Güvenlik Kamerası Sistemi Kurulumu Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Bir binanın dış çevresine güvenlik kamera sistemi kuracağız.
Ben konu hakkında pek bilgi sahibi değilim sadece daha önce ip verip direk cihazları kullanmışlığım var ama öyle baştan aşağı bir sistem kurmuşluğum yok. Kullandığım kameraların ip kamera mı olduğunu bile bilmiyorum ama deneyim kazanmak istiyorum bozsam da kırsam da ben kuracağım.
500 GB 720 rpm lik hard diskim var. Dvr kablo adaptör ve 3-4 adet kamera falan çok olmasa da toplam 750-1000 tl civarı bütçe ayırmak istiyorum.

Kamera seçimleri konusunda sizden yardım istiyorum nasıl seçim yapmalıyım neye dikkat etmeliyim?

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Konu ile alakası yok ama belki size komik gelecek Bit pazarından 20TL'ye Haikon dvr kayıt cihazı + 500 GB Harddisk 15 er TL den 8 adet Dış ortam kamera Allahtan hepsi sağlam çıktı, diğer kablolar ile birlikte 330TL ye ev güvenlik sistemi kurdum, şu an kayıt cihazı ve monitör içerde bizimkilerin odasında ama yarın görselleri ekleyebilirim, biliyorum konu ile alakası yok ama bit pazarlarına göz gezdirmeyi asla unutmayın şansınız varsa böyle ucuza muazzam şeyler yakalayabilirsiniz :), umarım yapacağınız iş de başarılı olursunuz.

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Konu ile alakası yok ama belki size komik gelecek Bit pazarından 20TL'ye Haikon dvr kayıt cihazı + 500 GB Harddisk 15 er TL den 8 adet Dış ortam kamera Allahtan hepsi sağlam çıktı, diğer kablolar ile birlikte 330TL ye ev güvenlik sistemi kurdum, şu an kayıt cihazı ve monitör içerde bizimkilerin odasında ama yarın görselleri ekleyebilirim, biliyorum konu ile alakası yok ama bit pazarlarına göz gezdirmeyi asla unutmayın şansınız varsa böyle ucuza muazzam şeyler yakalayabilirsiniz :), umarım yapacağınız iş de başarılı olursunuz.

Yok artık bedavaya gelmiş :) şansımı bir denerim.

Son düzenleyen moderatör:

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Çevrendeki elektronik marketlere sordunuz mu? Veya bilen bir kişi var mı? Bu bütçe de neler yapılabileceğin hakkında...
--- Gönderi Güncellendi ---
Adam akıllı birşey istiyorsanız tavsiyem bütçenizi biraz daha arttırmanız olacaktır.

yavuzcihanozyurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Güvenlik konusunda tecrübeli kişilerden bilgi almanız daha yararlı olur. Tecrübelerinden dolayı, bu işle sürekli uğraşan ekipler hırsızların nereden gelip neler yapabileceğini önceden öngörebilirler ve size bu doğrultuda çözümler sunarlar.Ben takacağım diyorsanız artık alarmım var ve ben güvendeyim hissini psikolojik olarak yaşarsınız. Fakat işi bilen insanlardan yardım alırsanız en doğru seçenek olur güvenliğiniz için. Benim size tavsiyem, Makrotek. Websitesinden ilgili güvenlik hizmetlerine bakabilir, iletişim kurup bilgi alabilirsiniz.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
500GB disk yeterli gelmez mi 1 hafta bile kayıt zor yapar bence.

tanerturkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, biz şirketimizin ip kamera ve hırsız alarm sistemlerini Makrotek 'e yaptırdık. Yaklaşık 3 ay oldu oldukça memnunuz.