‘H.Ali yok çünkü kasları çok yorgun’

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
31
Wy2sHQj.jpg

İlk yarıdaki yoğun tempo sonrası tansiyonu düşen genç futbolcunun yetersiz dinlenme sonucunda ‘Over training’ yaşadığı ortaya çıktı

Kayseri'den F.Bahçe’ye geldikten sonra ligin ilk yarısında adeta sol şeridi kapayan Hasan Ali bu performansını milli takımda da göstererek yarım sezonda oynama rekoru kırarken, Ziegler’in gelişiyle kulübeye bile girememesinin nedenine Aykut Kocaman açıklık getirdi.

Morali bozulan genç oyuncu her ne kadar “Kendime çok iyi bakıyorum” dese de üst üste oynadığı maçlardan dolayı Hasan’ın vücudu değişik tepkiler vermeye başladı. Lig, kupa, Avrupa derken yorgun düşen Hasan’ın önce tansiyon sorunu ortaya çıktı. Sonrasında güç kaybına da uğradı. Serum takviyesi yapılan, vitamin ve ekstra ilaçlarla toparlanma sürecine giren Hasan’da son olarak kas kaybı da ortaya çıktı.

Tıp dilinde yetersiz dinlenme ya da aşırı çalışmaya bağlı (Over training) kas kaybına yakalanan oyuncuya durumu anlatan Kocaman, “Seni ilk yarıda çok fazla yorduk. Herkes bu tempoya dayanamazdı, sen dayandın. Vücudunun elverdiği kadar geldin, bu saatten sonra seni düşünmek zorundayım. Ziegler’in gelişiyle seni biraz dinlendirmeyi düşünüyorum” diyerek dinlendireceğini izah etti.

Haber Kaynağı:

mehmetfurkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İlk okuyunca Hz.Ali Yazıyor sandım başlıkta Tövbe Esrağfrullah (:)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
bi bizim ülkede mi ard arda oynayınca kaslar yoruluyor.hayret