhtesemmatrix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı dertten muzdaripler için açıklama.Onlarca ses driverı indirdim.İntel için ses kartı driverlerının konuyla alakası olmadığını anladım.Otomatik driver yükleme programcıkları var.O kafasına göre yükledi reset attı.Hem ses kartım düzgün yüklendi hem de cızırtı gitti.