Güzel bir gün nasıl olur?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Uzun zamandır ihtiyacım olan bir günü geride bıraktım desem yalan olmaz herhalde.

Ciddi anlamda konsantrasyon veya daha doğru bir tabirle odaklanma sorunum var.

Bu sorun için görüşlerine önem verdiğim yakın dostlarımdan tutun da psikologlara kadar çok sayıda kişi ile görüştüm ve ilginç öneriler aldım. Bu çözümleri belki ilerleyen zamanlarda anlatırım ama ortak nokta “hobilerine zaman ayır” tavsiyesi oldu.
gumusdere-plaji.jpg

Şu sıralar ben de öyle yapmaya çalışıyorum ve ortaya enteresan işler çıkıyor. İlk sırayı, daha önce hiç keşfetmediğim yerleri görmek alıyor. Hatta bu konuda oldukça iyi olduğumu bile söyleyebilirim. Aracımı alalı 1 yıl olmasına rağmen geride 46.000 km yol bıraktığımı gördüm.

Bir keresinde alınan bu mesafe, enteresan bir konuşmanın da yapılmasına vesile oldu. Hatırlamışken onu da yazayım.

Her 10.000 km’de bir yapılan bakım için düzenli olarak gittiğim Maslak’taki Nissan Yetkili Servisi Sportur’a vardım ve aracımı teslim etmek istediğimde oradaki usta “Yanlış anlamayın ama acaba korsan taksicilik mi yapıyorsunuz?” dedi. Güldüm, istediği cevabı vermeden bu soruyu neden sorduğunu ilettim “Abi, bir iki hafta önce geldin, arabanda şirket logosu da yok, ne çabuk 10.000 km yaptın?” dedi.

Dünyanın çevresinin Ekvator üzerinden (yani en geniş yer) 40.075 km olduğunu hatırlatayım. Sanıyorum araba ile gezme konusunda vardığım noktayı en güzel bu sohbet ifade edebilirdi.

Kahvaltı yaptığımız yer.

Böyle gezmelerden birinde iki güzellik keşfettim. Birisi, evde hazırladığın kahvaltılık malzemeleri doldurduğun piknik sepetiyle Belgrad Ormanı’nda kahvaltı yapmak. Diğeri de İstanbul’un Karadeniz’e bakan tarafındaki saklı cennetlerden biri olan Gümüşdere Plajı’nda güneşlenmek.

Bu Pazar, ikisini de yaptım.

Bu da hikayenin geri kalan kısmı arkadaşlar.

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
İlerde benim de yapmak istediğim düşünce, arabayla gitmediğim yerlere gitmek.Geze geze, ağır ağır seyahat yapmak. :yes:

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
epey zamandır [MENTION=2]Troy[/MENTION]'un bloguna bakmamıştım bu konu ile yeniden baktım ama eskisi kadar yazmıyor. :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bundan sonra daha sık yazacağım. Twitter ve Facebook'tan sonra blog'a giriş sayım azaldı ama bundan sonra daha sık yazacağım merak etmeyin.

Üyelerle de buluşmak isterim aslında ama bizim üyeler biraz asosyal mi ne?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Anlattıklarım bana çok güzel geldi :) artık nasıl bir hayatın varsa [MENTION=59715]muratteas[/MENTION] kıskandım ne yalan söyleyeyim :D

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Üyelerle de buluşmak isterim aslında ama bizim üyeler biraz asosyal mi ne?

Geçen sene Ankara buluşmasından önce konuşmuştuk müsait değildin Hakkı Abi. Ben artık Antalyadayım okul nedeniyle, Ankara buluşması yapacaklar sanırım yakın zamanda. Tam bilmiyorum ama.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Antalya'ya da sık geliyorum bu aralar. Bir ara onları da yazayım blog'a.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
keske güneslenirken pantolonunuzu cikarsaydiniz :D kumun ustune pantolonla oturmaktan huylaniyorum,resimi gorunce hemen bacaklarimi yikadim :D

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Antalya'ya da sık geliyorum bu aralar. Bir ara onları da yazayım blog'a.

Antalya'ya geleceğin zaman facebook ya da twitter'dan yazıyorsan buluşabiliriz Abi. Gerekirse üniversiteyi asarız senin için bir gün. :D

Şimdilik çıkmam gerek, girdiğim zaman bakarım tekrardan. Takipteyim bu arada.