Güzel bi 5.1 ses kartı tavsiyesi ?

Bu konuyu okuyanlar

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
slm arkadaşlar 5.1 ses kartı almayı düşünüyorumda şöyle hem müzik hem film hemde daha çok oyunlarda performası iyi olan fazla tuzlu olmayan (50 tl civarında olan) bi ses kartı tavsiye edebilirmisiniz?:helpsmilie: (ben creative düşünüyorum ama onunda hangi modeli fiyat performans olarak iyi bilemiyorum)

speirs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyide dostum sen hem performans istiyorsun hemde fiyatı uygun olsun diyorsun. Şuan harici ses kartı piyasasında creative in üstünlüğü var. Ayrıca philips in seskartı yada asus zonar ses kartı var fakat bu kartların fiyatı senin sistediğin gibi 50 tl değil. eğer güzel bir 5.1 ses sistemin varsa performans almak için iyi bir ses kartı almanı öneririm. tavsiyem PCI-E üzerinden bağlanan Creative SB X-Fi Titanium FATAL1TY Pro PCI-E ses kartı fiyatı pahalı fakat özellikleri ile memnun edici bir kart.

Teknik Özellikler:
7.1 PCI Express ses kartı
Xtreme Fidelity Audio
24 Bit / 192 kHz ses kalitesi
64MB X-RAM bellek sayesinde oyunlarda üstün ses
109 dB sinyal – gürültü oranı (SNR)
24 Bit Crystalizer ile MP3’leriniz ve filmlerinizin ses kalitesini artırın
CMSS (Creative Multi Speaker Surround) desteği
CMSS Headphone (kulaklık ile çevresel ses) desteği
Direct X, Open AL ve EAX 5.0 desteği
ASIO sürücüleri
Optik giriş ve çıkış imkanı

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
saolasın kardeş de senin dediğin kartta 300 lira civarlarında bir kart o bana çok uzak ben performans derken öyle bunun gibi ahım şahım ultra süper bi kart olsun demedim sadece bundan önceki kartım da 5.1 di ama win 7 geçince malesef driverını bulamadım(birazda dandik bi marka idi) o yüzden şöyle adam akıllı rahat kullanabileceğim film müzik ve oyunlarda da 5.1 performans alabileceğim bi kart düşünüyorum yaniiii.

speirs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
seni anlıyorum dostum o zaman

CREATIVE AUDIGY VALUE 7.1 SES KARTI 55 TL.
CREATİVE SOUND BLASTER LİVE 24 Bit EAX 5.1 SES KARTI 30 TL.

bunlardan birini seçeceksin o zaman fakat bunlarında win7 driverlarını araman lazım

bende soundblaster audigy2 value var 5.1-6.1-7.1 destekliyor. win7 de de driver sorunu yok gayet memnunum fakat piyasada artık benim karttan yok.

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
yanlız benm istediğim pcı yani kasaya takabileceğim bir kart senin dediğin harici galiba ama yinede saolasın bakalım araştıracaz....

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sana önerireceğim ikitane kart var;

1.CREATİVE SB AUDIGY VALUE SES KARTI 7.1 (52TL)
Link: http://www.vatanbilgisayar.com/crea...alue-ses-karti/productDetails.aspx?I_ID=20253

2.CREATİVE SOUND BLASTER 5.1 PCI SES KARTI (36TL)
Link: http://www.vatanbilgisayar.com/crea...-pci-ses-karti/productDetails.aspx?I_ID=21168
bu 1.sinde söylediğin kart nasıl performans olarak kullanan varmı filmlerde müziklerde özelliklede oyunlarda birde win 7 ile sorunsuz çalışabiliyormu ?

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Creative sound blaster i kullanıyorum oldukça memnunum ses kalitesi oyunlardar filmlerde müziklerde herşeyde süper tavsiye ederim

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
7.1 olanı al onun 24bit destekliyor olması lzm.

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
sende saolasında birader ama senin dediğin o kart benim bütçemin 3,5 katı...

---------- saat 12:32 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:16 eklenmişti ----------

nettende araştırdımda bana uygun olarak arkadaşlarında dediği gibi iki kart var;
CREATIVE AUDIGY VALUE 7.1 SES KARTI
CREATİVE SOUND BLASTER LİVE 24 Bit EAX 5.1 SES KARTI
bunlar arasında kararsız kaldım hangisini almalıyım hangisi daha iyi sizce?

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Üzgünüm ama şuan sanaönerdiğim iki kart için Windows 7 driver'i mevcut değil.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Laptop kullanıcısı olarak USB Creative soundblaster X-Fi 5+1 kullanıyorum mis gibi :)

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
allah allaahhh yokmudur benim istediğim fiyatlarda creative in minimum 5.1 özellikli bi ses kartı acaba?

---------- saat 13:52 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:44 eklenmişti ----------

Üzgünüm ama şuan sanaönerdiğim iki kart için Windows 7 driver'i mevcut değil.
üzülme kardeş 2 saniye önce baktım creative in sitesindede live 24 bit ve live 24 bit external olarak win 7 32 ve 64 bit için driverlar var ve diğer kartlar içinde x-fi falan onlar içinde var :flowers:

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Creative geç kaldi sürücüler için.
Ben hala beta sürücü kullanıyorum :(

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
hııım doğru kardeş ama bir çoğunun normal driverı çıkmış inşallah seninkinide çıkartırlar :)

maninblack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer ikinci elde temiz bulabilirsen;Creative Audigy2 ZS çok güzel bir ses kartı. Ben de bunu kullanıyorum. Ama üretimi yok sadece 2. el bulabilirsin.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Beta sürücü ile %50 verim alamıyorum. Ah Creative ah!

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Eğer ikinci elde temiz bulabilirsen;Creative Audigy2 ZS çok güzel bir ses kartı. Ben de bunu kullanıyorum. Ama üretimi yok sadece 2. el bulabilirsin.
senin dediğin kartta güzel ama onun ikinci elini bile benm istediğim fiyatta bulma şansım milyarda birki yenisinin fiyatı 250-300 civarındaymış vakti zamanında piyasada olduğunda...

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ses kartımı creative in 7.1 audigy value 24 bit model olanından aldım.kartı yükledim yanlız şöyle bi sorun var kartın creative speaker settings yazan yerine basınca şöyle bi hata alıyorum ''the audio device supported by this application is not detected.the application will exit.'' neden böyle bi şey çıkıyor acaba?

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Ses aygıtı bu uygulama tarafından desteklenen bir uygulama değildir diyor ama sen hangi işletim sistemini kurdunki.Windows 7 desteği yoktu.

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ses aygıtı bu uygulama tarafından desteklenen bir uygulama değildir diyor ama sen hangi işletim sistemini kurdunki.Windows 7 desteği yoktu.
pcde win 7 64 bit kurulu.ama pc sesleri çalıyor artı 5.1 in hepsinden de tek tek ses alabiliyorum:bored:

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Ozaman o hatayı vermesinin tek sebebi bence Windows 7 nin X64 olması.

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
çözemedim ben bu ayarların tam olarak neden açılamadığını ama ses müzik dinlerken falan harika ses sisteminin hepsinden özelliklede subwoferdan süper ses çıkıyo üstüne üstlük mesela pc deki nfs shift oyunumda seste cızırtı ve bozukluk sorunu vardı bunuda bir çok siteye yazdıydım çözüm bulma amacıyla ama malesef bulamamıştım bu kartı taktım sonra oyunu bi açtım mükemmel no problem.ama işte neden speaker ayarlarına girmiyor onu bi bulamadım..

nevrans

Asistan
Reaksiyon puanı
6
arkadaslar bu ses kartnı wın7 ıle kullanan varmı xp sorunsuz ses alıyordum wın7 gecınce 2-1 ses alıyorum CREATIVE SB Audigy Value 7.1 24-Bit Ses Kartı bu ses kartı wın7 ıle uyumlumudur sımdıden cok tesekkurler